27 Mayıs 2022, Cuma
20 C
İstanbul

Dogecoin’i Unutun: Ekim Ayının Kazananları Shiba Inu, ELON ve SAMO Oldu!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Şaka tokenleri geçtiğimiz ay tarihi bir fiyat yükselişi yaşadı. İşte bu grubun en iyileri ve en kötüsü…

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bitcoin, kripto meraklıları tarafından “Uptober” olarak adlandırılan Ekim ayında iyi bir performans sergiledi.
  • Ancak BTC’nin %40’lık “mütevazı” fiyat artışı, özellikle de köpek temalı kripto paraların %3900’e varan artışları ile karşılaştırıldığında oldukça düşük kaldı.
  • Ekim ayında Shiba Inu %804, Samoyedcoin %2.388 ve Dogelon Mars %3.984 oranında arttı.

Bitcoin, kripto meraklıları tarafından “Uptober” olarak adlandırılan Ekim ayında iyi bir performans sergiledi. Ancak BTC’nin %40’lık “mütevazı” fiyat artışı, özellikle de köpek temalı kripto paraların %3900’e varan artışları ile karşılaştırıldığında oldukça düşük kaldı.

Binance indirim kodu

Peki Ekim’de en iyi performans gösteren kripto paralar hangileri?

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

En iyi performans gösteren kripto paralar, büyük ölçüde öncesinde hiç duyulmamış olan tokenlerdi. Örneğin Solana tabanlı ve köpek temalı bir kripto para WOOF’u hiç duydunuz mu? Geçtiğimiz ayın başında WOOF satın alsaydınız, bugün %20000 oranında daha zengin olacaktınız…

Yine de ismini duydunuz bazı tokenler de rekor fiyat artışı yaşadı. İşte onlardan bazıları…

Shiba Inu: %804 Oranında Artış

Shiba Inu (SHIB), Ethereum blok zincirinde çalışan bir kripto paradır. SHIB, büyük oranda Dogecoin’den ilham alarak geliştirildi.

SHIB fiyatı, geçen ay %804 oranında arttı. CoinGecko verilerine göre 1 Ekim’de 0.00000723 Dolar fiyatında olan SHIB, ay sonunda 0.00006536 Dolara kadar yükseldi. Eylül ayından bu yana önde gelen ABD merkezli kripto borsası Coinbase’de de işlem gören Shiba Inu, son 24 saatte 8 milyar Doları aşan bir işlem hacmi bildirdi.

Samoyedcoin: %2.388 Oranında Artış

SAMO adı altında işlem gören Samoyedcoin, Dogecoin’in yanında kripto borsası FTX’in CEO’su Sam Bankman-Fried ve Solana’nın kurucusu Anatoly Yakovenko’dan ilham alan bir tokendir.

İlgili Haber:  Dogecoin vs Shiba Inu: Köpek Coinlerin Savaşı

SAMO, Ethereum’a bir alternatif olarak son aylarda popülerlik kazanan Solana blok zinciri üzerinde çalışıyor. “Uptober” başlangıcında 0.00557457 Dolar fiyatında olan SAMO, Ekim ayını 0.138738 Dolar fiyatı ile kapattı. Bu, SAMO için %2.388’lik bir artış anlamına geliyor.

Dogelon Mars: %3.984 Oranında Artış

“Uptober”ın kazananı ise neredeyse %4.000 oranında yükselen Dogelon Mars (ELON) oldu. Ethereum blok zincirinde çalışan Dogecoin benzeri kripto para, Tesla CEO’su ve Dogecoin destekçisi Elon Musk’tan ilham alarak üretildi. ELON, son 24 saat içinde 251 milyon Dolardan fazla işlem hacmi bildirdi.

Tüm bu kripto paraların yüksek fiyat performansı göz önüne alındığında; bunlar gibi şaka tokenlerinin en “ünlüsü” olan Dogecoin’in oldukça geride kaldığı söylenebilir.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar