Elon Musk Dogecoin’i SpaceX Roketiyle Gerçekten de Ay’a Gönderecek – Ödemeler Dogecoin ile Yapıldı

Önemli Gelişmeler
blank
Furkan Uyanık
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Son güncelleme: 1 ay önce

blank

Birçok Dogecoin yatırımcısı Cumartesi gecesi gerçekleşen, Elon Musk’ın konuk olduğu Saturday Day Night sonrası büyük bir hayal kırıklığı yaşadı. DOGE topluluğu, Elon Musk’ın TV yayınında Dogecoin’den bahsetmesi durumunda Dogecoin fiyatının 1 doları aşacağını düşünüyordu ancak sürpriz bir şekilde, Elon Musk Dogecoin hakkında defalarca bahsetmesine rağmen, fiyatlar dibe vurdu ve 0.40 dolar seviyesine kadar geriledi. Yayın öncesi 90 milyar dolar olan Dogecoin’in piyasa değeri de 60 milyar dolara kadar düştü.

blank

Dogecoin fiyatı mecazi olarak “Ay’a” çıkmakta başarısız olmuş olsa da, SNL’den önce kazandığı çok yüksek değer artışlarından sonra Dogecoin, Ay’a yapılacak gerçek bir yük taşıma operasyonunda yer alacak: Geometric Energy Corporation (GEC) şirketi Ay’a yapılacak DOGE-1 adlı misyonunu duyurdu. Misyon ile birlikte, 2022 yılının ilk çeyreğinde bir SpaceX Falcon roketi, parası DOGE ile ödenmiş 40 kilogramlık mini bir hatıra uydusu aracılığıyla Dogecoin’i Ay’a taşıyacak.

“Anlaşmayla Birlikte Gezegenleri Arası Ticarette Kripto Paraların Kullanımı İçin Temel Atılmış Oldu”

Geometric Energy Corporation’ın CEO’su Samuel Reid, anlaşmalarda Dogecoin kullanılmasını şöyle değerlendirdi: “Bu büyüklükte bir anlaşma için ödemede Dogecoin kullanılmasıyla birlikte, Geometric Energy Corporation ve SpaceX ortak bir şekilde, DOGE’un uzay sektöründe Ay ile ilgili işler için bir hesap birimi görevi görmesini güçlendirdik.

SpaceX’te ticari satışlar departmanında başkan vekilliği yapan Tom Ochinero ise gelişmeleri şöyle yorumladı: “Bu misyon ile birlikte, kripto paraların Dünya’nın yörüngesinin dışında da kullanım alanlarını göstermiş olacağız ve gezegenler arası ticaretin temellerini atacağız. DOGE-1’i Ay’a göndereceğimiz misyonu başlattığımız için heyecanlıyız!”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

İki Şirket Arasındaki Ay Misyonları İçin Ödemeler Gelecekte de Dogecoin ile Yapılacak

Ayrıca bundan sonra SpaceX ve Geometric Energy Corporation arasındaki tüm Ay görevlerinde ödeme yöntemi olarak Dogecoin kullanılması konusunda anlaşmaya varıldı.

Elon Musk aslında Dogecoin’i gerçekten de Ay’a taşıyacağını 1 Nisan’da duyurmuştu ancak birçok insan tarafından bu bir 1 Nisan şakası olarak algılanmıştı.

Saturday Night Live’a konuk olmadan 1 gün önce Dogecoin ve kripto paralar ile ilgili bir dizi demeç veren Musk, Dogecoin’in bir tür şaka olarak başladığını ancak ironik bir şekilde dünyada geçerliliği olan bir para birimi haline gelebileceğini söylemişti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Bitcoin Fiyatında “Ölüm Kesişimi” Görüntüsü Oluştu! – Coinbase Kurucusundan Önemli Açıklama Geldi

Bitcoin ve diğer kripto para fiyatları bu hafta epey zorlu bir süreçten geçti. Mayıs ayında 2.5 trilyon dolara ulaşan...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend