26 Ocak 2022, Çarşamba
-0.9 C
İstanbul

Elon Musk, TIME Dergisi Tarafından “Yılın Kişisi” Seçildi: Musk’ın 2021’deki Bitcoin ve Dogecoin Yolculuğu

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Tesla CEO’su Elon Musk, TIME Dergisi tarafından 2021’de “Yılın Kişisi” seçildi.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Tesla CEO’su Elon Musk, TIME Dergisi tarafından 2021’de “Yılın Kişisi” seçildi.
  • Musk, bu yıl Bitcoin ve Dogecoin ile ilgili yaptığı açıklamalarla kripto para endüstrisinin merkezinde yer alan isimlerden biri oldu.

Elon Musk, TIME Dergisi tarafından 2021’de “Yılın Kişisi” seçildi.

Binance indirim kodu

TIME Dergisi, Musk’ı “2021 Yılının Kişisi” Seçti

TIME dergisi, Musk seçimi ile ilgili yaptığı açıklamada, “O, robotlar ve güneş, kripto para ve iklim, yapay zeka tehdidini savuşturmak için kullanılan bilgisayar implantları ve elektrikli otomobil alanında oldukça önemli bir oyuncu.” ifadelerini kullandı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

TIME dergisinin de belirttiği gibi, Güney Afrika doğumlu girişimci ve Tesla CEO’su bu yıl kripto para endüstri gündeminin merkezinde yer alan isimlerden biri oldu.

Elon Musk, Bitcoin ve Dogecoin

Elon Musk’ın şirketi Tesla, Şubat ayında Bitcoin’e yaklaşık 1.5 milyar Dolarlık devasa bir yatırım yaptı. Bu yatırımdan önce de Musk, özellikle Dogecoin başta olmak üzere kripto para piyasasındaki “şaka tokenlerine” verdiği destekle gündeme geliyordu. Ancak Tesla’nın devasa BTC yatırımı, Musk’ı piyasanın önemli aktörlerinden biri haline getirdi.

İlerleyen aylarda da Musk hem Dogecoin’e hem de Bitcoin’e destek vermeye devam etti. Hatta Musk’ın bir talk show programına katılacağı ve burada tarihi bir DOGE reklamı yapacağına dair beklentilerle Dogecoin neredeyse 0.73 Dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Bu süreçte DOGE’nin 1 Dolar eşiğini aşması beklense de; bu beklenti gerçekleşmedi ve DOGE neredeyse bugüne kadar devam eden bir düşüş sürecine başladı.

Öte yandan Musk’ın Mayıs ayında yaptığı bazı açıklamalar Bitcoin’in boğa piyasasında ciddi bir gerilemeye neden olan temel etkenlerden biri oldu. Musk, Bitcoin’in çevreye verdiği zararı gerekçe göstererek artık Tesla’da bir ödeme yöntemi olarak BTC kullanmayacaklarını duyurdu. Bu duyuru, Çin’den gelen çeşitli düzenleme haberleriyle de birleşince Mayıs ayından itibaren Bitcoin başta olmak üzere tüm kripto para piyasasında ciddi bir çöküşe neden oldu.

İlgili Haber:  Bitcoin'de Uzun Vadeli Yatırımcılar Kâr Ediyor

2021 yılının bitmesine günler kala Musk ve kripto para piyasası arasındaki ilişki gel gitli olmaya devam ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend