9 Ağustos 2022, Salı
32.6 C
İstanbul

Elon Musk: Dogecoin, Bitcoin’i Kontrol Altına Alabilir

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Dogecoin’in fahri CEO’su Elon Musk, kripto paranın geleceği hakkındaki düşüncelerini tweetledi.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Musk, Dogecoin için bir dizi reform önerisinde bulundu.
  • Elon Musk, blok süresini ve boyutunu 10 kat hızlandırmak ve ücretleri 100 kat düşürmek istiyor.

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk piyasaları karıştırmaya devam ediyor. Musk, büyük ağ değişiklikleri uygulanırsa şaka coini DOGE’un, Bitcoin’e karşı galip gelebileceğini dile getirdi.

Binance indirim kodu

Dogecoin, Kripto Yarışını Kazanabilir

Kendisini “Dogefather” ilan eden Musk, kripto para ile ilgili bir tweet daha attı. Musk, “İdeal olarak Doge blok süresini 10X hızlandırır, blok boyutunu 10X artırır ve ücreti 100X düşürürse; yarışı kazanabilir.” diye yazdı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Musk, sonrasında bu tweetini detaylandırdı: “Matematikte kötü olanlar için: 100 kat daha düşük ücretlerle 100 kat daha yüksek işlem hacmi, kazanılan toplam ücretlerin aynı kalması anlamına geliyor. Dünyanın para birimi haline gelmek için de düşük ücret ve yüksek hacim gerekiyor.” diye ekledi.

Musk: Dogecoin Savunucusu

PayPal’ın orijinal kurucularından biri olan Musk, Dogecoin’i bir sonraki büyük finansal gelişme olarak uzun zamandır lanse ediyor.

Dogecoin geliştiricisi Ross Nicoll ise Cuma günü yaptığı açıklamalarda, Musk ile 2019’dan beri iletişim halinde olduklarını ve kendisinden çeşitli konularda tavsiye aldıklarını doğruladı. Nicoll, ayrıca, Elon Musk’ın Dogecoin’e fon desteği sağlamayı da teklif ettiğini ancak dört kişilik temel Dogecoin geliştirici ekibi tarafından bu teklifin reddedildiğini dile getirdi.

Musk’ın Dogecoin’e odaklanmasının nedenlerinden biri de çevre dostu bir kripto para olmasıdır. Musk, bu hafta içi yaptığı açıklamalarda, Bitcoin’deki olumsuz çevresel etkiler nedeniyle Tesla’nın elektrikli otomobil satışları için ödeme yöntemi olarak BTC kabul etmeyi durdurduğunu belirtti. Bu durum, Bitcoin’in fiyatında ciddi düşüşe sebep oldu.

İlgili Haber:  Bitcoin'in %17.6'lık Düzeltmeyle 50 Bin Doların Altına Düşmesi Üzerine Altcoin ve DeFi Satışları Başladı

Bugünkü Dogecoin reform önerileri ise, Tesla CEO’su Elon Musk’ın Dogecoini ideal kripto para olarak görmeye devam ettiğini kanıtlıyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar