5 Aralık 2022, Pazartesi
10.7 C
İstanbul

El Salvador, Bitcoin Entegrasyonu İçin Orta Amerika Kalkınma Bankasından Yardım Alacak

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Orta Amerika Ekonomik Entegrasyon Bankası, Bitcoin’in sağlıklı bir şekilde benimsenmesi için El Salvador’a teknik destek vereceğini açıkladı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • El Salvador, geçtiğimiz günlerde Bitcoin’i resmi para birimi olarak benimsediğini duyurdu.
  • Orta Amerika Ekonomik Entegrasyon Bankası başkanı Dante Mossi bugün yaptığı açıklamada, El Salvador’da Bitcoin’in sağlıklı bir şekilde benimsenmesi için teknik destek vereceklerini belirtti.
  • El Salvador, Bitcoin’i resmi para birimi olarak benimseyen ilk ülke oldu.

Orta Amerika Ekonomik Entegrasyon Bankası başkanı Dante Mossi, bugün kapsamlı bir basın toplantısı düzenledi. Mossi, geçtiğimiz günlerde Bitcoin’i resmi para birimi olarak benimsendiğini açıklayan El Salvador ile ilgili konuştu.

Binance indirim kodu

El Salvador Hükümetine Destek Vermek İçin Teknik Ekip Oluşturulacak

Dante Mossi konu ile ilgili yaptığı açıklamada, Bitcoin’in El Salvador’da sağlıklı bir şekilde benimsenmesi için teknik destek vereceklerini duyurdu. Mossi, ayrıca, Orta Amerika Ekonomik Entegrasyon Bankasını, bölgenin “lider çok taraflı bankası” olarak tanımladı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Dante Mossi, gazetecilere verdiği demeçte, kalkınma bankasının El Salvador hükümetine yardım etmek için bir “teknik ekip” kuracağını belirtti.

El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele ve hükümetine gönderdiği bir mesajda ise Mossi, “Hükümetinizin uygulama için destek talep etmedeki ilk tercihinin Orta Amerika Ekonomik Entegrasyon Bankası olması sebebiyle gurur duyuyoruz.” ifadelerini kullandı.

El Salvador: Bitcoin’i Resmi Para Birimi Olarak Benimseyen İlk Ülke

El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, geçtiğimiz hafta Miami’de düzenlenen Bitcoin 2021 konferansında, ülkesinin Bitcoin’i resmi para birimi olarak benimsemesi için bir yasa tasarısı hazırladığını açıklamıştı.

Söz konusu tasarı geçtiğimiz günlerde El Salvador Senatosu tarafından onaylandı. Bu kararla birlikte El Salvador, Bitcoin’i resmi para birimi olarak benimseyen ilk ülke oldu.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar