26 Ocak 2022, Çarşamba
-0.9 C
İstanbul

Elon Musk’ın Tweetinin Ardından Dogecoin Fiyatı %20 Yükseldi: DOGE’de Son Durum Ne?

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Elon Musk geçtiğimiz gün paylaştığı bir tweette Tesla’nın bazı ürünleri için DOGE ödemesi kabul edeceğini duyurdu. Tweetin ardından Dogecoin fiyatı %20 arttı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Elon Musk geçtiğimiz gün, “Tesla, DOGE ile bazı ürünleri satın alınabilir hale getirecek ve nasıl gittiğine bir bakacak.” diye yazdı.
  • Musk’ın tweetinden bu yana Dogecoin fiyatı daha 24 saat dolmadan %19.5 oranında arttı.

Elon Musk geçtiğimiz gün paylaştığı bir tweette Tesla’nın bazı ürünleri için DOGE ödemesi kabul edeceğini duyurdu

Binance indirim kodu

Dogecoin Fiyatında %20’lik Artış

Musk, “Tesla, DOGE ile bazı ürünleri satın alınabilir hale getirecek ve nasıl gittiğine bir bakacak.” diye yazdı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Duyuru, Elon Musk’ın TIME Dergisi tarafından 2021’de “Yılın Kişisi” seçilmesinden bir gün sonra geldi. Musk’ın tweetinden bu yana Dogecoin fiyatı daha 24 saat dolmadan %19.5 oranında arttı. DOGE şu dakikalarda 0.185 Dolar fiyatında seyrediyor.

Elon Musk ve Dogecoin

Tesla CEO’su Elon Musk, en popüler “şaka tokeni” Dogecoin ile uzun ve köklü bir ilişkiye sahip.

Musk bu yıl Mayıs ayında Bitcoin’de ani fiyat düşüşüne neden olan “çevresel duyarlılık” ile ilgili açıklamalarının ardından DOGE’nın BTC’yi “alt edebileceğini” ilan etti.

Aynı süreçte Dogecoin’in geliştiricileri de bir süredir Elon Musk’tan çeşitli “danışmanlık ve öneriler” aldıklarını doğruladı.

Öte yandan 8 Mayıs tarihinde Elon Musk’ın Saturday Night Live (SNL) şova katılacağının duyurulmasının ardından DOGE takipçileri büyük bir beklentiye girdi ve bu beklenti ile DOGE fiyatı 0.70 Dolar seviyesine kadar yükseldi. Doge takipçileri SNL’de Musk’ın iddialı bir Dogecoin reklamı yapmasını umuyorlardı. Ancak bu gerçekleşmedi ve DOGE’nin 1 Dolara ulaşma hayalleri suya düştü.

DOGE fiyatı da neredeyse o tarihten bu yana serbest düşüş halinde idi. Elon Musk’ın geçtiğimiz gün yaptığı paylaşım DOGE yatırımcılarına en azından %20’lik bir kazanç olarak geri döndü.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend