28 Kasım 2022, Pazartesi
9.6 C
İstanbul

Elon Musk Bindiği Gemiyi Batırıyor: Artık Dünyanın En Zengin İkinci İnsanı Değil

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Elon Musk Pazartesi günü Tesla hisselerinin %2.2 değer kaybetmesinin ardından, Bloomberg Milyarderler Endeksi sıralamasındaki dünyanın en zengin ikinci insanı ünvanını kaybetti.

Binance indirim kodu

İkinci sıraya yerleşen yeni isim ise, birçok lüks tüketim malzemesi markasının ana şirketi olan LVMH başkanı olan işadamı Bernard Arnault oldu. Dünyanın en zengin insanları listesindeki iki milyarder isim arasında ise, yalnızca birkaç milyon dolarlık fark bulunuyor.

Binance indirim kodu

Bloomberg’e göre Arnault’un 161.2 milyar dolarlık bir serveti varken, Musk’ın serveti ise 160.6 milyar dolara kadar düştü.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Musk’ın Servetindeki Düşüş Tesla Hisselerindeki Değer Kaybıyla Bağlantılı

Musk’ın servetindeki bu düşüş, Tesla hisselerinin Ocak ayındaki en yüksek fiyatından yaklaşık %24 düşüş göstermesiyle direkt olarak bağlantılı. Elektrikli otomobil üreticisi Tesla’nın hisse senetleri, Ocak ayının sonlarında bir gün içerisinde 900 dolara çıkmıştı ancak daha sonra yaklaşık 580 dolara kadar inmişti.

Şirketin toplam piyasa değeri de zirve noktası olan 870 milyar dolardan 560 milyar dolara kadar geriledi. Wedbush’a göre Çin’de yaşanan PR sorunları Tesla’nın aylık satışlarını derinden etkiledi.

Musk, dünyanın en zengin insanları listesinde, Ocak ayında, çoğu teknoloji şirketinin de o sıralar yaşadığı gibi, Tesla hisselerinin fırlamasıyla beraber en üst sıraya yerleşmişti.

Tesla CEO’su Musk hali hazırda hareketli bir hafta geçiriyor. Geçtiğimiz hafta Musk’ın Bitcoin konusunda yaptığı “U dönüşüyle” beraber kripto para piyasalarından yaklaşık 350 milyar dolar bir çırpıda buharlaşmıştı. Musk’ın Bitcoin’lerini satmadığını açıklamasından sonra ise fiyatlar biraz olsun durgunlaştı. Dogecoin’in nasıl daha iyi hale getirilebileceği hakkında öneriler sunmasının ardından ise Dogecoin fiyatlarında ufak artışlar yaşanmıştı.

“Fed’in Hamlesiyle Yatırımcılar Başka Alanlara Yöneliyor”

Finans şirketi Pepperstone’da araştırma departmanı başkanı olarak çalışan Chris Weston gelişmeleri şöyle yorumladı: “Tesla, 2020 yılında merkez bankası likiditelerinin artmasıyla düşük kazanç sağlayan ya da kazanç sağlamayan varlıklarda yaşanan hareketliliğin altın çocuğu oldu. Tesla hisseleri hareket ettiğinde momentum ve trend davranışları için tetikleyici bir vazife görüyor. Ancak bu durum en azından şimdilik rafa kalkmışa benziyor. Bunun nedeni olarak ise, Fed’in koronovirüs pandemisi dolayısıyla başlattığı “fon satıl alma programında” azaltma yapmasıyla birlikte piyasa katılımcılarının hızlı büyüyen hisse senetlerinden altın gibi değer varlıklarına geçmesi olduğu düşünülüyor.

İlgili Haber:  Robinhood'un GameStop'u Kısıtlaması Üzerine Bitcoin ve Kripto Pazarı Aniden 1 Trilyon Dolara Yükseldi

Tesla hisse senedi fiyatları Pazartesi gününü 576.83 dolar ile kapatırken bugün ise piyasaların açılmasından önce %0.2 yükselerek 578.28 dolardan işlem görüyor.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar