16 Ağustos 2022, Salı
21.7 C
İstanbul

Elon Musk Dogecoin’in Verimliliğini Arttırmak İçin Çalışıyoruz Dedi, Fiyat Yine Uçtu

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

Elon Musk yine yaptı yapacağını. Bugün Bitcoin hakkında attığı eleştirel tweetlerden sonra Bitcoin’in %15’den fazla değer kaybetmesine neden olmuştu. Ancak Dogecoin yatırımcılarının yine yüzünü güldürdü.

Binance indirim kodu

Bugün attığı tweette şöyle dedi; “Sistem işlem verimliliğini artırmak için Doge geliştiricileriyle birlikte çalışıyoruz. Potansiyel olarak umut verici.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

blank

Elon Musk’ın piyasalar üzerindeki etkisi biliniyor. Hatta kendisine “market mover” ya da Türkçe ifadeyle “piyasayı hareket ettiren” deniyor. Attığı veya atacağı tek bir tweetle tüm kripto para piyasasını çökertme veya aya gönderme kapasitesine sahip. Bu anlamda kendisi en etkili insanlar listesinin başını çekiyor.

Elon bugün attığı Dogecoin ile ne kadar etkili olduğunu bir kez daha göstermiş oldu. Tweeti attığı anda 0.42 sent civarında işlem gören Doge, dakikalar içinde %12 civarında artarak 0.52 sente yükseldi. Bu yazının girildiği an itibariyle fiyat 0.47 sent civarındaydı.

blank

Çok umut veren bir proje

Elon Musk’a göre Dogecoin çok umut veren bir proje. Geçtiğimiz günlerde Twitter üzerinden yaptığı bir ankette Tesla’nın ödemeleri Doge ile kabul edip etmemesi gerektiğini takipçilerine sormuştu. Gelen cevapların %78’i “Evet” şeklindeydi.

Elon Musk dün ve bugün Bitcoin’in enerji kullanımını eleştirmiş ve daha az enerji tüketen bir kripto para arayışı içinde olduğunu belirtmişti.

Elon’ın bu tweetine kripto ekosisteminden oldukça sert tepki gelmişti. Hatta Binance CEO’su daha önceleri “hayranınım” dediği Elon’ı Twitter’da takipten çıkarmıştı.

Bazıları Elon’ın aradığı kripto paranın Dogecoin olduğunu düşünüyor. Dogecoin en az enerji tüketimi noktasından XRP’den sonra ikinci sırada. Bu anlamda Elon Musk’ın aradığı “potansiyel” koin olmaya aday. Ancak Dogecoin’in arzının büyük bir kısmının belirli bazı adreslerde olduğu biliniyor. Bunu sorun olarak gören Elon, geçmişte bu cüzdan sahiplerine çağrıda bulunmuş ve sahip oldukları Doge’leri ellerinden çıkarmalarını istemişti.

İlgili Haber:  Ethereum'un 10.000 Doları Aşması İçin 10 Neden

Ekşi Sözlük’te bir kullanıcı ise Elon Musk’ın tweeti üzerine; “Tesla, Dogecoin developerları ile çalışmaya başlamış. Belli ki Doge’yi daha da geliştirip kendi amaçları için kullanıma uygun hale getirecekler. Sıfırdan kripto para çıkartmak yerine 2013’den bu yana kripto para topluluğunda derin bir yer edinmiş bir kripto paranın geliştirilmesi daha mantıklı.” şeklinde yorum yaptı.

Elon gerçekten Dogecoin geliştiricileriyle birlikte çalışıyorsa bu Dogecoin için güzel günlerin işaretçisi olabilir.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar