1 Ekim 2022, Cumartesi
19.6 C
İstanbul

Elon Musk, Bitcoin Madencileri ile İlgili Tweet Attı: Bitcoin Fiyatı Yükseldi

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

Elon Musk’ın açıklamalarının ardından dakikalar içinde Bitcoin fiyatı 38.000 Dolardan 40.000 Doların üzerine çıktı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Elon Musk, Kuzey Amerikalı Bitcoin madencileri ile kriptoda sürdürülebilirlik sorunu hakkında uzun konuşmalar yaptığını tweetledi.
  • Musk’ın tweetinin ardından Bitcoin’in fiyatı 2.000 Dolarlık bir artış yaşadı.

Elon Musk, gece saatlerinde Bitcoin ile ilgili bir başka tweet atarak BTC fiyatını yukarı yönlü hareketlendirdi. Musk’ın tweetinin ardından Bitcoin 38.000 Dolardan 40.000 Dolar seviyesinin üzerine çıktı. BTC, sonrasında biraz geriledi ve şu anlarda 39.000 Dolar fiyatında seyrediyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bitcoin Fiyatı Kısa Süreliğine 40.000 Doları Geçti

Musk, gece saatlerinde attığı tweette, “Kuzey Amerikalı Bitcoin madencileriyle konuştum. Mevcut ve gelecek için planlanan yenilenebilir enerji kullanım seviyelerini yayınlayacaklarını ve WW madencilerinden de bunu talep edeceklerini söylediler. Bu, potansiyel olarak umut verici.” ifadelerini kullandı.

Musk’ın tüm tweet’lerinde olduğu gibi bu tweet de kripto piyasalarında ani ve önemli bir etki yarattı. Bitcoin fiyatı, dakikalar içinde 38.000 Dolardan 40.000 Doların üzerine çıktı.

Bitcoin Madencilik Konseyi Kuruluyor

Yazılım şirketi MicroStrategy’nin CEO’su ve bir Bitcoin savunucusu olan Michael Saylor da dün Argo ve Hut 8 gibi Bitcoin madencilik şirketleriyle bir toplantı düzenlediğini söyledi.

Saylor, ayrıca, bu madencilerin enerji kullanımının şeffaflığını teşvik etmek ve dünya çapında sürdürülebilirlik girişimlerini hızlandırmak adına Bitcoin Madencilik Konseyi’ni kurmayı kabul ettiklerini dile getirdi.

Argo CEO’su Peter Wall da şirketinin yeni kurulan “Bitcoin Madencilik Konseyi”ne katıldığını doğruladı.

Saylor’un dile getirdiği Bitcoin Madencilik Konseyi’nin, Bitcoin’in çevresel etkisi hakkında herhangi bir pozitif adım atıp atmayacağı henüz belli değil. Ancak net olan bir şey varsa o da Bitcoin ve çevre tartışmalarının kripto para piyasasına olumsuz etki yaptığı. Bitcoin başta olmak üzere tüm kripto paralarda yaşanan son düşüşün çıkış noktasının, Elon Musk tarafından Bitcoin’in olumsuz çevresel etkilerini eleştiren bir tweetin olduğu unutulmamalı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

1 Yorum

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
%d blogcu bunu beğendi: