30 Eylül 2022, Cuma
22.9 C
İstanbul

Elon Musk’ın Tweetinin Ardından Dogecoin Fiyatı %20 Yükseldi: DOGE’de Son Durum Ne?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Elon Musk geçtiğimiz gün paylaştığı bir tweette Tesla’nın bazı ürünleri için DOGE ödemesi kabul edeceğini duyurdu. Tweetin ardından Dogecoin fiyatı %20 arttı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Elon Musk geçtiğimiz gün, “Tesla, DOGE ile bazı ürünleri satın alınabilir hale getirecek ve nasıl gittiğine bir bakacak.” diye yazdı.
  • Musk’ın tweetinden bu yana Dogecoin fiyatı daha 24 saat dolmadan %19.5 oranında arttı.

Elon Musk geçtiğimiz gün paylaştığı bir tweette Tesla’nın bazı ürünleri için DOGE ödemesi kabul edeceğini duyurdu

Binance indirim kodu

Dogecoin Fiyatında %20’lik Artış

Musk, “Tesla, DOGE ile bazı ürünleri satın alınabilir hale getirecek ve nasıl gittiğine bir bakacak.” diye yazdı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Duyuru, Elon Musk’ın TIME Dergisi tarafından 2021’de “Yılın Kişisi” seçilmesinden bir gün sonra geldi. Musk’ın tweetinden bu yana Dogecoin fiyatı daha 24 saat dolmadan %19.5 oranında arttı. DOGE şu dakikalarda 0.185 Dolar fiyatında seyrediyor.

Elon Musk ve Dogecoin

Tesla CEO’su Elon Musk, en popüler “şaka tokeni” Dogecoin ile uzun ve köklü bir ilişkiye sahip.

Musk bu yıl Mayıs ayında Bitcoin’de ani fiyat düşüşüne neden olan “çevresel duyarlılık” ile ilgili açıklamalarının ardından DOGE’nın BTC’yi “alt edebileceğini” ilan etti.

Aynı süreçte Dogecoin’in geliştiricileri de bir süredir Elon Musk’tan çeşitli “danışmanlık ve öneriler” aldıklarını doğruladı.

Öte yandan 8 Mayıs tarihinde Elon Musk’ın Saturday Night Live (SNL) şova katılacağının duyurulmasının ardından DOGE takipçileri büyük bir beklentiye girdi ve bu beklenti ile DOGE fiyatı 0.70 Dolar seviyesine kadar yükseldi. Doge takipçileri SNL’de Musk’ın iddialı bir Dogecoin reklamı yapmasını umuyorlardı. Ancak bu gerçekleşmedi ve DOGE’nin 1 Dolara ulaşma hayalleri suya düştü.

DOGE fiyatı da neredeyse o tarihten bu yana serbest düşüş halinde idi. Elon Musk’ın geçtiğimiz gün yaptığı paylaşım DOGE yatırımcılarına en azından %20’lik bir kazanç olarak geri döndü.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar