El Salvador, Bitcoin Entegrasyonu İçin Orta Amerika Kalkınma Bankasından Yardım Alacak

Önemli Gelişmeler
blank
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Orta Amerika Ekonomik Entegrasyon Bankası, Bitcoin’in sağlıklı bir şekilde benimsenmesi için El Salvador’a teknik destek vereceğini açıkladı.

blank

Haberin Özeti

  • El Salvador, geçtiğimiz günlerde Bitcoin’i resmi para birimi olarak benimsediğini duyurdu.
  • Orta Amerika Ekonomik Entegrasyon Bankası başkanı Dante Mossi bugün yaptığı açıklamada, El Salvador’da Bitcoin’in sağlıklı bir şekilde benimsenmesi için teknik destek vereceklerini belirtti.
  • El Salvador, Bitcoin’i resmi para birimi olarak benimseyen ilk ülke oldu.

Orta Amerika Ekonomik Entegrasyon Bankası başkanı Dante Mossi, bugün kapsamlı bir basın toplantısı düzenledi. Mossi, geçtiğimiz günlerde Bitcoin’i resmi para birimi olarak benimsendiğini açıklayan El Salvador ile ilgili konuştu.

blank

El Salvador Hükümetine Destek Vermek İçin Teknik Ekip Oluşturulacak

Dante Mossi konu ile ilgili yaptığı açıklamada, Bitcoin’in El Salvador’da sağlıklı bir şekilde benimsenmesi için teknik destek vereceklerini duyurdu. Mossi, ayrıca, Orta Amerika Ekonomik Entegrasyon Bankasını, bölgenin “lider çok taraflı bankası” olarak tanımladı.

Dante Mossi, gazetecilere verdiği demeçte, kalkınma bankasının El Salvador hükümetine yardım etmek için bir “teknik ekip” kuracağını belirtti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele ve hükümetine gönderdiği bir mesajda ise Mossi, “Hükümetinizin uygulama için destek talep etmedeki ilk tercihinin Orta Amerika Ekonomik Entegrasyon Bankası olması sebebiyle gurur duyuyoruz.” ifadelerini kullandı.

El Salvador: Bitcoin’i Resmi Para Birimi Olarak Benimseyen İlk Ülke

El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, geçtiğimiz hafta Miami’de düzenlenen Bitcoin 2021 konferansında, ülkesinin Bitcoin’i resmi para birimi olarak benimsemesi için bir yasa tasarısı hazırladığını açıklamıştı.

Söz konusu tasarı geçtiğimiz günlerde El Salvador Senatosu tarafından onaylandı. Bu kararla birlikte El Salvador, Bitcoin’i resmi para birimi olarak benimseyen ilk ülke oldu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Bitcoin Madenciliği Şirketi Genesis Yatırım Turunda 125 Milyon Dolar Topladı

Çin’in ülkedeki Bitcoin madencileri ile ilgili sert önlemler almasının ardından diğer ülkelerdeki madenciler durumu fırsat bildi. Bununla birlikte Genesis...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend