12 Ağustos 2022, Cuma
22.6 C
İstanbul

EIP-1559 Güncellemesinden Bu Yana 2 Milyar Dolar Değerinden Fazla Ethereum (ETH) Yakıldı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Ağustos ayındaki EIP-1559 güncellemesinden bu yana Ethereum ağı, madencilere ödeme yapmak yerine işlem ücretlerini yakıyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Ağustos ayındaki EIP-1559 güncellemesinden bu yana Ethereum ağı, madencilere ödeme yapmak yerine işlem ücretlerini yakıyor.
  • Ethereum ağı tarafından Ağustos ayından bu yana yaklaşık 2 milyar Dolar değerinde Ethereum (603.452 ETH) yakıldı.

Ethereum ağı tarafından Ağustos ayındaki EIP-1559 güncellemesinden bu yana yaklaşık 2 milyar Dolar değerinde Ethereum (603.452 ETH) yakıldı. Bu tokenlerin dolaşımdan çıkarılması, kripto parayı tüm zamanların en yüksek seviyesine doğru yükselten fırını ateşlemiş oldu.

Binance indirim kodu

EIP-1559 Güncellemesi Nedir?

Ethereum, EIP-1559 güncellemesi 5 Ağustos’ta piyasaya sürüldükten sonra işlem ücretlerinde kullanılan ETH’yi yakmaya başladı. Sistem, her gün yaklaşık 30 milyon Dolarlık ETH’yi dolaşımdan çıkarıyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

EIP-1559 güncellemesi, Ethereum 2.0 adlı uzun zamandır beklenen bir ağ yükseltmesini daha da hızlandırmak için tasarlandı. Söz konusu yükseltme Ethereum ağını, enerji yoğun iş kanıtı sisteminden çok daha enerji verimli hisse kanıtı algoritmasına geçirecek.

Ethereum’un 2022’nin başına kadar Ethereum 2.0 blok zinciriyle “birleşmesi” bekleniyor; ancak Ethereum 2.0’ın, Ethereum’un bugün sahip olduğu “akıllı sözleşme özelliklerine” sahip olması birkaç yıl alacak.

Ethereum Fiyatındaki Artış

EIP-1559 ile ilgili popüler yanılgılardan biri ise ağdaki “gaz ücretlerini” azaltacağı idi. Oysa ki EIP-1559, Ethereum işlem ücretlerini daha “öngörülebilir” bir hale getirmek için tasarlandı. İş kanıtı sistemindeki madenciler ise mevcut Ethereum madenciliği için kullanılan grafik kartlarına çok yatırım yaptıklarını hatırlatarak EIP-1559’dan memnun olmadıklarını sık sık dile getirdiler.

Son olarak EIP-1559, Ethereum’un arzını azaltarak kripto paranın fiyatını artırmaya yardımcı oldu. Bu hafta kripto para tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4.366 Dolara ulaştı. Ancak altını çizmek gerekir ki; Ethereum’un zirveye çıkışı, büyük oranda Bitcoin’deki fiyat patlamasından da etkilendi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar