27 Mayıs 2022, Cuma
20 C
İstanbul

Elon Musk Tweet’ine Bu Emojiyi Koydu, Bitcoin Fiyatı %5 Düştü

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin, Elon Musk’ın “kırık kalp” emojisi atarak Bitcoin’den potansiyel ayrılışının sinyalini vermesinden sonra Cuma günü %5’lik bir kayıp yaşadı. Elon’ın attığı tweet’te ayrıca popüler bir Linkin Park şarkısına da gönderme yapıldı.

Binance indirim kodu

Bitcoin, Çin’den gelen daha sıkı denetim haberlerinden sonra geçtiğimiz ay yaşanan kripto para çöküşünden sonra tam da toparlanmaya başlamıştı. Sakin sularda seyreden Bitcoin fiyatları, Elon Musk’ın “#Bitcoin” yazıp yanına da kırık kalp emojisi eklemesinin ardından %5’lik bir değer kaybı yaşadı. Musk’ın tweet’inde ayrıca, ayrılma aşamasında olduğu tahmin edilen bir çift de bulunuyor. Musk’ın bu tweet’i, Tesla’nın artık elektrikli otomobillerinin satışlarında Bitcoin kullanmayacağını açıklmasından 3 hafta sonra geldi.

Binance indirim kodu

Elon Musk ayrıca bu tweet’inin ardından yeni bir tweet daha attı. Yeni tweet’te, birbiriyle görüntülü konuşan bir çift, birbirlerini ne kadar özlediklerini anlatırken erkek olan taraf ağlamaya başlıyor, ancak bunun çok özlediğinden değil, Bitcoin fiyatlarının düşüşünü seyrettiği için olduğunu anlıyoruz.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

blank

Musk ayrıca Coinbase’in Dogecoin ile ilgili bir paylaşımına da “Güzel.” yanıtını verdi.

Musk’ın bu tweet’ler ile ne demeye çalıştığı ise tam olarak çözülemedi.

Elon Musk Kısa Bir Süre Önce U Dönüşü Yapmıştı

Elon Musk, merkeziyetsiz teknolojinin en ikonik destekçilerinden biri olması dolayısıyla, attığı tweet’ler ile kripto paralardaki piyasaları manipüle edebiyor. Ancak son günlerde Musk, bu görüşüyle bağdaşmayan bir karar alıp, Tesla şirketi için, Bitcoin madenciliğinin çevreye olan etkisini bahane ederek Bitcoin ile yapılan ödemeleri askıya aldı.

Kripto para patronlarından Justin Son (Alibaba’nın kurucusu Jack Ma’nın öğrencilerinden biri), aynı tweet dizisine, Elon Musk’ın satacağı tüm Bitcoinlere talip olduğunu söyleyerek cevap verdi.

blank

Tesla CEO’su Elon Musk, yaptığı açıklamalarda, elektrikli otomobil üreticisi ve elinde en çok Bitcoin bulunduran ikinci şirket olan Tesla’nın Bitcoin’lerini satmadığını söylemişti. Elon ayrıca oldukça volatil bir kripto para olan Dogecoin’e güvendiğini söylemişti ancak Elon Musk’ın elinde ne kadar Dogecoin bulundurduğu bilinmiyor.

İlgili Haber:  Tokenleştirilmiş Bitcoin DeFi İçin Gelecek Vaat Ediyor

Musk Kripto Para Dışındaki Dünyaya da Müdahale Ediyor

Musk’ın tweet’leri kripto para piyasaları dışında da piyasa hareketlerine neden oluyor. “Baby Shark” adlı çocuk şarkısı hakkında tweet atan Musk, bu şarkının yapımcılarının şirketlerinin hisselerinde %10’luk bir artışa neden oldu.

Tesla hisseleri ise, Şubat ayında açıklanan 1.5 milyar dolarlık Bitcoin satın alımından bu yana değerinin üçte birinden fazlasını kaybetti. Bitcoin ise Nisan’dan bu yana, rekor seviyesi olan yaklaşık 65.000 dolardan %40’lık bir düşüş gösterdi. Dogecoin ise bu yazının yazıldığı anlarda %13’lük bir düşüş ile 39 cent’ten işlem görüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar