25 Ocak 2022, Salı
-0.2 C
İstanbul

El Salvador, Bitcoin Tahvillerini Çıkarmaya Başlıyor: Başkan Nayib Bukele’den Onay Geldi!

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

El Salvador hükümeti, Bitcoin tahvillerinin ihracına başlamak için Kongre’ye öneri sunacak.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • El Salvador geçen ay Bitcoin destekli tahvilleri çıkaracağını duyurdu.
  • Ülkenin maliye bakanı bugün resmi mevzuat hazırladıklarını belirtti.

El Salvador yakında Bitcoin tahvillerini çıkarmaya başlayacak.

Binance indirim kodu

El Salvador Maliye Bakanından Bitcoin Tahvilleri Açıklaması

Bugün El Salvador maliye bakanı, hükümetin süreci başlatmak için Kongre’ye öneri sunacağını söyledi. Başkan Nayib Bukele de süreci Twitter üzerinden doğruladı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

El Salvador Maliye Bakanı Alejandro Zelaya, Salı günü yerel medyaya verdiği röportajda yeni yasa ile birlikte “Bitcoin tahvilini satın alan herkese yasal bir yapı ve yasal kesinlik sağlanacağını” söyledi.

Buradaki temel fikir, bu yıl yarısı Bitcoin’e dönüştürülen ve diğer yarısı da altyapı ve Bitcoin madenciliği faaliyetleri için kullanılan 1 milyar Dolarlık tahvilin yeniden ihraç edilmesi. Hükümet bu politikanın geçtiğimiz haftalarda açıklanan devasa “Bitcoin City” projesine de katkı sunmasını planlıyor.

El Salvador ve BTC

“Bitcoin tahvilini serbest bırakan ilk ülkeyiz. Bunu yapan ilk ülke olduğumuz için iyi bir şekilde düzenlenmesi gerekiyor.” diyen Zelaya, hükümetin tahvillerin ihracı için uygun mevzuatı hazırladığını da sözlerine ekledi.

El Salvador, geçen yıl Bitcoin’i resmi para birimi olarak kabul eden ilk ülke oldu. İşletmeler artık teknolojik araçlara sahiplerse BTC ödemesi kabul etmek zorunda. Bu karar Bitcoin topluluğunun büyük kısmı tarafından övülse de; Dünya Bankası, IMF ve küresel kredi derecelendirme kuruluşları ülkeyi hayli eleştirildi. Ayrıca vatandaşlar da birkaç kez El Salvador’un Bitcoin Yasasını protesto etmek için sokak eylemleri düzenledi.

Son olarak El Salvador’un Bitcoin tahvilleri, Lightning Network’ün (Bitcoin işlemlerini daha hızlı ve daha ucuz hale getirmeye yardımcı olmak için geliştirilen bir ikinci katman çözümü) ülkede genişlemesine yardımcı olan Bitcoin altyapı şirketi Blockstream tarafından üretilecek.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend