2 Aralık 2022, Cuma
11 C
İstanbul

Elon Musk, Coinbase’in Dogecoin’i Listelemesini İstiyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

DOGE kendini değerli bir altcoin olarak kanıtladı, peki Coinbase ne kadar süre daha bu kaybı göze almaya devam edebilir?

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Coinbase, Dogecoin’i listelemeli mi?
  • Elon Musk için bu sorunun cevabı: “Evet”.
  • Kripto dünyasının büyük bir bölümü de benzer bir beklentiye sahip.

Bugün Twitterverse, Tesla CEO’su, kripto boğası ve Coinbase kullanıcısı Elon Musk’un dikkatini çeken bir soru ortaya attı: “Coinbase’in platformlarında Dogecoin’i listelemesi gerektiğini düşünüyor musunuz?” Musk, “Evet!” diye haykırarak yanıtladı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Musk kripto para endüstrisi tarafından yakından tanınan bir isim. Şirketi Tesla, Şubat ayı başlarında, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu dosyasında 1.5 milyar Dolarlık Bitcoin satın aldığı açıklandı. Bundan önce Elon, Dogecoin’e karşı duyduğu hayranlığı sık sık dile getirmiş ve altcoin’in fiyatının artmasına önemli rol oynamıştı.

Dogecoin Nedir?

Dogecoin, 2013 yılında yazılım programcıları Billy Markus ve Jackson Palmer tarafından oluşturuldu. Kripto paranın avatarı olarak ikonik tombul Shiba Inu köpeğinin resmi öne çıkıyor.

Bitcoin’in boğa koşusu kışın başladıktan sonra, Elon Musk gibi ünlüler, geçen ayın zirvesinde 17 milyar Dolarlık bir piyasa değerine ulaşan Dogecoin’i yavaş yavaş yükseltti.

Musk bu konuda yalnız değil. Bu yılın başlarında rapçi Lil Yachty, birikimlerinin üçte birini DOGE’ye yatırdığını duyurdu. Ertesi ay, KISS basçısı Gene Simmons ve hip hop efsanesi Snoop Dogg da DOGE satın aldığını açıkladı.

Tüm bu ilgi, bazı çarpıcı fiyat performans çizelgelerinin ortaya çıkmasını sağladı. 27 Ocak’ta DOGE 0.0078 Dolar değerinde idi. 8 Şubat’ta bu neredeyse 10 kat artarak 0.074 Dolara çıktı. Kripto para 23 Şubat’a kadar 0.047 Dolara düşerek keskin bir düzeltme yaşadı.

İlgili Haber:  Sağlık Sektörü Zorluklara Rağmen Blockchain'i Kullanmak İstiyor

Dogecoin Neden Coinbase’de Yok?

Coinbase, yeni coinleri listelemekte her zaman yavaş davranmıştır. Coinbase’in Asyalı rakip kripto borsası Binance, ABD’de faaliyet gösterme pahasına olabildiğince çok coin eklemeye odaklanırken, Coinbase kendi sahasında düzenleyicileri yatıştırmak için daha az coin listelemektedir.

Coinbase, 2018’de teknoloji girişimcisi Balaji Srinivasan’ı işe aldıktan sonra daha fazla coin eklemeye başlasa da Dogecoin ile ilgili bir planı hiç olmadı.

Ancak bir zamanlar bir şaka olarak üretilen kripto para, şimdi arkasında özel geliştiricilerden oluşan bir ekip barındırıyor ve piyasa değeri ile 15. en büyük kripto paraya dönüşmüş durumda.

Coinbase, Dogecoin’e ev sahipliği yapmadığı için milyarlarca Dolar kaybetti. Ancak coinin oynaklığı göz önüne alındığında, Coinbase kripto paranın beyaz şövalyesi olarak ününü korumuş olabilir.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar