Elon Musk Tweet’ine Bu Emojiyi Koydu, Bitcoin Fiyatı %5 Düştü

Önemli Gelişmeler
blank
Furkan Uyanık
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bitcoin, Elon Musk’ın “kırık kalp” emojisi atarak Bitcoin’den potansiyel ayrılışının sinyalini vermesinden sonra Cuma günü %5’lik bir kayıp yaşadı. Elon’ın attığı tweet’te ayrıca popüler bir Linkin Park şarkısına da gönderme yapıldı.

blank

Bitcoin, Çin’den gelen daha sıkı denetim haberlerinden sonra geçtiğimiz ay yaşanan kripto para çöküşünden sonra tam da toparlanmaya başlamıştı. Sakin sularda seyreden Bitcoin fiyatları, Elon Musk’ın “#Bitcoin” yazıp yanına da kırık kalp emojisi eklemesinin ardından %5’lik bir değer kaybı yaşadı. Musk’ın tweet’inde ayrıca, ayrılma aşamasında olduğu tahmin edilen bir çift de bulunuyor. Musk’ın bu tweet’i, Tesla’nın artık elektrikli otomobillerinin satışlarında Bitcoin kullanmayacağını açıklmasından 3 hafta sonra geldi.

blank

Elon Musk ayrıca bu tweet’inin ardından yeni bir tweet daha attı. Yeni tweet’te, birbiriyle görüntülü konuşan bir çift, birbirlerini ne kadar özlediklerini anlatırken erkek olan taraf ağlamaya başlıyor, ancak bunun çok özlediğinden değil, Bitcoin fiyatlarının düşüşünü seyrettiği için olduğunu anlıyoruz.

blank

Musk ayrıca Coinbase’in Dogecoin ile ilgili bir paylaşımına da “Güzel.” yanıtını verdi.

Musk’ın bu tweet’ler ile ne demeye çalıştığı ise tam olarak çözülemedi.

Elon Musk Kısa Bir Süre Önce U Dönüşü Yapmıştı

Elon Musk, merkeziyetsiz teknolojinin en ikonik destekçilerinden biri olması dolayısıyla, attığı tweet’ler ile kripto paralardaki piyasaları manipüle edebiyor. Ancak son günlerde Musk, bu görüşüyle bağdaşmayan bir karar alıp, Tesla şirketi için, Bitcoin madenciliğinin çevreye olan etkisini bahane ederek Bitcoin ile yapılan ödemeleri askıya aldı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Kripto para patronlarından Justin Son (Alibaba’nın kurucusu Jack Ma’nın öğrencilerinden biri), aynı tweet dizisine, Elon Musk’ın satacağı tüm Bitcoinlere talip olduğunu söyleyerek cevap verdi.

blank

Tesla CEO’su Elon Musk, yaptığı açıklamalarda, elektrikli otomobil üreticisi ve elinde en çok Bitcoin bulunduran ikinci şirket olan Tesla’nın Bitcoin’lerini satmadığını söylemişti. Elon ayrıca oldukça volatil bir kripto para olan Dogecoin’e güvendiğini söylemişti ancak Elon Musk’ın elinde ne kadar Dogecoin bulundurduğu bilinmiyor.

Musk Kripto Para Dışındaki Dünyaya da Müdahale Ediyor

Musk’ın tweet’leri kripto para piyasaları dışında da piyasa hareketlerine neden oluyor. “Baby Shark” adlı çocuk şarkısı hakkında tweet atan Musk, bu şarkının yapımcılarının şirketlerinin hisselerinde %10’luk bir artışa neden oldu.

Tesla hisseleri ise, Şubat ayında açıklanan 1.5 milyar dolarlık Bitcoin satın alımından bu yana değerinin üçte birinden fazlasını kaybetti. Bitcoin ise Nisan’dan bu yana, rekor seviyesi olan yaklaşık 65.000 dolardan %40’lık bir düşüş gösterdi. Dogecoin ise bu yazının yazıldığı anlarda %13’lük bir düşüş ile 39 cent’ten işlem görüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Bitcoin Fiyatında “Ölüm Kesişimi” Görüntüsü Oluştu! – Coinbase Kurucusundan Önemli Açıklama Geldi

Bitcoin ve diğer kripto para fiyatları bu hafta epey zorlu bir süreçten geçti. Mayıs ayında 2.5 trilyon dolara ulaşan...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend