8 Ağustos 2022, Pazartesi
30.7 C
İstanbul

İddia: El Salvador Halkının Bitcoin Yatırımları “Gizemli” Bir Şekilde Kayboluyor!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

El Salvador’da bazı kişiler, resmi Chivo cüzdanından yaptıkları Bitcoin yatırımlarının “gizemli” bir şekilde kaybolduğunu iddia ediyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • El Salvador’da bazı kişiler, resmi Chivo cüzdanından yaptıkları Bitcoin yatırımlarının “gizemli” bir şekilde kaybolduğunu iddia ediyor.
  • Bir Twitter kullanıcısı benzer şekilde 50’den fazla örneğin bulunduğunu belirtti.

Bazı Salvadorlular, Chivo cüzdanından yaptıkları Bitcoin yatırımlarının “gizemli” bir şekilde ortadan kaybolduğunu iddia ediyor.

Binance indirim kodu

Chivo Cüzdanındaki BTC’ler Kayboluyor

“El Comisonado” takma adı altında tweet atan bir El Salvador vatandaşına göre, Bitcoin yatırımları ülkenin resmi kripto para cüzdanı Chivo’dan garip bir şekilde kayboluyor. El Comisionado, benzer şekilde 50’den fazla örneğin bulunduğunu belirtti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Söz konusu Twitter kullanıcısı konu ile ilgili paylaşımında “El Salvador hükümeti sorularımıza cevap vermedi. İnsanların talep ettiği şeylerden biri, şikayetlerine cevap almak. Birçoğu parasını geri almak ve bir yanıt görmek için birkaç ay bekledi.” ifadelerini kullandı.

El Salvador Ulusal Sivil Polis Teşkilatı üyesi Zaira Navas ve ülkedeki bir Bitcoin analisti Rogzy de benzer sorunlar yaşadıklarını açıkladı.

Rogzy, “Chivo’nun güvenli olduğunu düşünmüyorum. Kodu açık kaynaklı olmadığı için kimse bunu doğrulayamaz. Bugün çok az insan Chivo’yu kullanıyor, çünkü birçoğu nasıl çalıştığını bilmiyor.” diye konuştu.

Bu, El Salvador Başkanı Nayib Bukele’nin kripto parayı benimseme arayışında karşılaştığı ilk Bitcoin engeli değil…

El Salvador’un Bitcoin Yolculuğu

Başkan Bukele, ilk olarak Miami’deki “2021 Bitcoin Konferansı”nda El Salvador’un lider kripto parayı resmi para birimi olarak kabul edeceğini duyurdu.

O zamandan bu yana da Bukele’nin BTC politikası hep tartışmalara gebe oldu. Hatta Vatandaşlar, Bukele’nin Bitcoin yasasını protesto etmek için sokaklara bile çıktı.

Bu süreçte Dünya Bankası ve Uluslararası Para Fonu (IMF) gibi küresel ölçekte önde gelen finans kuruluşları da Bukele’nin kripto para politikasını eleştirdi.

İlgili Haber:  Yalnızca 7 Dolarlık İşlem Ücreti ile 1 Milyar Dolarlık Ethereum Transferi Gerçekleştirildi

Yine de Bukele liderliğinde ülke 7 Eylül tarihinde Bitcoin’i resmi para birimi olarak benimsedi ve o günden bu yana da ciddi miktarda BTC yatırımı yaptı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar