9.8 C
İstanbul
5 Aralık 2021, Pazar

EIP-1559 Güncellemesinden Bu Yana 2 Milyar Dolar Değerinden Fazla Ethereum (ETH) Yakıldı

Önemli Gelişmeler

Ağustos ayındaki EIP-1559 güncellemesinden bu yana Ethereum ağı, madencilere ödeme yapmak yerine işlem ücretlerini yakıyor.

blank

Haberin Özeti

  • Ağustos ayındaki EIP-1559 güncellemesinden bu yana Ethereum ağı, madencilere ödeme yapmak yerine işlem ücretlerini yakıyor.
  • Ethereum ağı tarafından Ağustos ayından bu yana yaklaşık 2 milyar Dolar değerinde Ethereum (603.452 ETH) yakıldı.

Ethereum ağı tarafından Ağustos ayındaki EIP-1559 güncellemesinden bu yana yaklaşık 2 milyar Dolar değerinde Ethereum (603.452 ETH) yakıldı. Bu tokenlerin dolaşımdan çıkarılması, kripto parayı tüm zamanların en yüksek seviyesine doğru yükselten fırını ateşlemiş oldu.

blank

EIP-1559 Güncellemesi Nedir?

Ethereum, EIP-1559 güncellemesi 5 Ağustos’ta piyasaya sürüldükten sonra işlem ücretlerinde kullanılan ETH’yi yakmaya başladı. Sistem, her gün yaklaşık 30 milyon Dolarlık ETH’yi dolaşımdan çıkarıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

EIP-1559 güncellemesi, Ethereum 2.0 adlı uzun zamandır beklenen bir ağ yükseltmesini daha da hızlandırmak için tasarlandı. Söz konusu yükseltme Ethereum ağını, enerji yoğun iş kanıtı sisteminden çok daha enerji verimli hisse kanıtı algoritmasına geçirecek.

Ethereum’un 2022’nin başına kadar Ethereum 2.0 blok zinciriyle “birleşmesi” bekleniyor; ancak Ethereum 2.0’ın, Ethereum’un bugün sahip olduğu “akıllı sözleşme özelliklerine” sahip olması birkaç yıl alacak.

Ethereum Fiyatındaki Artış

EIP-1559 ile ilgili popüler yanılgılardan biri ise ağdaki “gaz ücretlerini” azaltacağı idi. Oysa ki EIP-1559, Ethereum işlem ücretlerini daha “öngörülebilir” bir hale getirmek için tasarlandı. İş kanıtı sistemindeki madenciler ise mevcut Ethereum madenciliği için kullanılan grafik kartlarına çok yatırım yaptıklarını hatırlatarak EIP-1559’dan memnun olmadıklarını sık sık dile getirdiler.

Son olarak EIP-1559, Ethereum’un arzını azaltarak kripto paranın fiyatını artırmaya yardımcı oldu. Bu hafta kripto para tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4.366 Dolara ulaştı. Ancak altını çizmek gerekir ki; Ethereum’un zirveye çıkışı, büyük oranda Bitcoin’deki fiyat patlamasından da etkilendi.

İlgili Haber:  Manchester City “$ CITY” Taraftar Tokenini Piyasaya Sürüyor

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend