Elon Musk Dogecoin’i SpaceX ile Ay’a Gönderecek

Elektrikli otomobil üreticisi Tesla’nın milyoner CEO’su Elon Musk kısa bir aradan sonra Dogecoin’in fiyatını tekrardan yükseltme çabalarına başladı.

Uzun süreden beri bir Dogecoin hayranı olan Musk, Tesla şirketi adına 1.5 milyar dolarlık (bu miktarın da zamanla artması bekleniyor) Bitcoin satın alımı da yaparak Bitcoin’in bu seneki boğa koşusuna önemli bir katkıda bulunmuştu.

Şimdi ise yine Elon Musk’ın sahibi olduğu özel uzay şirketi SpaceX, Dogecoin’in mottosu olan ‘Ay’a doğru’ya atıfta bulunarak Dogecoin’i gerçekten de Ay’a götüreceğini duyurdu. Bu hamleyle birlikte bu ‘şaka coin’i %35’e yakın değer kazandı. Bu sırada Bitcoin ve Ethereum da kendilerine ait tüm zamanların en yüksek rekorlarını kırmaya yaklaştılar.

Elon Musk Twitter üzerinden yaptığı açıklamada şöyle dedi: “SpaceX Dogecoin’ gerçek anlamda Ay’a gönderecek”. Musk, bu açıklamasının 1 Nisan şakası olduğuna yönelik yorumları ise görmezden geldi.

Uzay muhabiri Michael Sheetz bu durumu şöyle yorumladı: “Bunun bir 1 Nisan şakası olduğunu biliyorum fakat konu Elon Musk olunca bundan emin de olamıyorum.” Musk ise bu tweet’e cevap olarak şöyle yazdı: “SpaceX’in yörüngeye çıkıp geri dönen ilk yükünün peynir olduğunu hatırlatmak isterim.”

Elon Musk Daha Önce de Sıradışı İşlere İmza Atmıştı

Elon Musk için, Dogecoin’i temsil eden ya da Dogecoin ağ yazılımını içeren bir ürünü uzaya göndermek çok zor olmayacaktır. Elon Musk daha önce de benzer şekilde ses getiren birçok eylemde bulunmuştu. Hatta şu anda, 2018 yılında SpaceX’in uzay programının ikinci aşaması için uzaya fırlatılan Tesla’nın elektrikli otomobillerinden biri Mars’ın yörüngesine yakın bir yerlerde uçuş yapıyor.

Ayrıca Musk’ın sahibi olduğu Boring Company (Sıkıcı Şirket) şirketi, yer altından transit tüneller inşa edecek olan girişimine fon sağlayabilmek için tanesi 500 dolardan olmak üzere 20.000 adet ateş püskürten silah satmıştı.

  Elon Musk’ın Dogecoin Tweeti İçin 7.777 Dolar Teklif Edildi

Elon Musk’ın Dogecoin ile İlgili Tweet’leri Ciddi Değil

Ancak daha önce Tesla yaptığı konuşmalarının bazılarında Dogecoin ile ilgili tweet’lerinin eğlence amaçlı olduğunu ve ciddiye alınmaması gerektiğini söylemişti.

Clubhouse’dan yaptığı bir söyleşide Musk bu durumu şöyle açıklamıştı: “Bazen dogecoin ile ilgili şakalar yapıyorum, bunların ciddiye alınmaması gerekiyor çünkü gerçekten şaka amaçlı yazıldılar.

Bu haberle ilgili siz ne düşünüyorsunuz?

Bir Cevap Yazın