25 Mayıs 2022, Çarşamba
24.5 C
İstanbul

Elinde En Çok Bitcoin Bulunduran 5 Şirket – Toplam Değer 40 Milyar Doların Üzerinde

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

Kurumsal firmalar, değeri yaklaşık 70 milyar dolara denk gelen Bitcoin miktarını ellerinde bulunduruyor. Bu miktarın 40 milyar dolarlık kısmı ise sadece 5 şirkette toplanmış. Peki bu 5 şirket hangileri?

Binance indirim kodu

5. Ruffer Investment Company – 2.16 Milyar Dolar

Ruffer Investment Company Londra merkezli bir varlık yönetim şirketi olarak faaliyetlerini sürdürüyor. Şirket ilk kez Kasım 2020’de Bitcoin’e yatırım yapmıştı. O zamanlar, şirket elinde bulundurduğu altın sermayesinin bir kısmını satıp portföyünü %2.5 oranında Bitcoin’den oluşturmayı seçmişti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Toplamda 744 milyon dolara denk gelen 45.000 adet Bitcoin alan şirketin Bitcoin’leri bugün yaklaşık 2.16 milyar dolar ediyor.

4. Tesla Motors – 2.3 Milyar Dolar

Tesla kısa bir süre önce, elinde Bitcoin bulunduran şirketler kervanına katılmıştı. Şubat ayının başında Tesla şirketinin CEO’su Elon Musk, şirketin Bitcoin’e 1.5 milyar dolarlık bir yatırım yaptığını açıklamıştı. O zamanlar bu miktar şirketin elindeki nakit kaynaklarının %7.7’sine tekabül ediyordu. Tesla ayrıca gelecekte tüm dünyada Bitcoin’i araç satışları için bir ödeme yöntemi olarak kabul etmeyi planlıyor. Tesla bu ödemelerden gelen Bitcoin’i nakite çevirmeyeceğini ve Bitcoin olarak bünyesinde tutacağını açıklamıştı.

3. CoinShares – 3.35 Milyar Dolar

Birleşik Krallık’ın St. Helier adasından faaliyet gösteren CoinShares şirketi aslında dijital yatırım alanında öncülerden birini temsil ediyor. CoinShares ayrıca, dünya üzerinde denetime tabii olan ilk Bitcoin hedge fonunu ve ETF’sini piyasaya süren şirket olarak biliniyor.

CoinShares CEO’su Jean-Marie Mognetti de gerçekten Bitcoin teknolojisine inanan biri ve kripto paralar ile ilgili her daim olumlu açıklamalar yapmasıyla tanınıyor.

Şirketin portföyünde 69.730 Bitcoin var.

2. MicroStrategy – 4.39 Milyar Dolar

MicroStrategy, New York Borsası’nda da listelenen, şu anda 6.3 milyar dolar değere sahip bir yazılım şirketi olarak tanınıyor. Şirket kripto para dünyasının en bilinen isimlerinden biri haline geldi ve son aylarda da elinde bulunan Bitcoin stoklarını sürekli arttırdığı haberleriyle gündemdeki yerini korudu. Son olarak ise şirket, yönetim kurulu üyelerine ödediği bonuslarını Bitcoin ile yapmak istediğine dair SEC’e bir başvuruda bulunmuştu. Şirketin elinde 91.579 Bitcoin bulunuyor.

İlgili Haber:  Kylian Mbappé Koleksiyon Kartı Ethereum'da 65.000 Dolara Satıldı

1. Grayscale Bitcoin Trust – 31.76 Milyar Dolar

Varlık yöneticisi Grayscale’in Bitcoin Trust’ında bulunan Bitcoin miktarı, bu listedeki tüm şirketleri gölgede bırakıyor. Şirketin toplamda 662.256 Bitcoin’e sahip olduğu düşünülüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar