28 Mayıs 2022, Cumartesi
21.5 C
İstanbul

El Salvador Başkanı Ülkesindeki Volkanik Jeotermal Enerjiyle Bitcoin Madenciliği Yapılması Talimatını Verdi

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

El Salvador başkanı Nayib Bukele, ülkesindeki jeotermal elektrik şirketi olan LaGeo’yu, Bitcoin madenciliği tesisleri kurulması konusunda bir plan oluşturmakla görevlendirdi.

Binance indirim kodu

El Salvador bu hafta boyunca, Bitcoin’i resmi para birimi olarak ilan eden dünyanın ilk ülkesi olmasıyla birlikte manşetleri süslemişti.

Binance indirim kodu

bitcoin madenciliği

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bukele, Ülkesindeki Jeotermal Kaynakları Daha İyi Değerlendirmek İstiyor

Dün gece Nic Carter tarafından oluşturulan bir Twitter sohbet odasına konuk olan Nayib Bukele Bitcoin yasasının oylanmasına saatler kala 20.000 dinleyicisine bir konuşma yaptı.

Konuşma sırasında başkan Bukele’ye Bitcoin madenciliği ile ilgili herhangi bir planı olup olmadığı da soruldu. Bukele ise bu soruya, Bitcoin’den bağımsız olarak, ülkesindeki jeotermal enerji kaynaklarıyla ilgili altyapıyı geliştirmek istediğini ve bu alandaki gelişmeleri de hızlandırma amacı olduğunu söyledi. El Salvador, elinde yüksek miktarda bulunan jeotermal enerjinin büyük kısmını enerji fazlalığı ve şehirlere ikmal sırasında kaybediyor. Bukele, jeotermal enerji tesislerinin yakınlarına endüstriyel alanlar inşa etmek istediklerini ve böylece isteyen kişilerin bu bölgelere fabrika kurarak ucuz, temiz ve yenilenebilir enerjiye ulaşım sağlayabileceklerini söyledi. Bunun ardından ise Bitcoin madencilerinin de bu endüstriyel alanları kendilerine uygun bulabileceklerini, ucuz ve temiz enerji kullanarak Bitcoin madenciliği yapabileceklerini dile getirdi.

Çin yönetiminin kömür ile çalışan Bitcoin madenciliği tesislerine kısıtlama getirmesi ve Tesla ile diğer eleştirmenlerin Bitcoin’in enerji tüketimini hedefe almasıyla beraber, El Salvador Bitcoin madencileri için hem denetimsel olarak hem de çevre endişeleri açısından daha uygun bir bölge olabilir.

İzlanda Jeotermal Enerjisi Sayesinde Bitcoin Madenciliğinde Liderlerden Biri

Büyük miktarlarda volkanik jeotermal enerjiye sahip bir diğer ülke olan İzlanda da Bitcoin madenciliği için popüler konumlardan biri haline gelmişti. İzlanda, fazla miktarlarda bulunan jeotermal enerjisini alüminyum üretimiyle ve daha sonra bu alüminyumun ihraç edilmesinde kullanıyor. Bitcoin ise İzlanda’da boşa giden enerji miktarlarını kara çevirmek için daha tutarlı ve güvenilir ek bir yol olarak değerlendirilebilir.

İlgili Haber:  Bitcoin Madencileri Bir Günde 64 Milyon Dolarlık Rekor Gelir Elde Etti

El Salvador’un devlete ait olan elektrik şirketi olan LaGeo, ülkenin kullanılmayan jeotermal enerjisini Bitcoin madenciliği alanında değerlendirebilirse, El Salvador kısa bir süre içerisinde küresel olarak en büyük Bitcoin madenciliği alanlarından biri haline gelebilir. Birçok Bitcoin savunucusu da bu ihtimali Bukele’nin tweet’leri altında dile getirdi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar