30 Kasım 2022, Çarşamba
12.6 C
İstanbul

Elon Musk’tan Dogecoin Balinalarına Çağrı: Elinizdeki DOGE’leri Satın

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Tesla CEO’su Elon Musk, Dogecoin dağılımının daha eşit hale gelmemesi durumunda kripto parayı desteklemeyi bırakabileceğini söylüyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Elon Musk, büyük Dogecoin sahiplerinin ellerindeki varlıkları satmasını istiyor.
  • Musk, bu sayede Dogecoin’de daha adil bir dağılım ortaya çıkacağını savunuyor.
  • En büyük yirmi DOGE adresi, tüm Dogecoin arzının yarısından fazlasını elinde tutuyor.

Tesla CEO’su Elon Musk bugün yaptığı açıklamada, altcoin dağılımını daha eşit hale getirmek gerektiğini ifade etti. Musk, bu anlamda, DOGE zulalarının büyük bir bölümünü satan Dogecoin’in üst düzey sahiplerini destekleyeceğini söyledi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Tek Bir Kuruluş Dogecoin Piyasasının %27’sine Sahip

Raporlar, tek bir kuruluşun Dogecoin piyasa değerinin %27’sinden fazlasını elinde tuttuğunu gösteriyor. Doge’un toplam piyasa değeri yaklaşık 7 milyar Dolar seviyesinde.

Ek olarak, ilk yirmi DOGE adresi, altcoin’in mevcut dolaşımdaki arzının %50’sinden fazlasını (3.5 milyar Doların üzerinde) elinde tutuyor. Bunlar muhtemelen Dogecoin’i soğuk cüzdanlarında rezerv olarak tutan kripto borsaları olabilir. Ancak şimdiye kadar herhangi bir borsa bu iddiaları kabul edilmedi.

Musk, bunun daha iyiye doğru değişmesi konusunda ısrar ediyor. Bu sabah attığı tweette, “Büyük Dogecoin sahipleri coinlerinin çoğunu satarsa, tam desteğimi alacaklar. IMO’nun tek gerçek sorunu çok fazla konsantrasyon.” diye yazdı.

Daha Eşit Bir Dağılım Olmazsa Musk, Dogecoin’i Desteklemeyi Bırakacak

Bugün ilgili bir tweet’e verdiği yanıt ise Musk’ın token savunuculuğunun sonsuza kadar devam etmeyebileceğini gösterdi. Bir Twitter hesabı, balinaların Dogecoin tokenlerini satmaması durumunda, Musk’ın desteğini kaybedebileceğini söyledi. Ünlü milyarder ise tweeti “Evet” diyerek yanıtladı.

Dogecoin’in birkaç hesapta yoğunlaşmış varlıkları, DOGE’nin uzun vadeli temelleri için bir sorun anlamına geliyor. Arz eksikliği, birkaç büyük cüzdanın yararına fiyatların yapay ve orantısız bir şekilde artmasına neden oluyor. Ve bu tür cüzdanlar ellerindeki varlığı satmayı seçtiğinde, DOGE’nin fiyatı kaçınılmaz olarak düşecektir.

İlgili Haber:  Morgan Stanley'nin Yeni Bitcoin Fonu İki Haftada 29.4 Milyon Dolar Kâr Etti

2013 yılında mizahi amaçla kurulan kripto paranın değeri, yıllar içinde piyasa değerini artırmayı başardı.

Geçtiğimiz haftalarda, ünlüler, rapçiler, yetişkin eğlence yıldızları ve özellikle Musk’ın kendisi milyonlarca takipçisine Dogecoin hakkında tweet attı. Bu tür bir promosyon süreci DOGE’u 0.004 ABD Dolarından, yalnızca son iki ayda, 0.07 Dolar çıkardı.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar