18.7 C
İstanbul
29 Kasım 2021, Pazartesi

Efsanevi Yatırımcı Ray Dalio: “Bitcoin Başarılı Olduğu Anda Denetleyiciler Tarafından İşi Bitirilecek!”

Önemli Gelişmeler

Son güncelleme: 2 ay önce

blank

CNBC ile yaptığı röportajında, dünyanın en büyük risk fonu olan Bridgewater Associates’in kurucusu olan efsanevi yatırımcı Ray Dalio, kripto para lideri Bitcoin (BTC)’in ana akımda başarı kazanması durumunda denetleyici kurumların önünde sonunda BTC’yi kontrol altına alacağına inandığını söyledi.

blank

Ray Dalio: “Denetleyiciler Bitcoin Ekosisteminin Kontrolünü Ele Geçirecektir”

Ray Dalio, New York’ta gerçekleşen SALT konferansında, CNBC programlarından “Squawk Box” sunucusu Andrew Ross Sorkin ile gerçekleştirdiği söyleşide şunları aktardı: “Bence önünde sonunda, Bitcoin başarılı olduğu zaman denetleyici kurumlar Bitcoin’i öldürecek, en azından öldürmeye çalışacak. Bence öldürmek konusunda da başarılı olacaklar çünkü bunu yapabilecekleri çok sayıda yol bulunuyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Şu sıralar ABD’li denetleyiciler volatil bir yapıya sahip olan kripto para piyasasına olan incelemelerini halihazırda arttırdılar. Özellikle, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) başkanı Gary Gensler, SEC’in, yatırımcıları korumak adına, binlerce dijital varlık ve coin için kurallar belirleyebilmek amacıyla fazla mesai yaptıklarını söylemişti.

Piyasadaki çok yüksek volalite miktarlarına rağmen Bitcoin fiyatı şimdiye kadar görece başarılı bir performans sergiledi. BTC fiyatı son 12 ayda neredeyse 4 katına çıktı ve bu yazının yazıldığı anlarda 47.500 dolar civarından işlem görüyor. Bu yılın başlarında BTC fiyatı 60.000 doların üstüne kadar çıkmıştı.

Dalio açıklamalarına şöyle devam etti: “Bir tarafta El Salvador BTC’yi resmi para birimi olarak kabul ederken diğer tarafta ise Hindistan ve Çin gibi ülkeler kripto paralardan kurtulmaya çalışıyor. Bunun yanında ABD ise bu dijital para birimlerini nasıl kontrol edebileceğini tartışıyor, bence halen kontrol edilebilir durumdalar.

Ünlü Yatırımcı: “BTC Herhangi Bir İçsel Değere Sahip Değil Fakat Yine de Başarılı Olabilir”

Dalio’ya göre Bitcoin herhangi bir içsel değere sahip değil ve bu, BTC’nin nesnel ve temel herhangi bir değeri olmadığı anlamına geliyor: “Tarihsel perspektiften baktığımızda, çok sayıda şeyin herhangi bir içsel değeri olmamasına rağmen bir değer algısına sahip olduğunu görüyoruz. Bu varlıklar bazen yola devam etmiş, bazen edememiş. İki tarafa da gidiş mümkün. Sadece ne ile karşı karşıya olduğumuzu bilmemiz gerekiyor. Durumun sonu Hollanda’daki lale çılgınlığı gibi de bitebilir.

İlgili Haber:  Ünlü Milyarder Ray Dalio, Bitcoin Yatırımı Yaptığını Açıkladı

Ancak buna rağmen milyarder yatırımcı Bitcoin (BTC)’in nakit paraya iyi bir alternatif olduğunu ve kendisinin de, portföyündeki altın miktarına oranla daha küçük bir miktarda dijital para birimine sahip olduğunu söyledi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend