12 Ağustos 2022, Cuma
23.7 C
İstanbul

Kripto Analiz Firması Elliptic, 60 Milyon Dolarlık Yatırım Turu Düzenledi

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Elliptic, Evolution Equity Partners tarafından yönetilen ve SoftBank’ın da katkı sunduğu C Serisi finansman turunda 60 milyon Dolar yatırım topladı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Kripto analiz firması Elliptic, C Serisi finansman turunda 60 milyon Dolarlık fon geliri elde etti.
  • Japonya merkezli teknoloji devi SoftBank, AlbionVC, Digital Currency Group, Wells Fargo Strategic Capital, SBI Group, Octopus Ventures, SignalFire ve Paladin Capital Group gibi önde gelen firmalar da finansman turuna destek verdi.

Londra merkezli kripto varlık risk yönetimi hizmetleri sağlayıcısı Elliptic, Evolution Equity Partners liderliğindeki C Serisi finansman turunda 60 milyon Dolar topladığını duyurdu.

Binance indirim kodu

Finansman Turuna Önde Gelen Firmalar Destek Verdi

Japonya merkezli teknoloji devi SoftBank, AlbionVC, Digital Currency Group, Wells Fargo Strategic Capital, SBI Group, Octopus Ventures, SignalFire ve Paladin Capital Group gibi önde gelen firmalar da finansman turuna destek verdi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Elliptic daha önce de 2016’da A Serisi finansman turunda 5 milyon Dolar ve 2019-2020 boyunca devam eden B Serisi finansman turunda da 28 milyon Dolar yatırım toplamıştı.

Firma, konu ile ilgili yayınladığı açıklamada, finansman turunda elde edilen geliri, araştırma ve geliştirme çalışmalarını hızlandırmak için kullanmayı planladığını belirtti.

Elliptic, küresel uzman ekibini özellikle Amerika Birleşik Devletleri’ne odaklanarak genişletecek.

Firmadan yapılan açıklamada, “Bu yıl ekip olarak yaklaşık %50 oranında büyüdük ve bu yatırımı, daha da hızlı büyümek için kullanacağız. 2022’nin sonunda ise dünya çapında 200’den fazla uzmana ulaşacağız.” ifadeleri kullanıldı.

Yasadışı Kripto Faaliyetlerinin Tespiti

Elliptic, geleneksel finans kurumları, devlet kurumları, fintech şirketleri ve kripto işletmeleri ile birlikte çalışarak Bitcoin, Ethereum, Binance Coin ve daha pek çok kripto paradaki işlemleri izlemek için özel olarak oluşturulmuş bir dizi uyumluluk ve araştırma aracı sunuyor.

İlgili Haber:  DeFi Endeks Sağlayıcısı Phuture, Finansman Turunda 1.5 Milyon Dolar Topladı

Firmanın bazı önemli müşterileri arasında kripto dostu ticaret uygulaması Revolut, Stellar Foundation ve İspanyalı bankacılık devi Santander de yer alıyor.

Bu yılın Haziran ayında firma, desteklenen kripto paralar listesine gizlilik odaklı kripto paralar Zcash (ZEC) ve Horizen’i (ZEN) de ekledi. Firma, bu ayın başlarında da Polkadot (DOT) ve Algorand (ALGO) için destek eklediğini duyurdu.

Elliptic araştırmacıları, kara para aklamada kullanılan Bitcoinlerin tespit edilmesini sağlayan darknet aracı Antinalysis’in geliştirilmesine de katkı sundu. Elliptic’in kurucu ortağı Tom Robinson, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Antinalysis, kullanıcıların elindeki Bitcoin’in nereden geldiğini ve onu ellerinde tutmanın ne kadar riskli olduğunu kontrol etmelerini sağlıyor.” ifadelerini kullandı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar