1 Ekim 2022, Cumartesi
19.6 C
İstanbul

Elon Musk Yüksek Enflasyona Rağmen Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin’lerini Satmayacağını Açıkladı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 7 ay önce

Binance indirim kodu

Tesla ve SpaceX CEO’su uzun zamandan sonra Twitter üzerinde tekrar kripto paralarla ilgili yorumlarda bulundu.

Binance indirim kodu

Twitter takipçilerine “Önümüzdeki birkaç yıl için olası enflasyon oranı hakkında ne düşünüyorsunuz?” diye soran Musk’a şöyle devam etti; “Tesla ve SpaceX, hammadde ve lojistikte son zamanlarda önemli bir enflasyon baskısı görüyor“.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

2022’nin tüm dünya genelinde en büyük konularından biri yüksek enflasyon olarak görülüyor.

Amerika Birleşik Devletleri, Avro Bölgesi, Birleşik Krallık ve diğer birçok ekonomi, Covid-19 pandemisinin başlangıcından bu yana yürüttükleri devasa teşvik programları da dahil olmak üzere sayısız faktörden kaynaklanan rekor düzeylerde yüksek enflasyon yaşıyor.

Twitter CEO’su Jack Dorsey geçen sene attığı tweet ile hiperenflasyonun dünyadaki pek çok şeyi değiştireceğini ön görmüştü.

Büyük merkez bankaları niceliksel genişleme programlarında frene basmış ve şu anda faiz oranlarını yükseltiyor olsa da, yüksek enflasyon oranı nakit mevduatlara zarar vermiş durumda ve mevduat sahipleri servetlerini saklamanın alternatif yollarını arıyorlar. Yılın başından bu yana altının fiyat performansına baktığımızda, altının şimdiye kadar Bitcoin’e karşı enflasyon riskinden korunma savaşını kazandığını söyleyebiliriz.

Enflasyona Karşı Bitcoin

Elon Musk da haliyle enflasyon nedeniyle ham madde bulmada zorlandıklarını ifade ediyor. Elon Musk’ın sorusuna ünlü Bitcoin yatırımcısı Michael Saylor’dan cevap geldi.

Saylor attığı tweet ile şöyle dedi; “ABD doları tüketici enflasyonu tüm zamanların en yüksek seviyelerine çıkmaya devam edecek ve varlık enflasyonu tüketici enflasyonunun iki katı olacak. Zayıf para birimleri çökecek ve sermayenin nakit, borç ve değer stoklarından Bitcoin gibi kıt varlıklara kaçışı yoğunlaşacak.

İlgili Haber:  Elon Musk Tweetleriyle Kripto Para Piyasasını Nasıl Hareket Ettiriyor?

Elon Musk, Saylor’un bu tahmininin olası olduğunu belirttikten sonra şöyle dedi;

“Genel bir ilke olarak, bu başlıkta tavsiye arayanlar için, enflasyonun yüksek olduğu zamanlarda dolar yerine emlak veya iyi ürünler yaptığını düşündüğünüz şirketlerin hisse senetleri gibi fiziksel şeylere sahip olmak genellikle daha iyidir.

Bitcoin, Ethereum veya Doge’ye hala sahibim ve satmayacağım.”

Hem Tesla hem MicroStrategy muhtemelen bilançosunda en fazla Bitcoin bulunduran şirketler arasında yer alıyor.

Musk’ın Doge’den bahsetmesinin Dogecoin fiyatı üzerinde çok bir etkisi olmadı. Dogecoin fiyatı son 24 saat içinde çok ciddi bir değişiklik göstermedi. Bu durum Musk’ın fiyatlar üzerindeki etkisinin azaldığı yönünde yorumlandı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar