5 Aralık 2022, Pazartesi
10.7 C
İstanbul

Elon Musk Bir Tweet Attı Bu Altcoinin Fiyatı Yükselişe Geçti – Bu Kez Dogecoin Değil!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Dogecoin muadillerinden biri olan Shiba Inu, Cuma Günü Elon Musk’ın kendi Shiba Inu’suna vereceği ismi açıklamasının ardından son 6 haftadaki zirve fiyatına ulaştı.

Binance indirim kodu

Sabah saatlerinde bir Tweet atan Tesla CEO’su Elon Musk, 57 milyon takipçisine kendi Shiba Inu cinsi köpeğine “Floki” adını vereceğini söyledi.

Binance indirim kodu

Tweet’in Ardından Shiba Inu (SHIB) Yüzde 16 Değer Kazandı

Shiba Inu (SHIB) fiyatları ise bu Tweet’in ardından dakikalar içerisinde %16 değer kazanarak 0.00000790 dolar seviyesine yükseldi.  Shiba Inu bu yazının yazıldığı anlarda 0.00000719 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

1 yıldan kısa bir süre önce piyasaya sürülen SHIB coini, daha köklü bir geçmişe sahip olan şaka coini Dogecoin’den ilham aldı. Hatta SHIB kendisini “Dogecoin killer” olarak tanımlamıştı. SHIB’in web sitesine göre Shiba Inu “merkeziyetsiz topluluk inşası konusunda bir deneyi” temsil ediyor.

SHIB altcoini, piyasa değeri olarak dünyanın en büyük kripto paraları sıralamasında 28. sırada bulunuyor.

Shiba Inu, Ethereum kurucusu Vitalik Buterin’in kendisine ait olan, yaklaşık 1 milyar dolar değerindeki 50 trilyon adet SHIB coinini Mayıs ayında Hindistan’da bulunan bir COVID-19 fonuna bağışlamasıyla gündeme gelmişti. Buterin bu gelişmeden birkaç gün sonra kalan SHIB coinlerinin %90’ını yaktı.

Elon Musk’ın Tweet’leri Tepki Çekmeye Başladı

Elon Musk Dogecoin’den Bitcoin’e ve en son da Shiba Inu gibi birçok kripto para hakkında Tweet’ler atmasıyla tanınıyor. Musk’ın piyasayı etkileyen bu yazıları denetmenlerin, yatırımcıların ve yöneticilerin tepkisine yol açmıştı.

Katar Ekonomik Forumu’nda konuşan Binance kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao, Musk’ın dilediği şekilde konuşabileceğini ancak konuşmalarının muhtemel sonuçları hakkında daha iyi düşünmesi gerektiğini söylemişti: “Bence Elon “komik adam” rolünü üstlenmeye çalışıyor ancak Tweet’lerinin piyasa hareketlerine neden olabileceğinin de artık farkına varmalı. Kendisine biraz daha dikkatli olmasını tavsiye ediyorum ancak tabii ki dilediğini yapmakta özgür.

İlgili Haber:  Ethereum'un 10.000 Doları Aşması İçin 10 Neden

Eskiden sıkı bir Bitcoin savunucusu olduğu bilinen Elon Musk, yatırımcıları ters köşede bırakarak Mayıs ayında Tesla şirketinin artık Bitcoin ile elektrikli otomobil satmayacağını açıklamıştı. Musk ayrıca Dogecoin’in enerji tüketiminin azaltılması için dünyanın dört bir yanındaki yazılım geliştiricilerine Dogecoin üzerinde çalışma çağrısında bulunmuştu. Elon Musk bir süredir Dogecoin ile ilgili Tweet atmıyor.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar