1 Ekim 2022, Cumartesi
19.6 C
İstanbul

Elon Musk, Dogecoin Sahiplerine Uyarılarda Bulundu: “Dogecoin’in CEO’su Ben Değilim”

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Elon Musk, Salı günü yaptığı açıklamalarında, Dogecoin ile resmi olarak bir bağı olmadığını ve Dogecoin’in geliştirme konularında da kontrolünün çok az olduğunu söyledi.

Binance indirim kodu

Musk’ın takipçilerinden birinin, “Elon Musk, Dogecoin’ini kendi şirketlerinden biriymiş gibi yönetiyor. Aktif olarak DOGE’u övüyor, DOGE topluluğuyla iletişim kuruyor kendi mühendislik ve liderlik yetenekleriyle DOGE’un geliştirilmesi sürecine katkıda bulunuyor. Elon Musk’ın Dogecoin’in CEO’su olmasıyla beraber emin ellerdeyiz.” tweet’ine şu şekilde cevap verdi: “Dogecoin’in resmi bir organizasyon tarafından yönetilmediğini, kimsenin bana Dogecoin ile ilgili raporlar sunmadığını ve benim DOGE ile ilgili müdahale imkânlarımın sınırlı olduğunu hatırlatmak istiyorum.

Binance indirim kodu

Dogecoin Elon Musk Sayesinde Büyük Ralliler Yaşamıştı

Tesla CEO’su Elon Musk’ın, şaka olarak başlayan Dogecoin ile ilgili attığı tweet’ler sıklıkla fiyatlarda büyük artışlara neden olmuştu. Bu yüzden Dogecoin topluluğu da Musk’ın desteğini daha çok talep etmeye başlamıştı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Musk, Salı günü, yazılım geliştiricilerinin Dogecoin teknolojisinde iyileştirmeler yapması için potansiyel fikirlerini talep etmişti. Elon Musk, Dogecoin’i diğer kripto paralara tercih etmesinin nedeni olarak ise “Dogecoin köpekler ve şakalar ile ilgiliyken diğer kripto paraların bunlarla ilgisi olmadığını söylemişti.”

Bu gelişmeler, Tesla’nın elektrikli araç satışlarında Bitcoin’i bir ödeme yöntemi olarak kullanmayı durdurduğunu ve diğer, daha az enerji tüketen kripto paraların alternatif bir ödeme mekanizması olarak kullanılması için araştırmalar yapacağını açıklamasından günler sonra gerçekleşti.

Elon Musk, Dogecoin’i “Dolandırıcılık” Olarak Nitelemişti

Elon Musk, bu ayın başlarında katıldığı Saturday Night Live isimli TV programında Dogecoin’i bir “dolandırıcılık” olarak nitelemiş ve fiyatlar da bunun hemen ardından büyük çöküş yaşamıştı.

Ancak Musk kısa bir süre önce hiçbir DOGE’unu satmadığını ve satmayı da planlamadığını söylemişti.

İlgili Haber:  Michael Saylor, Bitcoin Madencilik Konseyi ile İlgili Eleştirilere Karşı Elon Musk'u Savundu

Dogecoin, bu yazının yazıldığı anlarda %2 değer artışıyla 0.35 dolar seviyelerinde işlem görüyor.

Mike Novogratz gibi kripto para dünyasının ünlü isimlerinden bazıları ise Dogecoin’e olan mesafeli yaklaşımlarını her fırsatta dile getiriyorlar. Galaxy Digital şirketinin CEO’luğunu da yapan Novogratz, Goldman Sachs’a Dogecoin için yaptığı açıklamalarında, Dogecoin’in Bitcoin’den çok daha spekülatif olduğunu ve kurumların da bu kripto parayla ilgilenmediği için uzun vadeli bir potansiyelinin olmadığını, bireysel yatırımcıların da zamanla bu coin üzerindeki ilgisini kaybedeceğini söylemişti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar