1 Temmuz 2022, Cuma
26.7 C
İstanbul

El Salvador’dan Bir Bitcoin Hamlesi Daha: 1 Milyar Dolarlık Sermaye ile “Bitcoin City” Kuruluyor!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

El Salvador, Bitcoin’i resmi para birimi olarak kabul ederek bu anlamda tarihe geçmişti. Ülke, Bitcoin alanında çığır açmaya devam devam ediyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • El Salvador Başkanı Nayib Bukele, son olarak yaptığı açıklamada, ülkede bir “Bitcoin City” kuracaklarını duyurdu.
  • El Salvador’un “Bitcoin City”si 1 milyar Dolarlık sermayeye sahip olacak.

Bitcoin’i (BTC) resmi para birimi olarak kabul eden ilk ülke El Salvador, kripto para alanında gelişmeye devam ediyor. El Salvador Başkanı Nayib Bukele, son olarak yaptığı açıklamada, ülkede bir “Bitcoin City” kuracaklarını duyurdu. El Salvador’un “Bitcoin City”si 1 milyar Dolarlık sermayeye sahip olacak.

Binance indirim kodu

“Bitcoin City” Kuruluyor!

Bitcoin City’nin kurulumu ve gelişimi, kripto para borsası Bitfinex ve Adam Back’in yönetimi altındaki Blockstream de dahil olmak üzere önde gelen bazı kripto para şirketleri tarafından aktif olarak desteklenecek.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

El Salvador Başkanı Nayib Bukele, Bitcoin City’nin başlangıçta 1 milyar Dolarlık BTC tahvilleriyle finanse edileceğini duyurdu.

Girişim, ilk olarak, Bukele tarafından El Salvador’un Bitcoin’in ülkedeki ana akım benimsenmesini kutlamayı ve vatandaşların katılımını artırmayı amaçlayan “Bitcoin Haftası” sırasında duyuruldu.

Başkan Bukele konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Bitcoin City’de dijital ve teknolojik eğitim alacağız. Tüm şehir için jeotermal enerji ve hem verimli hem de sürdürülebilir toplu taşıma sağlayacağız.” ifadelerini kullandı.

El Salvador, Bitfinex ve Blockstream Ortaklığı

Bitcoin City’nin kurulumu ve gelişimi, kripto para borsası Bitfinex ve Adam Back’in yönettiği Blockstream de dahil olmak üzere önde gelen bazı kripto para şirketleri tarafından desteklenecek.

Bitfinex CTO’su Paolo Ardoino konu ile ilgili yaptığı açıklamada, Bitcoin tahvillerini tutmak için bir menkul kıymetler platformu başlatarak El Salvador’un Bitcoin City girişimini destekleyeceklerini belirtti ve “Platform, yakında ülke için yeni kripto para düzenlemesi geliştiren birçok yerli ve yabancı kripto para hizmetine ev sahipliği yapacak! El Salvador, Bitfinex ve Blockstream birlikte tarih yazıyor.” diye ekledi.

İlgili Haber:  El Salvadorlular Yüksek Fiyata Rağmen Bitcoin'e Yatırım Yapmaya Devam Ediyor!

El Salvador Başkanı Nayib Bukele, Bitcoin City’nin yerleşim alanları, alışveriş merkezleri, restoranlar, liman ve “Bitcoin ile ilgili her şeyin” yer alacağı tamamen işlevsel bir şehir olmasını planlıyor.

Bakalım El Salvador’un Bitcoin City rüyası ilerleyen süreçte nasıl gelişecek…

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar