5 Ağustos 2022, Cuma
28.6 C
İstanbul

Elon Musk Dogecoin ile İlgili Yeni Bir Açıklama Yaptı!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Tesla CEO’su Elon Musk, kısa bir süre önce attığı bir Tweet’inde, Musk’ın aile ofisini yöneten Jared Birchall’in, yeniden oluşturulan Dogecoin Vakfı’nın danışman kurulunda yer aldığı iddialarını reddetti.

Binance indirim kodu

Elon Musk, Çalışanının Dogecoin Vakfı ile İlgili Bir Göreve Geldiği İddialarını Yalanladı

Musk, Birchall ve tanıdığı hiç kimsenin Dogecoin Vakfı ile ilgili bir görevde bulunmadığı konusunda ısrar etti. Musk’ın bu açıklaması, DOGE Vakfı’nın Musk’ın ekibi ile bağlantıları olduklarına dair açıklamalarıyla çeliştiği için DOGE topluluğunda kafa karışıklığına neden oldu.

Binance indirim kodu

blank

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Dogecoin Vakfı’nın kendi açıklamasına göre ise Birchall, Ethereum kurucusu Vitalik Buterin ve DOGE’un orijinal kurucularından biri olan Billy Markus’un danışman kurulunda görev almasıyla birlikte DOGE vakfı faaliyetlerine başladı. Musk’ın sağ kolu olan Birchall’ın kurulda yer alması ilk başta herhangi bir şüphe uyandırmadı ve DOGE topluluğu tarafından sevinçle karşılandı. Elon Musk, DOGE’un en büyük destekçilerinden biri olmasıyla tanınıyor ve ünlü CEO kısa bir süre önce dünyanın ilk Dogecoin trilyoneri olacağını iddia etmişti.

Söz konusu vakıf ise halen kendi web sitesinde gözüken danışman kurul üyelerinde bir değişiklik yapmadı. Geçtiğimiz hafta aynı vakıf, DOGE’un ticari marka özelliğini korumak amacıyla Dogecoin 2.0’ı dava açmakla tehdit etmişti.

Diğer bir Tweet’inde ise Musk, Twitter üzerindeki kripto para dolandırıcılıklarından şikayet etti. Kısa bir süre önce gayri safi yurt içi hasıla değerinde Portekiz’i geride bırakan ünlü milyarder, 2018 yılından bu yana ünlü isimleri taklit eden dolandırıcılara karşı birtakım açıklamalar yapıyordu. Geçtiğimiz Temmuz ayında Musk’ın Twitter hesabı hack’lenmiş ve söz konusu hesaptan bir tür Bitcoin çekilişi dolandırıcılığına dair paylaşımlar yapılmıştı.

Söz konusu haber DOGE’un fiyatını ise pek de etkilemedi. Dünyanın en eğlenceli kripto parası bu yazının yazıldığı anlarda son 24 saatteki %5’lik yükselişi ile birlikte yaklaşık olarak 0.25 dolardan işlem görüyordu.

İlgili Haber:  Taklitçi Bir Hesap Kurt Cobain NFT’si Satıyor

Kripto para piyasasında yükseliş gösteren bir diğer köpekli coin ise SHIB olarak dikkat çekiyor. SHIB fiyatı yaşadığı ralliler, SHIB’in çok kısa bir süre içerisinde dünyanın en büyük kripto paraları sıralamasında yükselmesini sağladı. Son olarak DeFi sektörünün lideri UniSwap’ı geride bırakan SHIB, DOGE’a giderek yaklaşıyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar