26 Mayıs 2022, Perşembe
24 C
İstanbul

Efsanevi Rock Solisti Chris Cornell’in Son Fotoğrafı NFT Olarak Müzayedeye Çıkarılıyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 10 ay önce

Binance indirim kodu

Chris Cornell’in fotoğraflarından oluşan NFT koleksiyonu, 5 Ağustos’ta satışa çıkıyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Efsanevi rock müzisyeni Chris Cornell’in daha önce hiç görülmemiş fotoğrafları NFT olarak açık artırmaya çıkarılıyor.
  • NFT’lerin arkasındaki şirket olan Cryptograph, gelirlerin bir kısmını hayır kurumlarına bağışlayacak.

Soundgarden ve Audioslave gibi önemli rock gruplarının solisti olarak tanınan Chris Cornell’in daha önce hiç görülmemiş fotoğrafları, NFT olarak açık artırmaya çıkarılıyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

NFT Koleksiyonu, Chris Cornell’in Az Bilinen Fotoğraflarını İçeriyor

Söz konusu fotoğraflar, Ethereum altyapısını kullanan ve hayırseverlik odaklı bir pazar yeri olarak bilinen Cryptograph aracılığıyla NFT’ye dönüştürülüp açık artırmaya çıkarılacak. Koleksiyon, Cornell’in özellikle son günlerinde çekilmiş fotoğraflarından oluşuyor.

“The Last Session” adı verilen koleksiyon, büyük oranda Chris Cornell’in ölüm yılı olan 2017’de fotoğrafçı Randall Slavin tarafından çekilen fotoğrafları içeriyor.

Cryptograph’ın kurucu ortağı Tommy Alastra, böyle bir NFT müzayedesi ile ilgili ilk fikrin fotoğrafçı Slavin’den çıktığını söyledi. Alastra konu ile ilgili, “Randall Slavin, benim birkaç yıldır içinde bulunduğum NFT alanını yakından takip ediyordu. Cornell’in mirasını ölümsüzleştirmenin ve bunu sergilemenin doğru yolunun NFT’ler olduğunu düşündük.” ifadelerini kullandı.

Öte yandan Rolling Stone, Cornell’in eşi Vicky ile konuya dair röportaj yaptı. Vicky ise, “Chris’in son fotoğraf çekiminin sadece harika bir fotoğrafçı tarafından değil, aynı zamanda gerçek bir arkadaş tarafından çekildiğini anladım. Bunun için çok minnettarım.” açıklamasını yaptı.

NFT Satışından Elde Edilen Gelirin Bir Bölümü Hayır Kurumuna Bağışlanacak

Müzayededen elde edilen gelirin bir kısmı, kâr amacı gütmeyen Phoenix House kurumuna bağışlanacak. Alastra, Cryptograph NFT’lerinin arkasındaki akıllı sözleşmelerin, özel olarak hayır kurumlarına para aktaracak şekilde yazıldığını söyledi. Bu anlamda, Cornell NFT’leri ikincil bir piyasada yeniden satılırsa, her satışın bir kısmı yine Phoenix House’a bağışlanacak.

İlgili Haber:  NFT Sanatçısı Beeple, Son Eserini 29 Milyon Dolara Sattı!

Açık artırma, 5 Ağustos’ta Cryptograph’ın web sitesinde başlıyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar