27 Mayıs 2022, Cuma
21.5 C
İstanbul

Efsanevi Yatırımcı Ray Dalio: “Bitcoin Başarılı Olduğu Anda Denetleyiciler Tarafından İşi Bitirilecek!”

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 8 ay önce

Binance indirim kodu

CNBC ile yaptığı röportajında, dünyanın en büyük risk fonu olan Bridgewater Associates’in kurucusu olan efsanevi yatırımcı Ray Dalio, kripto para lideri Bitcoin (BTC)’in ana akımda başarı kazanması durumunda denetleyici kurumların önünde sonunda BTC’yi kontrol altına alacağına inandığını söyledi.

Binance indirim kodu

Ray Dalio: “Denetleyiciler Bitcoin Ekosisteminin Kontrolünü Ele Geçirecektir”

Ray Dalio, New York’ta gerçekleşen SALT konferansında, CNBC programlarından “Squawk Box” sunucusu Andrew Ross Sorkin ile gerçekleştirdiği söyleşide şunları aktardı: “Bence önünde sonunda, Bitcoin başarılı olduğu zaman denetleyici kurumlar Bitcoin’i öldürecek, en azından öldürmeye çalışacak. Bence öldürmek konusunda da başarılı olacaklar çünkü bunu yapabilecekleri çok sayıda yol bulunuyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Şu sıralar ABD’li denetleyiciler volatil bir yapıya sahip olan kripto para piyasasına olan incelemelerini halihazırda arttırdılar. Özellikle, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) başkanı Gary Gensler, SEC’in, yatırımcıları korumak adına, binlerce dijital varlık ve coin için kurallar belirleyebilmek amacıyla fazla mesai yaptıklarını söylemişti.

Piyasadaki çok yüksek volalite miktarlarına rağmen Bitcoin fiyatı şimdiye kadar görece başarılı bir performans sergiledi. BTC fiyatı son 12 ayda neredeyse 4 katına çıktı ve bu yazının yazıldığı anlarda 47.500 dolar civarından işlem görüyor. Bu yılın başlarında BTC fiyatı 60.000 doların üstüne kadar çıkmıştı.

Dalio açıklamalarına şöyle devam etti: “Bir tarafta El Salvador BTC’yi resmi para birimi olarak kabul ederken diğer tarafta ise Hindistan ve Çin gibi ülkeler kripto paralardan kurtulmaya çalışıyor. Bunun yanında ABD ise bu dijital para birimlerini nasıl kontrol edebileceğini tartışıyor, bence halen kontrol edilebilir durumdalar.

Ünlü Yatırımcı: “BTC Herhangi Bir İçsel Değere Sahip Değil Fakat Yine de Başarılı Olabilir”

Dalio’ya göre Bitcoin herhangi bir içsel değere sahip değil ve bu, BTC’nin nesnel ve temel herhangi bir değeri olmadığı anlamına geliyor: “Tarihsel perspektiften baktığımızda, çok sayıda şeyin herhangi bir içsel değeri olmamasına rağmen bir değer algısına sahip olduğunu görüyoruz. Bu varlıklar bazen yola devam etmiş, bazen edememiş. İki tarafa da gidiş mümkün. Sadece ne ile karşı karşıya olduğumuzu bilmemiz gerekiyor. Durumun sonu Hollanda’daki lale çılgınlığı gibi de bitebilir.

İlgili Haber:  SEC Üyesi Hester Peirce, Bitcoin'e Yönelik Bir Yasağın "Aptalca" Olacağını Söyledi

Ancak buna rağmen milyarder yatırımcı Bitcoin (BTC)’in nakit paraya iyi bir alternatif olduğunu ve kendisinin de, portföyündeki altın miktarına oranla daha küçük bir miktarda dijital para birimine sahip olduğunu söyledi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar