29 Mayıs 2022, Pazar
22.6 C
İstanbul

EIP-1559 Ağ Yükseltmesi Öncesinde Ethereum Fiyatında Ani Yükseliş Yaşanıyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 10 ay önce

Binance indirim kodu

Londra Yükseltmesi, ETH üzerinde deflasyonist baskı oluşturacak olan EIP-1559 güncellemesini içeriyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para olan Ethereum, son 24 saatte %8’in üzerinde değer kazandı.
  • Yukarı yönlü fiyat hareketi, Ethereum ağı için büyük bir yükseltme olan “Londra Güncellemesi”nin arefesinde gerçekleşiyor.

Piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para olan Ethereum, son 24 saatte %8’in üzerinde değer kazandı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Ethereum 2.700 Dolar Seviyesine Ulaştı

ETH’nin fiyatı şu anda 2.700 Dolar seviyesine yakın. Önde gelen kripto para, bir aydan fazla bir süredir bu fiyat seviyesini görmemişti.

Yukarı yönlü fiyat hareketi, Ethereum ağı için büyük bir yükseltmenin arefesinde gerçekleşiyor. Londra Yükseltmesi, EIP-1559 da dahil olmak üzere Ethereum kodundaki çeşitli değişiklikleri içeriyor.

EIP-1559, işlemlerin ağ üzerindeki yapılandırılma biçimini değiştiriyor. Normalde bu tür kod değişiklikleri insanları heyecanlandırmaz. Ancak EIP-1559 önemli bir değişiklikle birlikte geliyor: Ethereum’daki işlem ücretlerinin yakılması…

Ethereum işlem ücretleri, bundan sonra, madencilere gitmek yerine erişilemeyen bir cüzdana yerleştirilerek dolaşımdan çıkarılacak.

EIP-1559 Yükseltmesi

Yükseltmeyi koordine eden Ethereum Vakfı geliştiricisi Tim Beiko, EIP-1559’un yeni ETH üretilme oranını düşüreceğini söyledi. Eğer ağ tıkalı olursa ve talebe yanıt olarak taban ücretleri 150 gwei’nin (bir maliyet ölçüsü) üzerine çıkarsa; ağ, her blokta ürettiğinden daha fazla işlem ücreti yakacak.

Bu, temel olarak, ETH’nin bir miktar deflasyon baskısı yaşayacağı anlamına geliyor, Bu da fiyatların artmasına neden olabilir.

ETH fiyatının yılın başından bu yana iki kattan fazla arttığı göz önünde bulundurulursa; bu deflasyonist baskının etkilerinin halihazırda fiyatlanıp fiyatlanmadığına dair bazı soru işaretleri bulunuyor. Bugünkü yukarı yönlü fiyat hareketi bir gösterge olarak alınırsa; tüccarlar, hâlâ ETH’nin yükselmesi için belli bir fırsat olduğunu düşünüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar