25 Mayıs 2022, Çarşamba
25.6 C
İstanbul

Elinde Bitcoin Tutanların Sayısı Her Geçen Gün Artış Gösteriyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Zincir içi analist Willy Woo, Bitcoin (BTC) fiyatının 2021’de 200.000 dolarlık “muhafazakar” bir hedefe ulaşabileceğine inanıyor. Woo tarafından öne sürülen bu tahmin, uzun süredir yatırımcıların son yükselişte daha kendinden emin göründüğü gerçeğine dayanıyor.

Binance indirim kodu

Bitcoin’in devam eden yükselişinin daha da yüksek bir seviyeye çıkabileceğini gösteren iki önemli veri noktası bulunuyor: Birincisi, elinde uzun süredir BTC tutan hesap sahipleri, fonlarını önceki yükselişlere oranla daha uzun süredir hareket ettirmiyor. İkincisi ise borsalarda tutulan BTC düşmeye devam ediyor ve bu da satış baskısını azaltıyor.

Binance indirim kodu

Yükselen bir Bitcoin biriktirme aşaması gerçekleşiyor

Bitcoin’in yeniden biriktirilmesi, 2020 boyunca tutarlı bir yükseliş eğilimi olarak kalmaya devam etti. Bu durum da BTC üzerindeki satış baskısını sürekli olarak azalttı ve 2017’de sıklıkla görülen %30’luk ve %40’lık büyük düzeltmeler olmadan daha istikrarlı bir yükseliş yaşanmasını sağladı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Woo, Bitcoin’in yeniden biriktirme aşamasının, satılabilecek BTC miktarının önceki boğa döngüsüne kıyasla çok daha düşük olduğu anlamına gelmesi nedeniyle 2021 için yükseliş eğilimi gösterdiğini belirtti. 2021 için bu eğilimin hiç bu kadar yükselişte olmadığını ifade eden analist, bu yeniden biriktirme aşamasının, spot piyasadaki envanter tükenmesi ile yaklaşık 2 kat daha uzun sürdüğünü ve son döngüden daha derin bir şekilde çakıştığını açıkladı.

Borsalardaki azalan Bitcoin rezervinin yanı sıra Woo, elinde BTC tutanların “daha güçlü” bir konumda olduğunu düşündüğünü söyledi. 2017’de Bitcoin’e yatırılan sermaye miktarı başına kazanç miktarı 0.25 dolar civarında kalmıştı. Bu miktar 2020’de 0.35 dolara yükseldi; bu da daha fazla yatırımcının gelecekte daha büyük kârlar beklediği şeklinde yorumlandı.

İki iyimser zincir içi trendin birleşimine dayanarak konuşan analist, Bitcoin’in 2021’in sonuna kadar 200.000 dolarlık “muhafazakar bir fiyat” elde edebileceğini öne sürdü.

İlgili Haber:  2020'de Görülen Kripto Saldırıları, İstismarları ve Soygunları

2021’in sonunda BTC başına 200.000 dolar öneren “en iyi model”in muhafazakar göründüğünü ve 300.000 doların söz konusu olmadığını açıklayan Woo, mevcut piyasanın, coinler için ortalama 7.456 dolar ödediğine dikkat çekti.

Mayıs ayında bildirildiği üzere hesapta Bitcoin tutma verileri, 2017-2018 boğa döngüsündeki tutucuların yüksek net değerli bireyler veya balinalar da dahil olmak üzere bu nispeten yüksek fiyatlarla satmadığı argümanını da destekledi.

Bununla birlikte bu veriler, üç ile yedi yıl önceki bazı eski Bitcoin tutucuların, kısa vadede düzeltme şansını arttıran uzun bir BTC yükselişinden sonra kar elde ettiğini gösterdi.

Mart 2020’de büyük bir BTC yükselişi yaşandı

Analist Woo, Mart 2020’den bu yana Bitcoin boğa koşusunun uzayacağına dair uyarıda bulunuyordu.

4 Mart’ta Woo, Bitcoin’in boğa koşusunda 135.000 dolara ulaşabileceğini belirterek fiyatın kümülatif ortalamasının 35 katına çıkabileceğini ve aslında bunun, Bitcoin’in on yıllık tarihindeki her bir zirveyi seçtiğini ifade etti. Bitcoin’in şu anda 50.000 doların üzerinde durduğunu açıklayan analist, kripto paranın koştukça tırmanmaya devam ettiğini vurguladı.

Bitcoin fiyatı, piyasayı şok eden bir “Kara Perşembe” çöküşü nedeniyle 12 Mart’ta 4.000 doların altına düşmesine rağmen o zamandan itibaren hızla toparlanmayı başardı.

Düşüşten önce mart ayında gerçekleşmesi beklenen boğa trendinin, BTC’nin dokuz aylık güçlü toparlanmasının ardından şimdi tüm hızıyla devam ettiği görüldü.

Ancak yakın vadede analistler, ABD dolarındaki toparlanma olasılığının Bitcoin’in küçük bir geri çekilme görmesine neden olabileceğine inandıklarını açıkladı. Altın piyasasındaki en büyük üç haftalık likidasyonun ardından analistler, BTC’nin ivmesini kısa vadede durdurabilecek olan değerli metal toparlamasını da görmeye başladı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar