19 Ağustos 2022, Cuma
25.3 C
İstanbul

El Salvador, 21 Bitcoin Daha Satın Aldığını Açıkladı: 21 Aralık 2021 Kutlaması!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

El Salvador Başkanı Nayib Bukele, ülkesinin 21 Aralık 2021 günü 21 yeni Bitcoin (BTC) satın aldığını açıkladı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • El Salvador Başkanı Nayib Bukele, ülkesinin 21 Aralık 2021 günü 21 yeni Bitcoin (BTC) satın aldığını açıkladı.
  • Bukele konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “21. yüzyılın 21. yılının 21. gününü kutlamak ve arzı 21 milyon ile sınırlı olan BTC’ye dikkat çekmek için” 21 yeni BTC satın aldıklarını belirtti.

Eylül ayında Bitcoin’i resmi para birimi olarak kabul eden El Salvador, 21 Aralık 2021 gününde 21 yeni BTC yatırımı yaptı.

Binance indirim kodu

21 Aralık 2021’de El Salvador’dan 21 Bitcoin Yatırımı

BTC yatırımı yapmak, farklı günleri kutlamanın bir yolu haline geliyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

El Salvador Başkanı Nayib Bukele ülkesinin Salı günü 21 BTC’lik yeni bir yatırım yaptığını açıkladı.

Bukele konu ile ilgili yaptığı açıklamada, şu anda yaklaşık 1.03 milyar Dolar değerinde BTC hazinesine sahip olan El Salvador’un “21. yüzyılın 21. yılının 21. gününü kutlamak ve arzı 21 milyon ile sınırlı olan BTC’ye dikkat çekmek için” 21 yeni BTC satın aldıklarını belirtti.

Başkan ayrıca El Salvador’un toplam yüzölçümünün de yaklaşık 21.041 kilometrekare olduğunu vurguladı. Bukele’ye göre El Salvador, Bitcoin’i resmi para birimi olarak kabul eden ilk ülke olduğu için bunların hiçbiri tesadüf değil.

CoinGecko’dan alınan verilere göre El Salvador’un BTC yatırımı sırasında kripto paranın fiyatı 49.000 Doların hemen üzerinde seyrediyordu.

El Salvador ve BTC

El Salvador, bu yıl 7 Eylül’de Bitcoin’i resmi para birimi olarak kabul ettikten sonra düzenli olarak BTC yatırımı yapmaya devam ediyor. Ülke, ilk olarak 200 BTC yatırımı yapmıştı.

El Salvador 26 Kasım’da ise yaklaşık 54.000 Dolardan 100 BTC satın alarak o zamana kadar yaptığı yatırımlarla da birlikte toplam BTC hazinesini 1.220’ye yükseltmişti.

İlgili Haber:  Ruffer, Bitcoin'e Yatırım Yaptığını Açıkladı

El Salvador’un sahip olduğu BTC’lerin şu anki toplam değeri ise 1 milyar Doların üzerinde seyrediyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar