Elon Musk Dogecoin ile İlgili Tweet Attı, Fiyat Sert Yükseldi!

Önemli Gelişmeler
blank
Furkan Uyanık
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Dogecoin savunucusu Elon Musk, oğlunun “Dogecoin’lerine sımsıkı sarıldığını” söyleyerek şaka coini DOGE’un fiyatında artışa neden oldu.

blank

Elon Musk Dogecoin ile İlgili Yeni Tweet’ler Attı

Dogecoin fiyatı Nisan ayında yaptığı zirvesinin ardından %75 değer kaybetmişti. DOGE, Musk’ın Twitter gönderisinin ardından bulunduğu 0.17 dolarlık konumundan kısmi bir yükseliş gösterdi. Musk, bir Dogecoin hayran sayfası tarafından paylaşılan şaka amaçlı bir görsele şöyle cevap verdi: “Küçük X (Musk’ın oğlu) Dogecoin’lerine sımsıkı sarılıyor. ‘Sat’ kelimesini bir kez bile söylemedi!

blank

Musk ayrıca yazdığı iletisinde HODL kavramını da geçirdi. HODL kripto para dünyasında eldeki varlıkları satmayıp tutma anlamında kullanılıyor.

Musk daha önce yaptığı açıklamasında X Æ A-12 adındaki oğluna Dogecoin satın aldığını söylemişti. Ayrıca Musk kendisin de DOGE satın aldığını açıklamıştı ancak satın aldığı miktarın boyutunu belirtmemişti.

Son attığı Tweet, Elon Musk’ın 2021 yılında kripto paralar ile ilgili gönderilerine ve piyasa müdahalelerine de bir yenisini eklemiş oldu. Bu yılın başlarında Tesla 1.5 milyar dolarlık Bitcoin aldığını açıklamış ve Musk’ın roket şirketi SpaceX de “Dogecoin’i gerçekten de Ay’a götüreceğini” duyurmuştu.

Dogecoin fiyatı, bu yılın başında borsadaki bazı hisse senetlerinin alım satımına kısıtlama getirilmesinin ardından tepki olarak bu kripto paraya akın eden yatırımcılar tarafından epey canlandırılmıştı. Kripto para borsası Coinbase’in de DOGE’yi desteklemeye başlamasının ardından benzer bir etki görülmüştü.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Dogecoin fiyatı geçtiğimiz yılın bu zamanlarına oranla %6.000 daha yüksek bir seviyeden işlem görüyor. Aynı zaman aralığında ayrıca diğer kripto paralarda da büyük yükselişler görüşmüş, Bitcoin fiyatı %250 artarak yaklaşık olarak 65.000 dolar ile rekor kırmıştı.

Ancak Bitcoin ve genel kripto para piyasası son aylarda büyük bir çöküş ile karşı karşıya kalmıştı. Kripto para piyasasının genel kayıpları Haziran ortasından bu yana 300 milyar dolara ulaştı.

Eski DOGE Kurucusu Dogecoin’i Topa Tutmuştu

Geçtiğimiz hafta ise Dogecoin kurucusu, Bitcoin ve diğer kripto paralara adeta ateş püskürmüştü. Kurucu Dogecoin’i bir şaka olarak oluşturduğunu da belirtmişti.

Paylaştığı bir Tweet dizisinde Jackson Palmer, 2013 yılında bir şaka olarak yarattığı, 25 milyar dolarlık bir kripto paraya dönüşen Dogecoin ve genel kripto para piyasasını, savunucularını vergi kaçakçılığı, azaltılmış denetim ve yapay bir şekilde oluşturulmuş nadirlik ile servetlerini arttırmayı amaçlayan bir sektör olarak nitelemişti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Kraken Analistleri: “Bu Seviye Tutulursa Bitcoin Bu Yılın Sonuna Kadar Yeni Bir Rekor Kırabilir”

Kripto para analizcilerine göre Bitcoin bir “şimdi ya da hiç” dönemi yaşıyor ve 40.000 dolara kadar taşıdığı rallisini sürdürebilirse...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend