Elon Musk: “Kripto Parayı Yok Etmek Mümkün Değil!”

Önemli Gelişmeler
blank
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, ABD hükümetinin kripto para alanını düzenlerken “temkinli olması” gerektiğini söyledi.

blank

Haberin Özeti

  • Elon Musk, ABD hükümetinin kripto para alanını düzenlemesi ile ilgili “temkinli olması” ve hatta “hiçbir şey yapmaması” gerektiğini söyledi.
  • Musk, Çin’in kripto varlıklar konusundaki katı duruşunun, “kripto paranın merkezi hükümetin gücünü azaltmasının” bir sonucu olabileceğini de sözlerine ekledi.

Dün Beverly Hills’deki Code 2021 konferansında konuşan Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, hükümetlerin kripto parayı düzenlemeye “çalışmaması” gerektiğini savundu.

blank

Elon Musk, Kripto Para Düzenlemeleri ile İlgili Konuştu

ABD’nin kripto alanını düzenlemeye dahil olup olmayacağı sorulduğunda Elon Musk, “Temkinli olmalarını ve hiçbir şey yapmamalarını öneririm.” dedi.

Tesla CEO’su ayrıca, “Bence kripto parayı yok etmek mümkün değil; ancak hükümetler, bunun ilerlemesini yavaşlatabilir.” ifadelerini kullandı.

Musk’ın açıklamaları, Çin’in kripto para endüstrisi ve madencilik havuzları üzerindeki baskısını artırmasının hemen ardından geldi. Geçen hafta Çin hükümeti, kripto para ile ilgili tüm ticari faaliyetlerin “yasa dışı” olduğunu açıkladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Haberin ardından, iki büyük Ethereum madencilik havuzu, Çin’deki faaliyetlerini durdurduklarını açıkladı. Çin hükümetinin Mayıs ayında madencilik sektörünü “çökertmesinin” ardından zaten pek çok Çinli kripto madencilik şirketi ülkeyi terk etmişti.

Musk, Çin’in Baskılarına Karşı!

Musk, Çin’in kripto para ile ilgili kararlarının, ülkedeki artan elektrik kıtlığına ilişkin endişelerden kaynaklanmış olabileceğine de dikkat çekti.

Tesla CEO’su, “Bunun bir nedeni aslında Çin’in birçok yerindeki elektrik kesintileri olabilir. Şu anda güç talebinin beklenenden yüksek olması nedeniyle birçok Güney Çin eyaletinde rastgele elektrik kesintileri yaşanıyor. Kripto madenciliği de bunda bir rol oynuyor olabilir.” dedi.

Musk, aynı zamanda, kripto paranın bazı doğal nitelikleri nedeniyle başka siyasi ve finansal etkileri olabileceğini de kabul etti. Ünlü milyarder konu ile ilgili, “Sanırım kripto para, temel olarak merkezi hükümetin gücünü azaltmayı amaçlıyor; Çinli yöneticiler, bundan hoşlanmıyor.” dedi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Güncel Haberler

Dogecoin Fiyatı Gerileyince Robinhood’un Kripto Para Geliri de %78 Oranında Azaldı!

Dogecoin fiyatının uzun bir süredir “çılgınca” hareketler yapmaması sonucunda, ABD merkezli ticaret platformu Robinhood’un kripto geliri de önemli ölçüde...
Send this to a friend