1 Ekim 2022, Cumartesi
20.6 C
İstanbul

Elon Musk Bu Defa Ethereum Kurucusu Vitalik Buterin’i Hedef Aldı: Doge’den Korkuyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Gün geçmiyor ki Elon Musk tweetleriyle kripto ekosisteminde yeni bir tartışmaya yol açmasın.

Binance indirim kodu

Her şey Elon Musk’ın bitcoin’in enerji kullanımıyla ilgili eleştirileriyle başladı.

Binance indirim kodu

People’s Crypto’ya açıklamalarda bulunan Elon Musk Dogecoin’in neden Bitcoin’den daha iyi olduğunu şöyle sıralamıştı:

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank
  1. Öncelikle Elon altyapı olarak Dogecoin’in Bitcoin’den pek çok yönden daha iyi olduğunu düşünüyor.
  2. Elon’a göre Dogecoin işlemleri Bitcoin’den daha hızlı.
  3. Yine Elon’a göre Dogecoin’in işlem ücretleri Bitcoin’e göre daha düşük.
  4. Elon’ın Bitcoin yerine Dogecoin’i seçmesinin bir diğer nedeni ise Doge’nin çevreye olan etkisinin çok daha düşük olması.
  5. Elon ayrıca Dogecoin’in arzının sınırsız olmasının iyi bir şey olduğunu, böylece sadece zenginlerin değil düşük gelirli insanların da Doge satın alabildiğini belirtiyor.
  6. Elon Dogecoin’in blok hızını ve boyutunu 10 kat arttırırken, işlem ücretlerini 100 kat düşürdüğünü ileri sürüyor. Sadece bu özelliğin bile Dogecoin’in Bitcoin ile olan yarışı kazanmasına yeterli olduğunu söylüyor.

Bunun üzerine Ethereum kurucusu Vitalik Buterin “Blockchain ölçeklenebilirliğinin sınırları veya neden “blok boyutunu 10 kat artıramayız” başlıklı bir blog yazısı yayınladı.

blank

Vitalik yazısında Elon Musk’ın blok “boyutunu arttıralım” önerisini tabiri caizse ti’ye alarak “blok boyutunu artırarak ölçeklenebilirlik sorununu çözemezsiniz” dedi.

Buterin, “Aşırı merkezileşmeye yol açmadan ve bir blockchain’inin temel özelliklerinden ödün vermeden” ölçeklenebilirlik ve hacimde keskin bir artış elde etme arayışının zorluğunu vurgulayarak Musk’ın önerisine karşı argümanlar getirdi.

Vitalik yazısında “Bir blok zincirinin merkezi olmayan hale getirilmesi için, normal kullanıcıların bir node’u çalıştırabilmesi ve node’ları çalıştırmanın ortak bir etkinlik olduğu bir kültüre sahip olması çok önemlidir” dedi.

Bu yazının üzerine Elon Musk ilk kez Ethereum kurucusu Vitalik Buterin’i alarak bir tweet attı. Attığı tweette Musk, Vitalik’in Doge’den korktuğunu belirtti.

İlgili Haber:  Devasa Dogecoin Çöküşünün Ardından XRP Aniden Yükseldi

blank

Elon Musk’ın bu tweet ile, Ethereum kurucusunun Dogecoin’den korktuğunu ve Ethereum’un yerini alacağından endişe ettiği anlamı çıkarılabilir.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar