8 Ağustos 2022, Pazartesi
26.7 C
İstanbul

Elon Musk’tan Twitter’ın NFT Profil Fotoğrafı Yorumu: Saçmalık!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 7 ay önce

Binance indirim kodu

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, Twitter’ın kullanıcıların kripto cüzdanlarındaki NFT’leri profil fotoğrafı olarak eklemelerine olanak tanıyan yeni özelliğini eleştirdi.

Binance indirim kodu

Elon Musk konuyla ilgili attığı tweette, Twitter’a eklenen NFT özelliğinin “sinir bozucu” olduğunu söyledi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Musk, Twitter’ın bu türden saçmalıklar için mühendislerin vaktini boşa harcadığını belirtti.

“Twitter bu tür saçmalıklarla uğraşacağına her tweetin altında adeta parti yapan kripto dolandırıcılarıyla uğraşsın” dedi.

Twitter dün, kullanıcıların profil fotoğrafı olarak kullanacakları NFT’lerin sahipliğini doğrulamasını sağlayacak yeni bir özelliği kullanıma sunduğunu duyurmuştu.

Twitter’ın bu duyurusu Instagram’ın NFT pazarını araştırdığına dair haberlerin hemen ardından gelmişti.

Kullanıcıların profil fotoğraflarında kullanacakları NFT’lerini MetaMask, Rainbow ve Coinbase dahil olmak üzere çeşitli cüzdanlar aracılığıyla Twitter’a bağlamaları gerekecek.

Şu an için bu seçenek yalnızca premium özelliklere sahip olan Twitter Blue kullanıcıları tarafından kullanılabilir durumda. Ayrıca yeni özellik şimdilik sadece iOS’la sınırlı.

Musk, Twitter dolandırıcılığından şikayetçi

Elon Musk’ın “Twitter mühendislerinin vakti boşa harcandı” eleştirisi üzerine bazı Twitter kullanıcıları “Tesla mühendislerinin vakti de boş yere Dogecoin ödemeleri için harcandı” diyerek karşılık verdiler. Tesla yakın zamanda Dogecoin ile ödeme almaya başlamıştı.

Ancak Elon Musk, Twitter’da yıllardır süre gelen dolandırıcılık faaliyetlerini eleştirmede haklı. Hemen hemen her ünlü Twitter profilinin tweetinin altında kullanıcıları dolandırmaya çalışan sahte profiller ve linkler görmek mümkün.

Yıllardır Musk’ın profilini kopyalayıp kullanan sahte hesaplar, cüzdanlarına gönderilen Bitcoin, Ethereum veya diğer kripto para birimlerinin miktarını iki katına çıkarmayı vaat eden tweetler atıyor ve halen de atmaya devam ediyorlar.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar