Elon Musk, Dogecoin Sahiplerine Uyarılarda Bulundu: “Dogecoin’in CEO’su Ben Değilim”

Önemli Gelişmeler
blank
Furkan Uyanık
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Elon Musk, Salı günü yaptığı açıklamalarında, Dogecoin ile resmi olarak bir bağı olmadığını ve Dogecoin’in geliştirme konularında da kontrolünün çok az olduğunu söyledi.

blank

Musk’ın takipçilerinden birinin, “Elon Musk, Dogecoin’ini kendi şirketlerinden biriymiş gibi yönetiyor. Aktif olarak DOGE’u övüyor, DOGE topluluğuyla iletişim kuruyor kendi mühendislik ve liderlik yetenekleriyle DOGE’un geliştirilmesi sürecine katkıda bulunuyor. Elon Musk’ın Dogecoin’in CEO’su olmasıyla beraber emin ellerdeyiz.” tweet’ine şu şekilde cevap verdi: “Dogecoin’in resmi bir organizasyon tarafından yönetilmediğini, kimsenin bana Dogecoin ile ilgili raporlar sunmadığını ve benim DOGE ile ilgili müdahale imkânlarımın sınırlı olduğunu hatırlatmak istiyorum.

blank

Dogecoin Elon Musk Sayesinde Büyük Ralliler Yaşamıştı

Tesla CEO’su Elon Musk’ın, şaka olarak başlayan Dogecoin ile ilgili attığı tweet’ler sıklıkla fiyatlarda büyük artışlara neden olmuştu. Bu yüzden Dogecoin topluluğu da Musk’ın desteğini daha çok talep etmeye başlamıştı.

Musk, Salı günü, yazılım geliştiricilerinin Dogecoin teknolojisinde iyileştirmeler yapması için potansiyel fikirlerini talep etmişti. Elon Musk, Dogecoin’i diğer kripto paralara tercih etmesinin nedeni olarak ise “Dogecoin köpekler ve şakalar ile ilgiliyken diğer kripto paraların bunlarla ilgisi olmadığını söylemişti.”

Bu gelişmeler, Tesla’nın elektrikli araç satışlarında Bitcoin’i bir ödeme yöntemi olarak kullanmayı durdurduğunu ve diğer, daha az enerji tüketen kripto paraların alternatif bir ödeme mekanizması olarak kullanılması için araştırmalar yapacağını açıklamasından günler sonra gerçekleşti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Elon Musk, Dogecoin’i “Dolandırıcılık” Olarak Nitelemişti

Elon Musk, bu ayın başlarında katıldığı Saturday Night Live isimli TV programında Dogecoin’i bir “dolandırıcılık” olarak nitelemiş ve fiyatlar da bunun hemen ardından büyük çöküş yaşamıştı.

Ancak Musk kısa bir süre önce hiçbir DOGE’unu satmadığını ve satmayı da planlamadığını söylemişti.

Dogecoin, bu yazının yazıldığı anlarda %2 değer artışıyla 0.35 dolar seviyelerinde işlem görüyor.

Mike Novogratz gibi kripto para dünyasının ünlü isimlerinden bazıları ise Dogecoin’e olan mesafeli yaklaşımlarını her fırsatta dile getiriyorlar. Galaxy Digital şirketinin CEO’luğunu da yapan Novogratz, Goldman Sachs’a Dogecoin için yaptığı açıklamalarında, Dogecoin’in Bitcoin’den çok daha spekülatif olduğunu ve kurumların da bu kripto parayla ilgilenmediği için uzun vadeli bir potansiyelinin olmadığını, bireysel yatırımcıların da zamanla bu coin üzerindeki ilgisini kaybedeceğini söylemişti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Dogecoin (DOGE) Furyası Nihayet Sona mı Erdi?

Heyecan verici yükselişlerin ardından sonunda düşüş gerçekleşti. Dogecoin furyasının sonunun mutlu bir şekilde olmayacağı aslında pek çok kişi tarafından...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend