27 Mayıs 2022, Cuma
20 C
İstanbul

El Salvador’dan Sonra Şimdi de Paraguay’dan Yeni Bir Bitcoin Hamlesi Gelebilir – İşin İçinde PayPal da Var

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin konusuyla ilgili Paraguay’dan da yeni haberler var. Üstelik PayPal da bu adımda rol oynayabilir.

Binance indirim kodu

Paraguay’da da kripto para rüzgarı esmeye başladı. Güney Amerika ülkesi muhtemelen bir Bitcoin projesi başlatacak. Detaylar henüz netlik kazanmadı. Şimdiye kadar bilinen tek detay ödeme devi PayPal’ın da işin içinde olabileceği gibi gözüküyor.

Binance indirim kodu

Ülkenin Bitcoin planlarına ilişkin bilgiler, milletvekillerinden Carlos Antonio Rejala Helman’ın bir tweet’ine dayanıyor: “Uzun zamandır söylediğim gibi, ülkemiz genç kuşağın omuzları üzerinde yükselecek. Gelmesi gereken an geldi. Bu hafta Paraguay’ı Dünya’nın gözünde yenileyecek önemli bir projeye başlıyoruz.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Rejala Helman muhtemelen kripto para dünyasındaki espri terimlerine iyice çalışmış. Attığı Tweet’inde kendisinin gözlerinden lazer fırlatan bir görüntü paylaşıldı. Ayrıca Bitcoin fanlarının çokça kullandığı slogan olan “Ay’a doğru” da tweet’te yer aldı. Hashtag olarak ise Helman, Bitcoin ve PayPal’ı etiketledi. Paraguay’ın aklında ne olduğu ise henüz tam olarak netlik kazanmadı.

bitcoin

El Salvador’un Ardından Şimdi de Paraguay’dan Bitcoin Adımı mı Geliyor?

Rejala Helman’ın bu duyurusunun zamanlaması aslında Paraguay’ın Bitcoin projesi hakkında ufaktan da olsa ipuçları veriyor. İki gün önce El Salvador’un genç başkanı Nayb Bukele, Bitcoin’in ülkede resmi olarak bir ödeme yöntemi olarak kullanılacağını duyurmuştu.

Vatandaşlarının %70’inin bir banka hesabına sahip olmadığı El Salvador gibi ülkelerde bu tür bir hamlenin gelmesi kesinlikle gerekli gibi görünüyor. Bu yüzden Bukele, aldıkları bu kararların gerekçesi olarak finans sistemlerinin daha fazla kişiye ulaştırılmasını da göstermişti. Otoritesini giderek arttıran El Salvador başkanı, ABD tarafından gelebilecek yaptırımlara karşı hazırlıklı olmak istiyor. Ülkede kullanılan para birimi ABD doları olduğu için, Bitcoin’in resmi para birimi olarak kabul edilmesi ülkede doların tahtını sarsabilir.

İlgili Haber:  Tayland Kendi Kripto Parasını Çıkarmayı Hedefliyor: "TAT Coin"

Helman, El Salvador Başkanı Bukele’nin Hayranlarından Biri

Paraguaylı Rejala Helman ise, basında çıkan raporlara göre El Salvador başkanının büyük hayranlarından biri. Hatta Helman kendisini Paraguay’ın Bukele’si olarak adlandırıyor. Ayrıca Helman’ın Twitter profilinde, El Salvador başkanına gönderdiği bir teşekkür notu Nisan ayının ortalarından bu yana duruyor. Bu yüzden en azından şimdilik, Paraguay’ın da Bitcoin’i bir ödeme yöntemi olarak kullanabileceği ihtimali olduğunu söylemek mümkün olabilir. Ülkenin mevcut finans sistemi şu anda büyük oranda ABD dolarını bağımlı olarak işliyor.

Ayrıca söylemek gerekir ki, Paraguay’ın Bitcoin projesi büyük bir şirket tarafından destek görebilir. El Salvador pek de bilinmeyen bir Bitcoin ödeme hizmeti olan Strike ile işbirliğine gidereken Paraguay’ın tercihi PayPal olabilir.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar