9.8 C
İstanbul
5 Aralık 2021, Pazar

Elon Musk, Tesla Hisselerinin %10’unu Satıyor! Hangi Kripto Paraya Yatırım Yapacak?

Önemli Gelişmeler

Son güncelleme: 4 hafta önce

blank

Alışılmamış fikirlere sahip olmasıyla tanınan milyarder Elon Musk, Twitter üzerinden yaptığı son anketinde takipçilerine “sizce Tesla hisselerimin %10’unu satmalı mıyım” sorusunu yöneltti ve anketten çıkacak sonuca göre davranacağına dair de söz verdi.

blank

Musk, attığı Tweet’inde şöyle dedi: “Son zamanlarda, realize edilmemiş kazançlar aracılığıyla yapılan vergi kaçakçılığı hakkında oldukça konuşuldu. Bu yüzden ben de Tesla hisselerimin %10’unu satmayı teklif ediyorum.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Bu durum aslına bakılırsa Musk’ın, milyarderlerin net servetini vergilendirmek üzere onay bekleyen yasa tasarılarını hedef aldığı ilk sefer değildi. ABD’deki mevcut yasalar, hisse senetleri gibi varlıkların, yalnızca satıldıklarında vergilendirilmesine olanak sağlıyor, bu kazanç da sermaye kazancı olarak ifade ediliyor. Ancak ABD’nin en zengin insanları muhtemelen kendi portföylerinden satış gerçekleştirmiyor ve bunun yerine bu insanların ana gelir kaynağını bu realize edilmemiş varlıklardan elde ettikleri gelirler oluşturuyor.

Elon Musk Bitcoin mi Satın Alacak?

Elon Musk’ın son Tweet’indeki anket, 1 milyon oydan fazla katılım aldı ve katılımcıların çoğu ankete “Evet” şeklinde cevap verdi.

Bitcoin ve kripto para yatırımcıları da ünlü milyarderin bu adımın oldukça yakından takip ediyor.

Bazı kullanıcılar Musk’tan BTC ile ödemeleri tekrardan aktif hale getirmesini isterken diğerleri ise bu haberin kripto para piyasası için “boğa lehine” olabileceğini düşünerek bir heyecan dalgası oluşturdu.

Finansla analist Kevin Paffrath, Musk’ın daha fazla Bitcoin satın almak isteyip istemediğini düşünürken şu dört faktöre dikkat edilmesini vurguladı: “İlk olarak Musk, ‘enflasyon endişelerinden’ dolayı, nakit parasını diğer varlıklara kaydırmak isteyecektir. İkincisi ise, Bitcoin şu anda Musk’ın en büyük yatırımlarından biri olabilir. Üçüncü olarak, Musk sahip olduğu tüm gayrimenkulleri sattığı için bu tür bir alana tekrar yatırım yapması mantıklı olmayacaktır. Son olarak, umarım Tesla tekrardan BTC kabul etmeye başlar. Bence 12-13 milyar dolarlık bir nakit kripto para piyasasına girebilir. Musk’ın dolar ile ilgili bazı endişeleri olduğunu düşünüyorum bu yüzden benim tahminim Musk’ın Bitcoin’e yatırım yapacağıdır.

İlgili Haber:  Elon Musk, Bitcoin Madencileri ile İlgili Tweet Attı: Bitcoin Fiyatı Yükseldi

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor da Elon Musk’ın Tweet’ine cevap verdi: “Eğer amaç yatırım çeşitlendirmeyse, TSLA’nın bilançosunu bir Bitcoin Standart’ına dönüştürmek ve 25 milyar dolarlık BTC satın almak alternatif bir strateji olabilir. Bu sayede hem çeşitlendirme, hem enflasyon koruması hem de vergi açısından verili bir şekilde tüm yatırımcılar için avantaj sağlanacaktır.”.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend