7 Aralık 2022, Çarşamba
11.7 C
İstanbul

Elon Musk: “Kripto Parayı Yok Etmek Mümkün Değil!”

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, ABD hükümetinin kripto para alanını düzenlerken “temkinli olması” gerektiğini söyledi.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Elon Musk, ABD hükümetinin kripto para alanını düzenlemesi ile ilgili “temkinli olması” ve hatta “hiçbir şey yapmaması” gerektiğini söyledi.
  • Musk, Çin’in kripto varlıklar konusundaki katı duruşunun, “kripto paranın merkezi hükümetin gücünü azaltmasının” bir sonucu olabileceğini de sözlerine ekledi.

Dün Beverly Hills’deki Code 2021 konferansında konuşan Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, hükümetlerin kripto parayı düzenlemeye “çalışmaması” gerektiğini savundu.

Binance indirim kodu

Elon Musk, Kripto Para Düzenlemeleri ile İlgili Konuştu

ABD’nin kripto alanını düzenlemeye dahil olup olmayacağı sorulduğunda Elon Musk, “Temkinli olmalarını ve hiçbir şey yapmamalarını öneririm.” dedi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Tesla CEO’su ayrıca, “Bence kripto parayı yok etmek mümkün değil; ancak hükümetler, bunun ilerlemesini yavaşlatabilir.” ifadelerini kullandı.

Musk’ın açıklamaları, Çin’in kripto para endüstrisi ve madencilik havuzları üzerindeki baskısını artırmasının hemen ardından geldi. Geçen hafta Çin hükümeti, kripto para ile ilgili tüm ticari faaliyetlerin “yasa dışı” olduğunu açıkladı.

Haberin ardından, iki büyük Ethereum madencilik havuzu, Çin’deki faaliyetlerini durdurduklarını açıkladı. Çin hükümetinin Mayıs ayında madencilik sektörünü “çökertmesinin” ardından zaten pek çok Çinli kripto madencilik şirketi ülkeyi terk etmişti.

Musk, Çin’in Baskılarına Karşı!

Musk, Çin’in kripto para ile ilgili kararlarının, ülkedeki artan elektrik kıtlığına ilişkin endişelerden kaynaklanmış olabileceğine de dikkat çekti.

Tesla CEO’su, “Bunun bir nedeni aslında Çin’in birçok yerindeki elektrik kesintileri olabilir. Şu anda güç talebinin beklenenden yüksek olması nedeniyle birçok Güney Çin eyaletinde rastgele elektrik kesintileri yaşanıyor. Kripto madenciliği de bunda bir rol oynuyor olabilir.” dedi.

Musk, aynı zamanda, kripto paranın bazı doğal nitelikleri nedeniyle başka siyasi ve finansal etkileri olabileceğini de kabul etti. Ünlü milyarder konu ile ilgili, “Sanırım kripto para, temel olarak merkezi hükümetin gücünü azaltmayı amaçlıyor; Çinli yöneticiler, bundan hoşlanmıyor.” dedi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar