30 Kasım 2022, Çarşamba
12.6 C
İstanbul

Elon Musk Dogecoin ile İlgili Tweet Attı, Fiyat Sert Yükseldi!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Dogecoin savunucusu Elon Musk, oğlunun “Dogecoin’lerine sımsıkı sarıldığını” söyleyerek şaka coini DOGE’un fiyatında artışa neden oldu.

Binance indirim kodu

Elon Musk Dogecoin ile İlgili Yeni Tweet’ler Attı

Dogecoin fiyatı Nisan ayında yaptığı zirvesinin ardından %75 değer kaybetmişti. DOGE, Musk’ın Twitter gönderisinin ardından bulunduğu 0.17 dolarlık konumundan kısmi bir yükseliş gösterdi. Musk, bir Dogecoin hayran sayfası tarafından paylaşılan şaka amaçlı bir görsele şöyle cevap verdi: “Küçük X (Musk’ın oğlu) Dogecoin’lerine sımsıkı sarılıyor. ‘Sat’ kelimesini bir kez bile söylemedi!

Binance indirim kodu

Musk ayrıca yazdığı iletisinde HODL kavramını da geçirdi. HODL kripto para dünyasında eldeki varlıkları satmayıp tutma anlamında kullanılıyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Musk daha önce yaptığı açıklamasında X Æ A-12 adındaki oğluna Dogecoin satın aldığını söylemişti. Ayrıca Musk kendisin de DOGE satın aldığını açıklamıştı ancak satın aldığı miktarın boyutunu belirtmemişti.

Son attığı Tweet, Elon Musk’ın 2021 yılında kripto paralar ile ilgili gönderilerine ve piyasa müdahalelerine de bir yenisini eklemiş oldu. Bu yılın başlarında Tesla 1.5 milyar dolarlık Bitcoin aldığını açıklamış ve Musk’ın roket şirketi SpaceX de “Dogecoin’i gerçekten de Ay’a götüreceğini” duyurmuştu.

Dogecoin fiyatı, bu yılın başında borsadaki bazı hisse senetlerinin alım satımına kısıtlama getirilmesinin ardından tepki olarak bu kripto paraya akın eden yatırımcılar tarafından epey canlandırılmıştı. Kripto para borsası Coinbase’in de DOGE’yi desteklemeye başlamasının ardından benzer bir etki görülmüştü.

Dogecoin fiyatı geçtiğimiz yılın bu zamanlarına oranla %6.000 daha yüksek bir seviyeden işlem görüyor. Aynı zaman aralığında ayrıca diğer kripto paralarda da büyük yükselişler görüşmüş, Bitcoin fiyatı %250 artarak yaklaşık olarak 65.000 dolar ile rekor kırmıştı.

Ancak Bitcoin ve genel kripto para piyasası son aylarda büyük bir çöküş ile karşı karşıya kalmıştı. Kripto para piyasasının genel kayıpları Haziran ortasından bu yana 300 milyar dolara ulaştı.

İlgili Haber:  Bitcoin Boğa Koşusu Ne Kadar Sürecek?

Eski DOGE Kurucusu Dogecoin’i Topa Tutmuştu

Geçtiğimiz hafta ise Dogecoin kurucusu, Bitcoin ve diğer kripto paralara adeta ateş püskürmüştü. Kurucu Dogecoin’i bir şaka olarak oluşturduğunu da belirtmişti.

Paylaştığı bir Tweet dizisinde Jackson Palmer, 2013 yılında bir şaka olarak yarattığı, 25 milyar dolarlık bir kripto paraya dönüşen Dogecoin ve genel kripto para piyasasını, savunucularını vergi kaçakçılığı, azaltılmış denetim ve yapay bir şekilde oluşturulmuş nadirlik ile servetlerini arttırmayı amaçlayan bir sektör olarak nitelemişti.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar