1 Ekim 2022, Cumartesi
22.6 C
İstanbul

Elon Musk Kişisel Olarak Bitcoin Satın Almış Olabilir

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin ve diğer kripto para piyasaları, Tesla’nın ilk çeyrekte açıklayacağı bilançonun piyasalardaki muhtemel etkisine kendilerini hazırlamışlardı. Ve Elon Musk sayesinde beklentiler boşa çıkmadı.

Binance indirim kodu

Tesla raporunda, Mart ayında sahip olduğu Bitcoin’lerin %10’unu sattığını açıkladı. Satışlardan 101 milyon dolar kar elde eden elektrikli otomobil üreticisi, böylece Bitcoin’in de yardımıyla üst üste 7 çeyrek boyunca kar açıklamış oldu. Tesla’dan gelen bu haberler ilk başta kripto paralar topluluğunda bir tür şok dalgası oluştursa da, Musk’ın Bitcoin satışlarının yalnızca Bitcoin’in likiditesini kanıtlamak için yapıldığını söylemesiyle piyasalar biraz duruldu.

Binance indirim kodu

Haberlere tepki olarak ilk başlarda az da olsa bir düşüş gösteren Bitcoin fiyatı, Musk’ın kendisine ait kişisel Bitcoin portföyünü arttırdığını açıklamasıyla yükselişe başladı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

“Kendi Bitcoin’lerimden Hiç Satış Yapmadım”

Musk, Barstool Sports kurucusu Dave Portney’nin, kendisini, servetini arttırmak için Bitcoin fiyatlarını dump’lamak ile suçlamasına cevap olarak, kendi Bitcoin’lerinden hiçbir satış yapmadığını söyledi.

Musk’ın elinde tam olarak ne kadar Bitcoin ya da diğer kripto paralardan bulunduğu ise bilinmiyor. 2018 yılında Musk, 0.25 Bitcoin hariç hiçbir Bitcoin yatırımına sahip olmadığını açıklamıştı. Musk’ın 0.25 Bitcoin’i günümüzde yaklaşık 14.000 dolar ediyor.

Bitcoin topluluğu ise bu gelişmelerden sonra Elon Musk’ın kişisel olarak Bitcoin sahibi olup olmadığını sorgulamaya başladı.

Bitcoin fiyatı ise, geçtiğimiz hafta sonu 50.000 doların altına inmişti. Tesla ve Musk’tan yapılan açıklamalardan sonra ise piyasalar tekrar yükselişe geçti. Bitcoin fiyatları tekrardan 55.000 doların üstüne çıkarak, sirkülasyonda olan 18.6 milyon adet Bitcoin’in toplam değerinin yeniden 1 trilyon dolar barajını aşmasını sağladı.

Tesla ve Elon Musk 2021 Yılında Bitcoin’e Pek Çok Kez Destek Çıktı

2021 yılı Bitcoin’de büyük bir ralliye sahne oldu ve Bitcoin fiyatları 30.000 dolar seviyesinin altından neredeyse iki katına fırladı. Bu yükselişte de Musk’ın ve Tesla’nın payının büyük olduğu düşünülüyor.

İlgili Haber:  Bitcoin Tarihindeki 5 Büyük Fiyat Çöküşü

Musk yıllardır sadık bir Bitcoin ve kripto para destekleyicisi olsa da, yakın zamana kadar bu konuda bir yatırımı bulunmuyordu. Kısa bir süre önce ise Tesla, bilançosuna Bitcoin eklediğini ve otomobil satışlarında da Bitcoin olarak ödemeleri kabul edeceğini açıklamıştı.

Şirketin CFO’su Zachary Kirkhorn, ilk çeyrek sonuçlarının yayınlanmasından sonra şu açıklamaları yaptı: “Şimdiye kadar görüyoruz ki, Bitcoin kararımız meyvelerini vermeye başladı. Bitcoin, günlük operasyonlarımızda kullanmadığımız nakit paramızı saklamak için iyi bir yatırım aracı.

 

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar