30 Eylül 2022, Cuma
22.9 C
İstanbul

Elon Musk, TIME Dergisi Tarafından “Yılın Kişisi” Seçildi: Musk’ın 2021’deki Bitcoin ve Dogecoin Yolculuğu

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Tesla CEO’su Elon Musk, TIME Dergisi tarafından 2021’de “Yılın Kişisi” seçildi.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Tesla CEO’su Elon Musk, TIME Dergisi tarafından 2021’de “Yılın Kişisi” seçildi.
  • Musk, bu yıl Bitcoin ve Dogecoin ile ilgili yaptığı açıklamalarla kripto para endüstrisinin merkezinde yer alan isimlerden biri oldu.

Elon Musk, TIME Dergisi tarafından 2021’de “Yılın Kişisi” seçildi.

Binance indirim kodu

TIME Dergisi, Musk’ı “2021 Yılının Kişisi” Seçti

TIME dergisi, Musk seçimi ile ilgili yaptığı açıklamada, “O, robotlar ve güneş, kripto para ve iklim, yapay zeka tehdidini savuşturmak için kullanılan bilgisayar implantları ve elektrikli otomobil alanında oldukça önemli bir oyuncu.” ifadelerini kullandı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

TIME dergisinin de belirttiği gibi, Güney Afrika doğumlu girişimci ve Tesla CEO’su bu yıl kripto para endüstri gündeminin merkezinde yer alan isimlerden biri oldu.

Elon Musk, Bitcoin ve Dogecoin

Elon Musk’ın şirketi Tesla, Şubat ayında Bitcoin’e yaklaşık 1.5 milyar Dolarlık devasa bir yatırım yaptı. Bu yatırımdan önce de Musk, özellikle Dogecoin başta olmak üzere kripto para piyasasındaki “şaka tokenlerine” verdiği destekle gündeme geliyordu. Ancak Tesla’nın devasa BTC yatırımı, Musk’ı piyasanın önemli aktörlerinden biri haline getirdi.

İlerleyen aylarda da Musk hem Dogecoin’e hem de Bitcoin’e destek vermeye devam etti. Hatta Musk’ın bir talk show programına katılacağı ve burada tarihi bir DOGE reklamı yapacağına dair beklentilerle Dogecoin neredeyse 0.73 Dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Bu süreçte DOGE’nin 1 Dolar eşiğini aşması beklense de; bu beklenti gerçekleşmedi ve DOGE neredeyse bugüne kadar devam eden bir düşüş sürecine başladı.

Öte yandan Musk’ın Mayıs ayında yaptığı bazı açıklamalar Bitcoin’in boğa piyasasında ciddi bir gerilemeye neden olan temel etkenlerden biri oldu. Musk, Bitcoin’in çevreye verdiği zararı gerekçe göstererek artık Tesla’da bir ödeme yöntemi olarak BTC kullanmayacaklarını duyurdu. Bu duyuru, Çin’den gelen çeşitli düzenleme haberleriyle de birleşince Mayıs ayından itibaren Bitcoin başta olmak üzere tüm kripto para piyasasında ciddi bir çöküşe neden oldu.

İlgili Haber:  Bitcoin Üretiminin Ne Kadarı Çevreyi Kirleten Kömürden Sağlanıyor?

2021 yılının bitmesine günler kala Musk ve kripto para piyasası arasındaki ilişki gel gitli olmaya devam ediyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar