26 Mayıs 2022, Perşembe
24 C
İstanbul

El Salvador, Bitcoin’den Elde Ettiği Kârı Hayvan Hastanesi İnşa Etmek İçin Kullanacak

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

El Salvador Başkanı Nayib Bukele’nin Bitcoin’i harcamak için tuhaf bir fikri var.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • El Salvador Başkanı Nayib Bukele, hükümetin Bitcoin’den 4 milyon Dolar kâr elde ettiğini söyledi.
  • Bukele, söz konusu kârın, bir “evcil hayvan hastanesi” inşa etmek için kullanılacağını belirtti.

El Salvador Başkanı Nayib Bukele geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada, ülkenin Bitcoin’den elde ettiği kârı bir “evcil hayvan hastanesi” inşa etmek için kullanacağını söyledi.

Binance indirim kodu

El Salvador, Bitcoin’den 4 Milyon Dolar Kâr Etti

7 Eylül’de Bitcoin’i resmi para birimi olarak kabul eden El Salvador, o tarihten bu yana kripto paranın artan fiyatı sayesinde 4 milyon Dolar seviyesinde kâr elde etti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bitcoin geçen hafta %15.6 oranında arttı. Lider kripto para BTC bugün, Mayıs ayından bu yana en yüksek değeri olan 55.274 Dolardan işlem görüyor.

Bukele, konu ile ilgili yaptığı açıklamada Bitcoin getirisinin bir “evcil hayvan hastanesine” yatırılacağını söyledi ve yaklaşmakta olan projenin bilgisayar tarafından oluşturulmuş bir animasyon videosunu yayınladı.

El Salvador’un Bitcoin Yasası

El Salvador resmi para birimi olarak Dolar kullanıyor; ancak 7 Eylül’den bu yana işletmeler, gerekli teknolojik araçlara sahip olmaları ve müşterilerden talep görmeleri halinde Bitcoin’i de resmi para birimi olarak kabul etmek zorunda.

El Salvador, Bitcoin’i resmi para birimi haline getiren ilk ülke olarak şimdiden tarihe geçti. Ülke, ayrıca vatandaşların günlük işlemleri yapmak için mobil olarak indirebilecekleri Chivo adlı bir cüzdana da sahip. Buna ek olarak Chivo cüzdanını kullananlar, 30 Dolar değerinde Bitcoin ile ödüllendiriliyor.

Kripto topluluğunun önemli bir kısmı, özellikle de Bitcoin’e yoğun şekilde ilgi duyanlar, Bitcoin Yasası için Bukele’ye övgüler dizerken; Dünya Bankası, IMF gibi küresel ölçekteki kurumlar böyle bir yasayı yürürlüğe koymanın ülkenin finansal istikrarı açısından zorlayıcı olacağının altını çiziyor.

İlgili Haber:  Anketlere Göre El Salvador Halkının Yarısı Mevcut Hükümetin Bitcoin Hamlesine Şüpheci Yaklaşıyor

Öte yandan piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para olan Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin de geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada, El Salvador Başkanı Bukele’nin kripto topluluğu tarafından “kayıtsız şartsız övülmemesi gerektiğini” söyledi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar