4 Temmuz 2022, Pazartesi
28.5 C
İstanbul

El Salvador Başkanı Bukele: Bitcoin 100.000 Dolara Ulaşacak!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

El Salvador Başkanı Nayib Bukele, Bitcoin’in 2022 yılındaki performansına dair tahminlerini paylaştı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • El Salvador Başkanı Bukele, lider kripto para Bitcoin’in 2022’de 100.000 Dolar fiyatına ulaşacak bir boğa koşusuna başlayacağını tahmin ediyor.
  • Bukele ayrıca El Salvador’un BTC tabanlı girişimi Bitcoin City ve Volcano tahvillerinin de 2022’de patlama yapmasını bekliyor.

El Salvador Başkanı Bukele, lider kripto para Bitcoin’in 2022’de 100.000 Dolar fiyatına ulaşacak bir boğa koşusuna başlayacağını tahmin ediyor.

Binance indirim kodu

“Bitcoin 100.000 Dolara Ulaşacak”

El Salvador Başkanı Nayib Bukele, Bitcoin’in 2022 yılındaki performansına dair tahminlerini paylaştı. Bukele’ye göre BTC yeni yılda 100.000 Dolar fiyatına ulaşabilir.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bukele ayrıca El Salvador’un BTC tabanlı girişimi Bitcoin City ve Volcano tahvillerinin de 2022’de patlama yapmasını bekliyor.

Geçen yıl El Salvador, ülkedeki artan enflasyona karşı bir önlem olarak Bukele’nin başkanlığında Bitcoin’i resmi para birimi olarak kabul etti ve bu anlamda tarihe geçti. Yasanın resmi olarak onaylanmasından bu yana Bukele, ülke rezervleri için 1.370 BTC satın aldı ve gerçekleşmemiş kazançlarını hastane ve okul yapımı gibi yeni altyapı projelerine yatırdı.

Başkan Bukele, 2022’de en az iki ülkenin daha Bitcoin’i resmi para birimi olarak kabul edeceğini belirtti. Başkan bu yıl ayrıca BTC fiyatının 100.000 Dolar seviyesini görmesini sağlayacak güçlü bir boğa koşusu yaşanacağını öngörüyor.

“BTC Takipçileri Sürprizlere Hazırlıklı Olsun”

Bukele, El Salvador’un BTC tabanlı girişimleri Bitcoin City ve Volcano tahvillerinde de yeni yıl ile birlikte büyük bir patlama yaşanmasını bekliyor. El Salvador başkanı, Bitcoin City’nin yerleşim alanları, alışveriş merkezleri, restoranlar, liman ve “BTC ile ilgili her şey” ile tamamen işlevsel bir şehir olmasını planlıyor.

İlgili Haber:  Bitcoin Fiyatı 47.000 Doları Geçti: 50.000 Dolar Seviyesine Ulaşacak mı?

Bukele’ye göre, Bitcoin City’nin inşaatı bu yıl başlayacak; Bu, 1 milyar Dolarlık BTC tahvil destekli sanal şehrin gelişimi anlamına geliyor. Bu gelişmeyle birlikte, Volcano tahvillerine duyulan talebin de artabileceği öngörülüyor.

Bukele son olarak dünya genelindeki kripto para takipçilerinin “Bitcoin 2022 Konferansını” dikkatli bir şekilde takip etmeleri gerektiğini belirtti. Başkan, “Kripto para kullanıcıları büyük sürprizlere hazırlıklı olmalı.” diye ekledi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar