5 Temmuz 2022, Salı
22.7 C
İstanbul

El Salvador, Dip Fiyattan 150 Bitcoin Satın Aldı!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kripto para piyasası genelinde düşüş yaşanırken, El Salvador Başkanı Nayib Bukele, ülkenin dip fiyattan 150 adet Bitcoin satın aldığını açıkladı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • El Salvador Başkanı Nayib Bukele, Latin Amerika ülkesinin Pazartesi sabahı fiyatlar düşerken 150 adet Bitcoin satın aldığını açıkladı.
  • Lider kripto para BTC, son 24 saat içinde %6.9 oranında düşüş yaşadı ve şu dakikalarda 45.000 Dolar seviyesinden işlem görüyor.
  • Cardano (ADA), Ripple (XRP), Solana (SOL) ve Polkadot (DOT) gibi diğer pek çok kripto para da son 24 saatte %10’un üzerinde değer kaybetti.

El Salvador Başkanı Nayib Bukele, Latin Amerika ülkesinin Pazartesi sabahı fiyatlar düşerken 150 adet Bitcoin satın aldığını açıkladı.

Binance indirim kodu

Kripto Para Piyasasında Düşüş

CoinGecko’dan alınan verilere göre, lider kripto para BTC, son 24 saat içinde %6.9 oranında düşüş yaşadı. BTC, şu dakikalarda 45.000 Dolar seviyesinden işlem görüyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Cardano (ADA), Ripple (XRP), Solana (SOL) ve Polkadot (DOT) gibi diğer pek çok kripto para da son 24 saatte %10’un üzerinde değer kaybederken; ikinci en büyük kripto para olan Ethereum (ETH) ise %9.2 oranında geriledi. ETH, şu dakikalarda 3.137 Dolar seviyesinden işlem görüyor.

El Salvador Başkanı Bukele konu ile ilgili, “Dipleri satın alırsanız sizi asla yenemezler’” diye tweet attı.

El Salvador’un Bitcoin Hazinesi 31 Milyon Dolara Yükseldi

Son satın alma faaliyeti ile birlikte El Salvador, şimdi yaklaşık 31 milyon Dolar değerinde olan 700 Bitcoin’i elinde bulunduruyor.

Bukele hükümeti, ilk 400 Bitcoin’ini, El Salvador’un kripto parayı “resmi para birimi” olarak tanımasından bir gün önce, 6 Eylül’de satın aldı.

Bitcoin, o sırada 53.000 Doların biraz altında işlem görüyordu; ancak ertesi gün, El Salvador’un resmi Chivo Cüzdanının piyasaya sürülmesinin ardından çeşitli teknik sorunlar ortaya çıktı ve aynı saatlerde Bitcoin fiyatı da %10’dan fazla düştü.

İlgili Haber:  Bitcoin Tarihteki En Yüksek "Gerçekleşen" Fiyat Seviyesine Ulaştı

El Salvador, o fiyat düşüşünü de alım fırsatı olarak değerlendirdi ve aynı gün 150 Bitcoin daha satın alarak ülkenin kripto rezervlerini toplam 550 BTC’ye çıkardı.

Bukele Ateş Altında!

El Salvador’un Bitcoin satın alma çılgınlığı devam ederken, Bukele hükümeti, Bitcoin ticareti ve kripto para ATM’lerinin kurulumu ile ilgili bir soruşturmayla karşı karşıya.

Geçen hafta yayınlanan bir Reuters raporuna göre, El Salvador’da ülkenin kamu harcamalarını denetleyen Sayıştay, bir insan hakları ve şeffaflık grubu olan Cristosal’dan gelen şikayet üzerine Bukele hükümeti ile ilgili bir soruşturma başlattı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar