Elon Musk, Bitcoin ile Ödeme Alabileceğini Söyledi

Yazar Ben Mezrich’e yanıt veren Elon Musk, Bitcoin ile ödeme almaktan asla vazgeçmediğini söyledi.

Haberin Özeti

  • İyi haber: Artık Elon Musk’a Bitcoin ile ödeme yapabilirsiniz.
  • Hatta kendisi bir gün Dogecoin almayı da düşünebilir.
  • Tesla, MicroStrategy’yi takip edebilir ve servetini BTC’ye dönüştürebilir.

Elon Musk’ı bilirsiniz. Anneniz ve babanız da Elon Musk’ı bilir. Hatta birkaç gün önce Tesla / SpaceX CEO’su Jeff Bezos’u geçerek dünyanın en zengin kişisi olmasının ardından büyükanneniz bile Elon Musk’ı bilir…

Elon Musk, bugün, The Accidental Billionaires (The Social Network ismiyle filme uyarlanmış) kitabıyla ünlü yazar Ben Mezrich’in yazdığı “Bir daha Bitcoin ile ödeme almayı asla geri çevirmeyeceğim.” tweet’ine yanıt verdi ve Bitcoin konusundaki kararsızlığını sona erdirdi. Musk yalnızca şunu yazdı: “Ben de.”

“Bir Gün Dogecoin’e Yatırım Yapabilirim”

Musk’ın Twitter akışından bir başka önemli açıklama daha ortaya çıktı. Gerçekten herhangi bir Dogecoin sahibi olup olmadığı sorulduğunda Musk, “Hayır, ama belki bir gün olabilir.” cevabını verdi.

Tesla CEO’su son zamanlarda kripto para piyasası hakkında son derece konuşkan. Noel’den önce Bitcoin hakkında “güvenli” olduğunu söyleyen mizahi bir paylaşım yaptı.

Michael Saylor da Konuşmaya Dahil Oldu

Birkaç saat sonra MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Bitcoin’e olan mutlak inancını ilan etmek için konuşmaya dahil oldu. Musk, milyarlarca Dolarlık Bitcoin işlemlerinin mümkün olup olmadığını sorarak alçakgönüllü bir şekilde yanıt verdi. Saylor ise, “1.3 milyar Doların üzerinde Bitcoin satın aldım.” diye yazdı.

Michael Saylor, o zamandan bu yana kripto para endüstrisi tarafından önemli ölçüde destekleniyor. Beyaz Saray eski İletişim Direktörü Anthony Scaramucci de Bitcoin’in bir başka yüksek profilli kurumsal destekçisi olarak biliniyor. Scaramucci’nin şirketi SkyBridge’in Bitcoin Fonu o kadar ilgi uyandırdı ki, 6000 kişi lansman çağrısına katılmaya çalıştı.

  Uzmanlar Square'in 50 Milyon Dolarlık Bitcoin Satın Almasını Yorumladı

Bitcoin’in geçen yılki başarısının çoğu, koronavirüs salgını ile ilişkilendirildi. Fed’in çılgınca para basıp Doları düşürdüğü bir zamanda Bitcoin yükseldi ve tüm bu yükseliş boyunca da büyük bir kurumsal ilgi yakaladı. Bitcoin’in değeri bugün tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 41 Bin Dolar’ın üzerinde seyrediyor.

Facebook Yorumları

Bir Cevap Yazın