17 Ocak 2022, Pazartesi
8.6 C
İstanbul

Elon Musk: Dogecoin Ticareti Yapan Hamster, Çılgın Yeteneklere Sahip!

Yorum

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Aradığınız Blok Zincire Şu An Ulaşılamıyor

Tether istediği adresleri kara listeye ekleyip bloklayabiliyor. Centre adlı konsorsiyum yine Tether gibi USDC üzerinde istediği adresleri kara listeye alabiliyor,...

Hamster Mr. Goxx, yaptığı kripto para ticareti ile birçok geleneksel yatırımcıyı geride bırakmayı başardı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Hamster Mr. Goxx, yaptığı kripto para ticareti ile birçok geleneksel yatırımcıyı geride bırakmayı başardı.
  • Haziran ayından bu yana %20 kâr elde eden Mr. Goxx, Tesla CEO’su Elon Musk’ın dikkatini çekmeyi de başardı.
  • Elon Musk, konu ile ilgili attığı tweette, “Bu hamster çılgın bir beceriye sahip!!” diye yazdı.

Tüm internet, 12 Haziran’da kripto para ticaretine başlamasından bu yana %20 kâr elde eden hamster Mr. Goxx’u konuşuyor.

Binance indirim kodu

Mr. Goxx, Elon Musk’ın Dikkatini Çekmeyi Başardı

Uzay şirketi SpaceX’in yanı sıra dünyanın en büyük elektrikli otomobil şirketi Tesla’nın da CEO’su olan Elon Musk da Mr. Goxx hakkında görüşünü belirten milyonlarca kişi arasına katıldı.

Musk, geçtiğimiz sabah attığı tweette, “Bu hamster çılgın bir beceriye sahip!!” diye yazdı.

Mr. Goxx Tam Olarak Ne Yapıyor?

Adı, operatörü tarafından bir hackleme ve suistimal iddiasıyla büyük kayıplara uğrayan Mt. Gox borsasıyla neredeyse aynı olan hamster Mr. Goxx, birden fazla kripto varlığına bölünmüş bir çark üzerinde koşarak hangi kripto parayı alıp satacağına karar veriyor. Daha sonrasında çarkın yanındaki iki tünelden birinden geçerek bu kripto paraları alıp – satma konusundaki görüşünü belirtiyor.

Sadece bu yöntem, Mr. Goxx ve sahiplerinin, Dow Jones’un yanı sıra Warren Buffett’in Berkshire Hathaway’i gibi büyük yatırım şirketlerinden daha iyi performans göstermesine yardımcı oldu. Mr. Goxx, Haziran ayında ticarete başlamasından bu yana neredeyse %20 kâr elde etti.

Bu süreç, Musk’ı etkilemek için yeterli oldu. Sonuçta büyük oyuncular, büyük oyuncuları tanır…

60 milyondan fazla takipçisi olan “kripto kralı” Musk’ın tek bir tweet’i piyasaları hareketlendirebiliyor. Hatta Mayıs ayında Tesla, kripto para ödemeleri kabul etmeyi durduracağını açıkladıktan sonra Bitcoin’de haftalar süren bir düşüş başlamıştı.

İlgili Haber:  Elon Musk, Bitcoin Madenciliği ile İlgili Tweet Attı; BTC Fiyatı Yükselişe Geçti

Öte yandan herkes Mr. Goxx’u övmüyor. Dogecoin ortak kurucularından Billy Markus, hamsterın sadece “şansa” ticaret yaptığını belirtiyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend