Elon Musk Bir Tweet Attı Bu Altcoinin Fiyatı Yükselişe Geçti – Bu Kez Dogecoin Değil!

Önemli Gelişmeler
blank
Furkan Uyanık
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Dogecoin muadillerinden biri olan Shiba Inu, Cuma Günü Elon Musk’ın kendi Shiba Inu’suna vereceği ismi açıklamasının ardından son 6 haftadaki zirve fiyatına ulaştı.

blank

Sabah saatlerinde bir Tweet atan Tesla CEO’su Elon Musk, 57 milyon takipçisine kendi Shiba Inu cinsi köpeğine “Floki” adını vereceğini söyledi.

blank

Tweet’in Ardından Shiba Inu (SHIB) Yüzde 16 Değer Kazandı

Shiba Inu (SHIB) fiyatları ise bu Tweet’in ardından dakikalar içerisinde %16 değer kazanarak 0.00000790 dolar seviyesine yükseldi.  Shiba Inu bu yazının yazıldığı anlarda 0.00000719 dolar seviyesinden işlem görüyor.

1 yıldan kısa bir süre önce piyasaya sürülen SHIB coini, daha köklü bir geçmişe sahip olan şaka coini Dogecoin’den ilham aldı. Hatta SHIB kendisini “Dogecoin killer” olarak tanımlamıştı. SHIB’in web sitesine göre Shiba Inu “merkeziyetsiz topluluk inşası konusunda bir deneyi” temsil ediyor.

SHIB altcoini, piyasa değeri olarak dünyanın en büyük kripto paraları sıralamasında 28. sırada bulunuyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Shiba Inu, Ethereum kurucusu Vitalik Buterin’in kendisine ait olan, yaklaşık 1 milyar dolar değerindeki 50 trilyon adet SHIB coinini Mayıs ayında Hindistan’da bulunan bir COVID-19 fonuna bağışlamasıyla gündeme gelmişti. Buterin bu gelişmeden birkaç gün sonra kalan SHIB coinlerinin %90’ını yaktı.

Elon Musk’ın Tweet’leri Tepki Çekmeye Başladı

Elon Musk Dogecoin’den Bitcoin’e ve en son da Shiba Inu gibi birçok kripto para hakkında Tweet’ler atmasıyla tanınıyor. Musk’ın piyasayı etkileyen bu yazıları denetmenlerin, yatırımcıların ve yöneticilerin tepkisine yol açmıştı.

Katar Ekonomik Forumu’nda konuşan Binance kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao, Musk’ın dilediği şekilde konuşabileceğini ancak konuşmalarının muhtemel sonuçları hakkında daha iyi düşünmesi gerektiğini söylemişti: “Bence Elon “komik adam” rolünü üstlenmeye çalışıyor ancak Tweet’lerinin piyasa hareketlerine neden olabileceğinin de artık farkına varmalı. Kendisine biraz daha dikkatli olmasını tavsiye ediyorum ancak tabii ki dilediğini yapmakta özgür.

Eskiden sıkı bir Bitcoin savunucusu olduğu bilinen Elon Musk, yatırımcıları ters köşede bırakarak Mayıs ayında Tesla şirketinin artık Bitcoin ile elektrikli otomobil satmayacağını açıklamıştı. Musk ayrıca Dogecoin’in enerji tüketiminin azaltılması için dünyanın dört bir yanındaki yazılım geliştiricilerine Dogecoin üzerinde çalışma çağrısında bulunmuştu. Elon Musk bir süredir Dogecoin ile ilgili Tweet atmıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Bitcoin Madenciliği Şirketi Genesis Yatırım Turunda 125 Milyon Dolar Topladı

Çin’in ülkedeki Bitcoin madencileri ile ilgili sert önlemler almasının ardından diğer ülkelerdeki madenciler durumu fırsat bildi. Bununla birlikte Genesis...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend