Blockchain for Europe, finansal katılım hedefleri dünya çapındaki kripto ve blok zinciri uzmanlarının dikkatini çeken Electroneum’un üyeliğine oy birliğiyle karar verdi.

Electroneum kripto projesinin artık Binance, Ripple ve Cardano’nun da dahil olduğu diğer üyelerle omuz omuza hareket edeceği ve bu grubun, Avrupa Birliği’nin inovasyonun küresel ön saflarında kalmasına yardımcı olmak için blok zinciri tanıtımına ve eğitime odaklanacağı açıklandı.

Blockchain for Europe, bu sektörün önde gelen işletmelerinin ticaret bloğunda politika oluşturmalarında etkili olabilmek için tasarlandı.

Electroneum’u karşılama konuşması yapan kuruluş başkanı Maria Minaricova, son derece profesyonel bir ekip tarafından yönetilen köklü bir şirket olması kaydıyla, bir üye olarak Electroneum’a dair yüksek beklentilerinin bulunduğunu belirterek bu oluşumun dünya çapında birçok kripto ve blok zinciri uzmanını bünyesinde barındırdığını söyledi.

Electroneum CEO’su Richard Ells; şirketin, blok zincirinin sağladığı “önemli teknolojik ilerlemelerin” kanun koyucular tarafından anlaşıldığından emin olmayı dört gözle beklediğini ekledi.

Yeni kuralların ve düzenlemelerin, alandaki yeniliği engellememesini sağlama misyonunu üstlendiklerini belirten Ells, böylesine önemli bir blok zinciri şirketi grubuna katılmanın büyük bir onur olduğunu ifade etti.

Değişen tutumlar

Dönüm noktası, Avrupa’nın sektörde faaliyet gösteren işletmelere netlik sağlayacak şekilde tasarlanan kripto ve blok zinciri düzenleme çabalarını arttırmasıyla birlikte gerçekleşti.

Avrupa Komisyonu eylül ayında yeni bir dijital finans paketini resmen kabul etti ve bu, ticaret bloğunun kripto varlıkları hakkında ilk kez yeni mevzuat önerdiği anlamına geliyordu.

Teklifler özellikle blok zinciri ve kripto ihraç edenler için sermaye, yatırımcı hakları ve denetim açısından daha katı şartlar getirmeyi amaçlamaktaydı.

Avrupa Merkez Bankası ayrıca kıtanın yakın bir gelecekte dijital bir Euro başlatmaya hazır olması gerektiği konusunda uyarıda bulunsa da bankanın başkanı Christine Lagarde, merkez bankası dijital parasının nakit yerine geçmekten ziyade daha çok tamamlayıcı olarak görülmesi gerektiğini vurguladı.

İlgili Haber:  4 Milyon Kullanıcılı Kripto Ödeme Firması Electroneum, Blockchain Ekibini Büyütüyor

Finansal erişim sağlama

Dünya çapında 4 milyon kayıtlı kullanıcısı olduğunu belirten Electroneum, herkesin anında para göndermesine, almasına ve transfer etmesine izin veriyor. Ana akım ödeme platformlarından ve Ethereum gibi kripto para birimlerinden farklı olarak şirket, bu işlemlerin bir ABD sentinin çok azına mâl olduğunu ekliyor.

Üç yıldır faaliyet gösteren Electroneum’un amiral ürünleri arasında 140’tan fazla ülkede yaşayan insanların telefonlarına kontör yüklemesine olanak tanıyan mobil tabanlı bir dijital varlık yer alıyor. Ayrıca, dört Afrika ülkesindeki tüketicilere elektrik sayaçlarını doğrudan Electroneum uygulaması üzerinden doldurma şansı veren bir girişimi genişletmek için iddialı planları da bulunuyor.

Şirket; altyapısının, banka hesabına erişimi olmayanlara fayda sağlayacağını söylüyor. Dünya Bankası, küresel olarak 1.7 milyardan fazla insanın bankasız olduğunu belirtiyor. Electroneum, Kamboçya ve Güney Afrika’da daha düşük gelirliler için daha uygun fiyatlı olmayı hedefleyen 40 dolarlık bir akıllı telefon tasarlayarak bir adım daha ileri gidiyor.

Şirket, Blockchain for Europe üyesi olmadan önce yetenekli çalışanların işletmeler ve diğer bireyler için görevleri tamamlamasına olanak tanıyan kripto destekli bir serbest çalışma platformu olan AnyTask’ı da tanıttı. Platformun en önemli yanları arasında kazanılan gelirden komisyon almaması, fonların anında kullanılabilmesi ve kullanıcıların müdahil olmak için bir banka hesabına ihtiyaç duymamaları sayıldı. AnyTask’ın zamanla büyüyerek Upwork ve Fiverr gibi serbest çalışanlara çok daha az elverişli koşullar sunan şirketlere oldukça büyük bir rakip haline geleceği umuluyor.

Facebook Yorumları

Bir Cevap Yazın