8 Ağustos 2022, Pazartesi
26.7 C
İstanbul

Elon Musk, Messi, Paris Hilton ve Mark Zuckerberg: İşte 2021’de Kripto Paraya Destek Veren Ünlüler!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Elon Musk, Lionel Messi, Paris Hilton ve Mark Zuckerberg… 2021 yılında pek çok ünlü isim kripto paranın ana akım benimsenmesine destek verdi.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Tesla CEO’su Elon Musk, futbol yıldızı Lionel Messi ve Facebook CEO’su Mark Zuckerberg gibi pek çok ünlü isim bu sene kripto parayı destekledi.
  • Ünlü isimlerin desteği kripto paranın ana akım benimsenmesini sağlamlaştırdı.

İşte 2021 yılında kripto paraya verdiği destekle dikkat çeken ünlü isimler…

Binance indirim kodu

Elon Musk

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, kripto para endüstrisini takip eden herhangi bir kişinin duymamış olabileceği bir isim değil. 2020’den bu yana özellikle şaka tokeni Dogecoin’i (DOGE) açıkça destekleyen Musk, 2021’de ise bu desteğini kripto endüstrisi genelinde genişletti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Musk’ın şirketi Tesla, Şubat ayında lider kripto para Bitcoin’e 1.5 milyar Dolarlık devasa bir yatırım yaptı ve bu anlamda BTC’nin boğa koşusunu güçlendiren önemli etkenlerden biri oldu. Tesla ayrıca Mayıs ayında kararından vazgeçene kadar BTC ile ödeme yöntemini başlattığını da duyurdu.

Son olarak Musk henüz geçtiğimiz günlerde elektrikli otomobil şirketi Tesla’nın bir süre DOGE ödeme kabul edeceğini ve sürecin nasıl işleyeceğine “bir bakacağını” açıkladı. Bu açıklama Dogecoin fiyatını yalnızca saatler içinde %20 oranında yükseltti.

Lionel Messi

Henüz kariyerini noktalamadan futbol tarihinin en büyük efsanelerinden biri haline gelen Lionel Messi, 2021’de kripto para ekosistemi ile bağlantı kuran en yüksek profilli kişilerden biriydi. Messi bu sene efsanesi olduğu Barcelona’dan Paris Saint-Germain’e transfer olurken maaş anlaşmasının bir kısmını “taraftar tokeni” cinsinden alacağını açıkladı.

Taraftar tokenleri, spor takımı destekçilerine bazı kulüp kararları ile ilgili oy hakkı veren ve bu sayede taraftar katılımını artırmayı amaçlayan büyüyen bir kripto para – alt ekosistemidir. Bu sene Manchester City, AC Milan gibi diğer pek çok önde gelen futbol kulübü de taraftar tokenlerini satışa çıkardı.

İlgili Haber:  Bitcoin Fiyatı 3.4 Milyar Dolarlık Depreme Hazırlanıyor! Bu Cuma Neler Olacak?

Mark Zuckerberg

Zuckerberg’in kripto para alanına girişi, Facebook’un 2019’da “Libra” adını taşıyan kripto parası ile ilgili bir “teknik inceleme” yayınlamasından bu yana merakla bekleniyordu. Zuckerberg bu sene 28 Ekim’de ise sosyal medya şirketi Facebook’un çatı şirket ismini “Meta” olarak değiştirdiğini açıkladı ve bu anlamda “metaverse” ekosistemine odaklanacağını açıkça kamuoyuna bildirmiş oldu.

Facebook’un “Meta” açıklamasının ardından hem Decentraland (MANA), The Sandbox (SAND) gibi metaverse odaklı kripto paraların fiyatı önemli ölçüde artarken; hem de Microsoft, Epic Games ve Alibaba gibi önde gelen diğer teknoloji devleri zaman içinde bu alana dahil olmaya karar verdiklerini duyurdu.

Paris Hilton

Paris Hilton, 2021’de NFT piyasasına yaptığı yatırımlarla dikkat çeken ünlü isimlerden biri oldu. Hilton ayrıca BTC’nin değeri henüz 1.000 Doların altındayken Bitcoin ve Ethereum’a (ETH) önemli miktarda yatırım yaptığını da açıkladı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar