5 Ağustos 2022, Cuma
30.6 C
İstanbul

El Salvadorlular Yüksek Fiyata Rağmen Bitcoin’e Yatırım Yapmaya Devam Ediyor!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

El Salvador’un Bitcoin’i ülkenin resmi para birimi ilan etmesinin ardından, BTC’nin yaşadığı ralli ile birlikte El Salvador vatandaşları, ellerindeki ABD dolarlarını satıp BTC satın almaya devam ediyor. El Salvador başkanı Naiyb Bukele, bununla birlikte bir diğer ilgi çekici bilgiyi de paylaştı.

Binance indirim kodu

El Salvadorlular Artık Bitcoin Satın Alabilmek İçin Çok Daha Fazla ABD Doları Satıyor

El Salvador’un resmi kripto para cüzdanı servisi Chivo’dan elde ettiği bilgileri Twitter üzerinden yayınlayan Bukele, şunları söyledi: “İnsanlar (BTC alabilmek için), Chivo ATM’lerinde yaptıkları işlemlerde ABD doları çekimi yapmak yerine ellerindeki dolarları büyük oranda sisteme yatırıyorlar. Tüm medya kuruluşları ATM’lere uğrayarak bu bilginin doğruluğunu teyit edebilir.

Binance indirim kodu

Bukele bununla birlikte basın mensuplarına da ATM’lere giderek bu bilgiyi doğrulama çağrısında bulundu. Başkan ayrıca, Chivo cüzdanın günlük olarak 24.076 işlem yaparak bir gün içerisinde sisteme 3.069.761 dolar kattığını da belirtti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

El Salvador’da ABD dolarından Bitcoin’e olan çevrimlerin artması, analistlere göre, ilk başta halk arasında kabul görme konusunda sıkıntılar çeken BTC için yatırımcı havasında bir değişiklik olduğuna işaret ediyor. Buna ek olarak, El Salvador yönetimi, BTC kullanımı için yakıt desteği ve vergi muafiyeti gibi çok sayıda teşvik de sunuyor.

El Salvador, Bitcoin’in ülkede resmi para birimi haline gelmesinin ardından ülkeye 200’den fazla ATM kurarak ülkenin Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’nın ardından dünyanın en büyük kripto para ATM’si ağına sahip üçüncü ülkesi haline gelmesini sağlamıştı. Güney Amerika’daki tüm kripto para ATM’lerinin %70’i El Salvador’da bulunuyor. Bukele daha önce yaptığı açıklamalarında, BTC adaptasyonunun ilk olarak 200 ATM ve 50 şubelik bir ağ ile başlayacağını söylemişti. El Salvador hükümeti, ülkenin resmi kripto para cüzdanı olan Chivo cüzdanı ile işbirliğine giderek ülkedeki BTC cüzdanlarını ve ATM’lerini idare etmeye başlamıştı.

İlgili Haber:  JPMorgan'a Göre El Salvador'un BTC Hamlesi Bitcoin Ağı İçin Tehlikeli Olabilir

Coin ATM Radar’dan elde edilen verilere göre, ülkenin kripto para ATM’si sayısı, yerel Bitcoin işlemleri ve BTC’nin ABD dolarına çevriminin kolaylaştırılması gibi işlemlerin yapılması amacıyla 205 adet kripto para ATM’sinin satın alınmasının ardından Birleşik Krallık’ın sahip olduğu kripto para ATM’si sayısını geçmişti.

El Salvador’un BTC adaptasyonu yerel bazı unsurlar tarafından tepkiyle karşılanmış ve bir adet Chivo destekli BTC ATM’si ateşe verilmişti. Protestoların nedeni olarak kripto paranın sahip olduğu belirsizlik, fiyat dalgalanması ve kripto para piyasasına olan farkındalık eksikliği gösterilmişti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar