7 Ağustos 2022, Pazar
23.6 C
İstanbul

Efsanevi Milyarder Yatırımcıdan Çok Kritik Bitcoin Uyarısı Geldi! “Ethereum ve Bitcoin’in Sonu…”

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 9 ay önce

Binance indirim kodu

Bitcoin ve Ethereum fiyatı bu hafta yeni rekorlar kırdı ve toplam kripto para piyasası yaklaşık olarak 3 trilyon dolara kadar yükseldi.

Binance indirim kodu

Bu yükselişten sonra hafif bir gerileme yaşayarak 60.000 dolara doğru hareket eden Bitcoin ile birlikte Ethereum da 5.000 dolara yakın bir seviyeden değer kaybı yaşadı. Bitcoin’in piyasa değeri şu anda 1.2 trilyon dolar civarında seyrederek Ethereum’unkinin iki katına tekabül ediyor. Ancak ETH’nin bu yıl boyunca aradaki farkı kapattığını da hatırlatmak gerekiyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Efsanevi piyasa yapıcı ve risk fonu milyarderi Ken Griffin, Bitcoin’in önünde sonunda Ethereum tarafından tahtından edileceği konusunda uyardı. Buna ek olarak Griffin’e göre, Ethereum da bunun ardından yeni jenerasyon kripto paralar tarafından alt edilecek. 2021 DealBook zirvesinde The New York Times’tan Andrew Ross Sorkin’e konuşan Griffin düşüncelerini şöyle aktardı: “Bitcoin gibi erken jenerasyon kripto paralar, ödemelerin gerçekleşebilmesi için inanılmaz derecelerde maliyetlidir. Buna ek olarak Bitcoin küresel ısınmaya, dünya üzerindeki diğer tüm ödeme yöntemlerinin toplamından daha fazla katkıda bulunuyor.

“Kripto Paralar Güvenlik Sorunlarını Çözmeli”

Griffin, ödemeler konusunu kripto paraların değeri açısından “en çekici teori” olarak değerlendiriyor. Konuyla ilgili ünlü milyarder şunları söyledi: “Visa ve Mastercard, iş yerleri ve tüketiciler arasındaki ödemelerin daha düşük maliyetler ile gerçekleşmesini sağlayacak kripto para alternatifleri tarafından yenilgiye uğratılacak. Ancak ben bu yeni teknolojiyi birçok sebepten ötürü tamamen benimsemeye yanaşmıyorum. Örneğin dolandırıcılık ile ilgili riskler hakkında kim inisiyatif alacak?”

Chicago merkezli bir risk fonu olan Citadel’i kuran ve yöneten Griffin, 40 milyar dolarlık bir varlığı yönetiyor. Griffin, kredi kartı şirketlerinin dolandırıcılık ve hırsızlık nedeniyle kaybedilen para miktarlarını iade etmesini vurgulayarak bu durumun kripto paraların ödemelerin daha verimli hale getirilmesi konusunda odaklanması gereken birçok meseleden biri olduğunu söyledi.

İlgili Haber:  Bitcoin Fiyatı 50.000 Dolara Tırmanıyor: İşte BTC’de Takip Edilmesi Gereken Fiyat Seviyeleri!

“Bitcoin İleriki Dönemde Yenilgiye Uğrayacak”

Buna ek olarak Griffin, kripto para piyasası ile ilgili şunları aktardı: “Bence Bitcoin konsept olarak Ethereum’lara yenik düşecek. Ancak tren halen istasyonda bekliyor.” Griffin’in açıklamasında Ethereum’lar olarak bahsettiği kripto paraların Binance Coin (BNB), Solana ve Cardano gibi bu yıl büyük ralliler yaşayarak fiyatlarını katlayan Ethereum rakibi altcoinler olduğu düşünülüyor.

Griffin ayrıca bu yeni kripto paraların daha sonraki dönemde “yüksek işlem hızlarına, düşük işlem maliyetlerine ve belki güvenlik ve dolandırıcılık önlemleri gibi” konulara odaklanacak sonraki nesil kripto paralar tarafından alt edileceğine inanıyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar