9.8 C
İstanbul
5 Aralık 2021, Pazar

El Salvador’dan Bir Bitcoin Hamlesi Daha: 1 Milyar Dolarlık Sermaye ile “Bitcoin City” Kuruluyor!

Önemli Gelişmeler

El Salvador, Bitcoin’i resmi para birimi olarak kabul ederek bu anlamda tarihe geçmişti. Ülke, Bitcoin alanında çığır açmaya devam devam ediyor.

blank

Haberin Özeti

  • El Salvador Başkanı Nayib Bukele, son olarak yaptığı açıklamada, ülkede bir “Bitcoin City” kuracaklarını duyurdu.
  • El Salvador’un “Bitcoin City”si 1 milyar Dolarlık sermayeye sahip olacak.

Bitcoin’i (BTC) resmi para birimi olarak kabul eden ilk ülke El Salvador, kripto para alanında gelişmeye devam ediyor. El Salvador Başkanı Nayib Bukele, son olarak yaptığı açıklamada, ülkede bir “Bitcoin City” kuracaklarını duyurdu. El Salvador’un “Bitcoin City”si 1 milyar Dolarlık sermayeye sahip olacak.

blank

“Bitcoin City” Kuruluyor!

Bitcoin City’nin kurulumu ve gelişimi, kripto para borsası Bitfinex ve Adam Back’in yönetimi altındaki Blockstream de dahil olmak üzere önde gelen bazı kripto para şirketleri tarafından aktif olarak desteklenecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

El Salvador Başkanı Nayib Bukele, Bitcoin City’nin başlangıçta 1 milyar Dolarlık BTC tahvilleriyle finanse edileceğini duyurdu.

Girişim, ilk olarak, Bukele tarafından El Salvador’un Bitcoin’in ülkedeki ana akım benimsenmesini kutlamayı ve vatandaşların katılımını artırmayı amaçlayan “Bitcoin Haftası” sırasında duyuruldu.

Başkan Bukele konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Bitcoin City’de dijital ve teknolojik eğitim alacağız. Tüm şehir için jeotermal enerji ve hem verimli hem de sürdürülebilir toplu taşıma sağlayacağız.” ifadelerini kullandı.

El Salvador, Bitfinex ve Blockstream Ortaklığı

Bitcoin City’nin kurulumu ve gelişimi, kripto para borsası Bitfinex ve Adam Back’in yönettiği Blockstream de dahil olmak üzere önde gelen bazı kripto para şirketleri tarafından desteklenecek.

Bitfinex CTO’su Paolo Ardoino konu ile ilgili yaptığı açıklamada, Bitcoin tahvillerini tutmak için bir menkul kıymetler platformu başlatarak El Salvador’un Bitcoin City girişimini destekleyeceklerini belirtti ve “Platform, yakında ülke için yeni kripto para düzenlemesi geliştiren birçok yerli ve yabancı kripto para hizmetine ev sahipliği yapacak! El Salvador, Bitfinex ve Blockstream birlikte tarih yazıyor.” diye ekledi.

İlgili Haber:  El Salvador'un Bitcoin Cüzdan Uygulaması Chivo, Ülkede Fiyat Spekülasyonlarına Zemin Hazırladı

El Salvador Başkanı Nayib Bukele, Bitcoin City’nin yerleşim alanları, alışveriş merkezleri, restoranlar, liman ve “Bitcoin ile ilgili her şeyin” yer alacağı tamamen işlevsel bir şehir olmasını planlıyor.

Bakalım El Salvador’un Bitcoin City rüyası ilerleyen süreçte nasıl gelişecek…

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend