5 Ağustos 2022, Cuma
30.6 C
İstanbul

Elon Musk Yine Tweet Attı! Dogecoin Fiyatı Ani Bir Sıçrayış ile 0.27 Doları Aştı!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kısa bir süre önce Elon Musk, kripto para topluluğu tarafından “to the moon (Ay’a doğru!”) anlamına geldiği şeklinde yorumlanan bir Tweet attı. İlk olarak Shiba Inu (SHIB) üzerinde etkisini gösteren Tweet, bunun ardından Dogecoin (DOGE) fiyatında etkisini gösterdi. Dünyanın en büyük dokuzuncu kripto parası bu yazının yazıldığı anlarda 0.2566 dolardan işlem gördü.

Binance indirim kodu

Dogecoin Fiyatı %12’den Fazla Değer Kazandı

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, şaka coinlerini Tweet atarak pump’lama konusunda halen etkili bir isim olduğunu bir kez daha kanıtlamayı başardı. Tweet’inde yükselen bir roket ile birlikte bir hayvan figürü paylaşan Musk’ın bu gönderisini kripto para topluluğu, bu hayvanın Dogecoin ya da rakibi Shiba Inu (SHIB) olduğu şeklinde yorumladı.

Binance indirim kodu

Ancak Tweet incelendiğinde Musk’ın paylaştığı hayvanın bir tür tavşan olduğu ve SHIB ya da DOGE ile herhangi bir ilgisi olmadığı gözleniyor. Buna rağmen kripto para topluluğundan bazı isimler, SHIB tokenine ait grafikler paylaştılar ve Musk’ın söz konusu Tweet’inin ardından SHIB fiyatının %15’in üzerinde değer kazandığına dikkat çektiler. Altcoin fiyatı bu yazının yazıldığı anlarda 0.00002885 dolar seviyesine kadar yükseldi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bu gelişmeden bir saat sonra ise, dünyanın en büyük dokuzuncu kripto parası olan DOGE %12 kadar yükseliş sergileyerek 0.273 dolara kadar tırmandı. Ancak bu yükselişin tek sebebinin Musk’ın paylaştığı hayvan figürü çizimi olmadığını da belirtmek gerekiyor. Bunun yerine, Musk, Dogecoin kurucusu Billy Markus tarafından paylaşılan ve kripto para topluluğu içerisinde DOGE’dan nefret eden kişilere karşı dalga geçme amaçlı yazılan ve geliştiricilere DOGE’un absürt olma özelliğini kaybedilmemesi çağrısında bulunan Tweet’lerine destek verdi.

Kısa bir sürede binlerce Tweet atan Twitter üzerindeki DOGE topluluğu, ne denli aktif olduğunu da böylelikle gösterdi.

İlgili Haber:  Elon Musk Yine Dogecoin ile İlgili Şifreli Bir Tweet Atarak Piyasaları Hareketlendirdi

DOGE fiyatı, söz konusu seviyeye yükselişinin ardından tekrardan 0.25 dolar civarına düşüş yaşadı. Bazı analistler bu seviyenin DOGE coin tarafından sıçrama tahtası olarak kullanılabileceğini düşünüyor. Limenya.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, DOGE fiyatı, 0.25 doların büyük bir direnç görevi görmesi nedeniyle bu seviyeyi aşmakta epey zorlanmıştı.

Billy Markus, daha önce yaptığı açıklamalarında DOGE madencilerinin yeni güncellemeyi sistemlerine yüklemeleri gerektiğini söylemişti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar