5 Ağustos 2022, Cuma
30.6 C
İstanbul

Elon Musk Bağlantılı Bu Altcoin Yeni Bir ATH’ye Ulaştı!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kripto para piyasası binlerce kripto paraya sahip olsa da bu kripto paraların birçoğunun herhangi bir kullanım alanı bulunmuyor. Ancak bu tür coinler, kripto para dünyasının dışındaki gelişmeler nedeniyle çok yüksek kazançlar getirebiliyor.

Binance indirim kodu

Kripto paralar içerisinde son 24 saatteki en büyük rallilerden biri de, STARL kısa ismiyle piyasada bulunan az bilinen altcoinlerden biri olan StarLink tarafından gerçekleştirildi. SpaceX’in ikinci roket fırlatışı nedeniyle bu altcoin, fiyatında %100’ün üzerinde yükseliş yaşadı.

Binance indirim kodu

STARL’ın Gerçekleştirdiği Fiyat Artışı “Elon Musk” Etkisi Mi?

StarLink altcoini, SpaceX’in uydu internet projesi olan Starlink ile aynı ismi paylaşıyor. SpaceX kısa bir süre önce 53 Starlink uydusundan oluşan ikinci roket misyonunu da uzaya gönderdi. Bu gelişme sonucunda söz konusu altcoin ise yalnızca dört gün içerisinde %115’lik bir yükseliş kaydetti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

CoinGecko’dan elde edilen verilere göre STARL fiyatı, 15 Kasım tarihinde 0.000038 dolardan 0.000084 dolara fırladı ve bunun ardından ise bu yazının yazıldığı anlardaki fiyat olan 0.000065 dolara bir geri dönüş yaşandı.

Elon Musk ile ilgili gelişmeler özellikle şaka coinleri ve Musk’ın şirketine bir şekilde ilişkili olan birçok kripto para üzerinde değer artışları yaşanmasına neden oluyor. Musk’ın bu etkisi, Dogecoin fiyatının rekor düzey olan 0.73 dolara tırmanmasında da rol oynamıştı.

Buna rağmen StarLink tokeninin ne Elon Musk ile ne de SpaceX ile herhangi bir bağlantısı olmadığını da hatırlatmak gerekiyor. Dahası bu proje, LEASH geliştiricilerinin biri tarafından bir kaza eseri piyasaya sürülmüştü ve altcoinin iddiasına göre StarLink, kripto para piyasasında tamamen topluluk tarafından sahip olunan birkaç projeden birini oluşturuyor.

SpaceX, Altcoin Piyasasını Etkiliyor

Son altcoin, SpaceX ile ilişkilendirilen bir kripto paranın Elon Musk etkisi sayesinde büyük yükselişler sergilediği ilk sefer de değildi. Elon Musk son zamanların en popüler kripto para destekçilerinden birini temsil ediyor ve Musk, attığı Tweet’lerinde bir kripto paranın adını geçirdiğinde bu kripto paralar gözle görülür bir biçimde artış yaşıyor.

İlgili Haber:  Dogecoin, Tek Cümlelik Elon Musk Tweet'inden Sonra %25 Sıçradı

Musk etkisi ayrıca Starbase Token (STAR) tarafından gerçekleştirilen ralli ile de ilişkilendirilmişti. Musk’ın Starbase adlı bir fırlatma tesisini barındıran bir SpaceX misyonunun fotoğrafını Tweet atmasıyla birlikte STAR fiyatı %6000 artış göstermişti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar