Elon Musk, Bitcoin Madencileri ile İlgili Tweet Attı: Bitcoin Fiyatı Yükseldi

Önemli Gelişmeler
blank
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Son güncelleme: 4 hafta önce

blank

Elon Musk’ın açıklamalarının ardından dakikalar içinde Bitcoin fiyatı 38.000 Dolardan 40.000 Doların üzerine çıktı.

blank

Haberin Özeti

  • Elon Musk, Kuzey Amerikalı Bitcoin madencileri ile kriptoda sürdürülebilirlik sorunu hakkında uzun konuşmalar yaptığını tweetledi.
  • Musk’ın tweetinin ardından Bitcoin’in fiyatı 2.000 Dolarlık bir artış yaşadı.

Elon Musk, gece saatlerinde Bitcoin ile ilgili bir başka tweet atarak BTC fiyatını yukarı yönlü hareketlendirdi. Musk’ın tweetinin ardından Bitcoin 38.000 Dolardan 40.000 Dolar seviyesinin üzerine çıktı. BTC, sonrasında biraz geriledi ve şu anlarda 39.000 Dolar fiyatında seyrediyor.

Bitcoin Fiyatı Kısa Süreliğine 40.000 Doları Geçti

Musk, gece saatlerinde attığı tweette, “Kuzey Amerikalı Bitcoin madencileriyle konuştum. Mevcut ve gelecek için planlanan yenilenebilir enerji kullanım seviyelerini yayınlayacaklarını ve WW madencilerinden de bunu talep edeceklerini söylediler. Bu, potansiyel olarak umut verici.” ifadelerini kullandı.

Musk’ın tüm tweet’lerinde olduğu gibi bu tweet de kripto piyasalarında ani ve önemli bir etki yarattı. Bitcoin fiyatı, dakikalar içinde 38.000 Dolardan 40.000 Doların üzerine çıktı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Bitcoin Madencilik Konseyi Kuruluyor

Yazılım şirketi MicroStrategy’nin CEO’su ve bir Bitcoin savunucusu olan Michael Saylor da dün Argo ve Hut 8 gibi Bitcoin madencilik şirketleriyle bir toplantı düzenlediğini söyledi.

Saylor, ayrıca, bu madencilerin enerji kullanımının şeffaflığını teşvik etmek ve dünya çapında sürdürülebilirlik girişimlerini hızlandırmak adına Bitcoin Madencilik Konseyi’ni kurmayı kabul ettiklerini dile getirdi.

Argo CEO’su Peter Wall da şirketinin yeni kurulan “Bitcoin Madencilik Konseyi”ne katıldığını doğruladı.

Saylor’un dile getirdiği Bitcoin Madencilik Konseyi’nin, Bitcoin’in çevresel etkisi hakkında herhangi bir pozitif adım atıp atmayacağı henüz belli değil. Ancak net olan bir şey varsa o da Bitcoin ve çevre tartışmalarının kripto para piyasasına olumsuz etki yaptığı. Bitcoin başta olmak üzere tüm kripto paralarda yaşanan son düşüşün çıkış noktasının, Elon Musk tarafından Bitcoin’in olumsuz çevresel etkilerini eleştiren bir tweetin olduğu unutulmamalı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

1 YORUM

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Bitcoin Fiyatında “Ölüm Kesişimi” Görüntüsü Oluştu! – Coinbase Kurucusundan Önemli Açıklama Geldi

Bitcoin ve diğer kripto para fiyatları bu hafta epey zorlu bir süreçten geçti. Mayıs ayında 2.5 trilyon dolara ulaşan...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend