30 Eylül 2022, Cuma
22.9 C
İstanbul

Elon Musk, Bitcoin’den Daha Fazlasını Batırıyor: Kripto Hisse Senetleri Kırmızı Renge Büründü

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Tesla CEO’sunun Bitcoin ile ilgili son açıklamaları yalnızca BTC fiyatı üzerinden değil, tüm kripto para endüstrisinde ciddi bir dalgalanmaya neden oldu.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Elon Musk’ın attığı tweetler yalnızca BTC fiyatına etki etmiyor.
  • Musk, tüm kripto endüstrisini büyük bir dalgalanmaya sürüklüyor.
  • Son günlerde kripto paraya yüklü yatırım yaptığı bilinen şirketlerin hisse senedi fiyatları düşüş yaşıyor.

Tesla CEO’su Elon Musk, tarafından geçtiğimiz hafta içi atılan bir tweet nedeniyle Bitcoin fiyatı başta olmak üzere kripto endüstrisinde önemli kayıplar meydana geldi. En büyük Bitcoin boğalarından MicroStrategy de dahil olmak üzere, kripto temelli işlem gören hisse senedi fiyatlarında da düşüş yaşandı.

Binance indirim kodu

BTC, 42.000 Dolara Kadar Geriledi

Dün, Twitter’da, Musk’ın CEO’su olduğu Tesla şirketinin elindeki tüm BTC varlıklarını satmış olabileceği yönünde bir dedikodu yayılmaya başladı. Musk, ilerleyen saatlerde bu spekülasyonu, “Tesla hiç Bitcoin satmadı.” diyerek noktalasa da arada geçen saatlerde BTC fiyatı ciddi yara aldı. O dakikalarda 42.000 Dolar seviyelerine kadar gerileyen Bitcoin, şu anda ise 45.000 Dolar fiyatında seyrediyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Elon Musk’ın tweetleri yalnızca Bitcoin fiyatına değil, tüm kripto endüstrisine zarar verdi. Bitcoin ile ilgili faaliyet gösteren ya da Bitcoin’e büyük miktarda yatırım yapan şirketlerin hisse senedi fiyatlarında düşüş yaşandı.

MicroStrategy, Coinbase ve Square Hisse Fiyatlarında Düşüş

Son birkaç ay içinde 91.000’den fazla BTC (şu anda değeri 4 milyar Doların üzerinde) satın alan iş zekası şirketi MicroStrategy’nin hisseleri, bu süreçte %7 düşüş yaşadı ve şu an yaklaşık 490 Dolardan işlem görüyor.

Ayrıca ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase’in hisse senetleri %5, Jack Dorsey’in kripto dostu dijital ödeme şirketi Square hisse senetleri %4, Bitcoin madencilik şirketleri Riot Blockchain %10 ve Marathon Digital Holdings %8 kayıp bildirdi.

İlgili Haber:  Oyun Platformu GAMEE Yakında Ethereum Tokeni Başlatacak

Bu açıdan bakıldığında, Bitcoin ve kripto para savunucularının, Tesla CEO’su ve Dogecoin’in onursal başkanı (!) Elon Musk’ın kripto piyasası üzerindeki büyük etkisini sorgulaması çok da şaşırtıcı değil.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar