2 Aralık 2022, Cuma
11.9 C
İstanbul

Elon Musk, Oğluna Dogecoin Aldı; Kripto Paranın Fiyatı %15 Arttı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Elon Musk bugün, oğluna biraz Dogecoin satın aldığını tweetledi. Ve hemen ardından kripto paranın fiyatı yükseldi.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Elon Musk, Dogecoin ile ilgili paylaşım yapmaya devam ediyor.
  • Ünlü milyarder, son olarak, oğlu X Æ A-12 için Dogecoin aldığını açıkladı.
  • Musk’ın açıklamasının ardından Dogecoin fiyatında kısa süre içerisinde %15 oranında arttı.

Tesla CEO’su Elon Musk, henüz 1 yaşına girmemiş olan çocuğu X Æ A-12 için Dogecoin satın aldığını açıkladı. Tweetin ardından, kripto paranın fiyatı arttı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

X Æ A-12 Artık Bir Çocuk Hodler

Milyarder girişimci bugün attığı tweette, “lil X için biraz Dogecoin satın aldım, böylece o henüz yürümeye yeni başlayan bir çocuk hodler olabilir.” diye yazdı.

Tweetin ardından Dogecoin’in fiyatı 0.069 Dolardan 0.08 Dolara yükseldi. Kripto para daha sonrasında 0.074 Dolarlık mevcut fiyatına geriledi.

Musk daha sonrasında, X Æ A-12’nin bir de videosunu paylaştı.

Dünyanın en zengin adamı Musk, uzunca bir süredir Dogecoin ile ilgili destek tweetleri atmaya devam ediyor. Hatta Musk, bir noktada kendisini Dogecoin’in CEO’su ilan etti.

Musk’ın Dogecoin Tweetleri ile Birlikte Kripto Paranın Fiyatı Son 1 Ayda %753 Arttı

Geçmişteki Dogecoin paylaşımlarının çoğunun şaka olduğunu açıklasa da, son zamanlarda kendisi gerçek bir Bitcoin savunucusu olarak yükseliyor. Musk’ın kurduğu elektrikli otomobil üretim şirketi Tesla, Pazartesi günü açıklanan SEC dosyalarına göre Bitcoin’e 1.5 milyar Dolar yatırım yaptı.

Bununla birlikte, CoinMarketCap’ten alınan verilere göre, Musk’ın Dogecoin tweetleri, son 30 günde %753 artan kripto paranın fiyatını düzenli olarak pompalıyor. Geçtiğimiz hafta aralarında müzisyenler Gene Simmons ve Snoop Dogg’un da bulunduğu birkaç ünlü Dogecoin ile ilgili paylaşımlar yapmıştı.

İlgili Haber:  Hackerlar, Henüz Yayınlanmamış Yearn Finance Projesinden 15 Milyon Dolar Ele Geçirdi

Dogecoin, Aralık 2013’te Billy Markus ve Jackson Palmer tarafından Bitcoin gibi kripto paralarla eğlenmek için üretildi.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar