1 Temmuz 2022, Cuma
25.7 C
İstanbul

El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, 420 Adet Bitcoin Satın Aldığını Açıkladı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 8 ay önce

Binance indirim kodu

Orta Amerika ülkesi El Salvador’un rezervlerinde şu anda 1.120 adet Bitcoin (BTC) bulunuyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • El Salvador Başkanı Nayib Bukele, Twitter’dan yaptığı açıklamada ülkesinin kasasına 420 adet yeni Bitcoin eklediğini duyurdu.
  • Bu yeni yatırımla birlikte ülkenin toplam BTC hazinesi 1.120’ye ulaştı.

El Salvador Başkanı Nayib Bukele, ülkesinin BTC rezervlerini artırmak için son günlerde Bitcoin’de yaşanan fiyat düşüşünden yararlandı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bukele, 420 Bitcoin Satın Aldı

Bukele, bugün Twitter’da yaptığı açıklama ile BTC fiyatının düştüğü sırada kripto para satın aldığını duyurdu. CoinGecko’ya göre, geçen hafta 67.000 Doların üzerine çıkarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan BTC, geçtiğimiz gün 60.000 Doların altına geriledi.

Bukele, açıklamasında 420 adet yeni Bitcoin satın aldığını belirtti.

El Salvador ve Bitcoin

El Salvador, Bitcoin’i 7 Eylül’de resmi para birimi olarak kabul etti. Son iki ay içinde ise Bukele, ülkenin kasası için dört farklı BTC alım emri verdi. Disruptiva dergisinin tahminlerine göre Bukele, 6 Eylül’de 51.300 Dolardan 200 BTC ve hemen ardından 51.500 Dolardan da 200 BTC daha satın aldı. Bundan bir gün sonra Bukele 52.000 Dolar fiyatından 150 BTC satın aldı. Son olarak ise 19 Eylül’de yaşanan fiyat düşüşünü fırsat bilen Bukele 45.700 Dolardan 150 BTC daha satın aldı.

Bu yatırımlarla Bukele ve ülkesi 11 milyon Doların üzerinde bir portföy topladıktan sonra, Bitcoin fiyatı toparlanmaya başladı ve yeni bir tarihi zirveye ulaştı. Bu yeni satın alma ile Bukele, El Salvador’un Bitcoin rezervlerini ortalama 53.324 Dolar fiyatından 1.120 BTC’ye yükseltti. Bitcoin’in bugün yaklaşık 61.000 Dolar fiyatında seyrediyor olması ise Bukele ve ülkesinin BTC’de kâr elde ettiğini net bir şekilde ortaya koyuyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar